Problem z routerem

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

So 18 wrz, 2010 11:24

Witam może ktoś może mi pomorze rozwiązać ten problem a mianowicie jest tak że kupiłem używany router i chce go skonfigurować ale login i hasło standardowe nie działają , chyba zostały zmienione.
Mam pytanie czy można to jakoś obejść żeby wejść na stronę konfiguracji????

Router to TP-LINK model TL-WR340G

Z góry dzięki za pomoc :master: :master: :master:

olo2000
Bywalec

  • Posty: 120
  • Dołączył(a): Pn 17 mar, 2008 15:38

So 18 wrz, 2010 11:59

Znajdz RESET.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

So 18 wrz, 2010 12:38

Znalazłem ale to nic nie daje, to samo jak wcześniej

olo2000
Bywalec

  • Posty: 120
  • Dołączył(a): Pn 17 mar, 2008 15:38

So 18 wrz, 2010 13:50

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

So 18 wrz, 2010 15:19

albo daj znac scofieldowi On Ci pewnie pomoze bo chlop wie co robi ;)

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

So 18 wrz, 2010 16:54

serekr napisał(a):albo daj znac scofieldowi On Ci pewnie pomoze bo chlop wie co robi ;)


tylko trzeba sie scheckinowac first! ;)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

So 18 wrz, 2010 17:04

olo a tak z ciekawości. Jakie haslo i login wpisujesz? I czy w ogole możesz wejsc na strone z logowaniem do wr3? Czy swieca na nim diody?
Jak mozesz wejsc na strone logowania, diody dzialaja,a moze zle resetujesz:
Wykonanie resetu jest proste: odłączasz zasilanie, przyciskasz reset, trzymając reset trzymasz jeszcze z 10 sekund, puszczasz reset. Czekasz aż maszyna wystartuje i logujesz się.

Vodun


Pn 20 wrz, 2010 08:18

Vodun napisał(a):olo a tak z ciekawości. Jakie haslo i login wpisujesz? I czy w ogole możesz wejsc na strone z logowaniem do wr3? Czy swieca na nim diody?
Jak mozesz wejsc na strone logowania, diody dzialaja,a moze zle resetujesz:
Wykonanie resetu jest proste: odłączasz zasilanie, przyciskasz reset, trzymając reset trzymasz jeszcze z 10 sekund, puszczasz reset. Czekasz aż maszyna wystartuje i logujesz się.


Login i hasło standardowe admin nawet na routerze tak jest napisane ale pewnie nic z tego nie będzie bo teraz to nawet przez wireles się nie chce połączyć po restarcie a diody świecą.
druga sprawa to że nie sprawdziłem wcześniej że router niema wejścia na LAN tylko jest WAN , sory moja wina. Sam już nie wiem co z tym zrobić bo stary który mam jest za słaby i nie wszędzie w domu jest sygnał, ten stary to D-LINK DSL-2640R taki jak kiedyś dawał talktalk.

olo2000
Bywalec

  • Posty: 120
  • Dołączył(a): Pn 17 mar, 2008 15:38

Pn 20 wrz, 2010 10:53

witam nie wiem czy to bedzie mialo jakies znaczenie,tez mialem problem z nowym routerem swiecilo sie wszystko a nic nie dzialalo,a problem mialem taki ze mialem wgrany stary router po jego usunieciu ,wgralem nowy skonfigurowalem go i do dzis smiga :)

Avatar użytkownika
Xm-S
Weteran

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): So 12 wrz, 2009 19:46
  • Lokalizacja: NE

Pn 20 wrz, 2010 12:34

W moim przypadku laptop nie wykrywal routera, bo na laptopie jest Windows 7 a router ma 4 lata i wypial sie na najnowszy system :D

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 20 wrz, 2010 14:51

olo2000 napisał(a):
Vodun napisał(a):olo a tak z ciekawości. Jakie haslo i login wpisujesz? I czy w ogole możesz wejsc na strone z logowaniem do wr3? Czy swieca na nim diody?
Jak mozesz wejsc na strone logowania, diody dzialaja,a moze zle resetujesz:
Wykonanie resetu jest proste: odłączasz zasilanie, przyciskasz reset, trzymając reset trzymasz jeszcze z 10 sekund, puszczasz reset. Czekasz aż maszyna wystartuje i logujesz się.


Login i hasło standardowe admin nawet na routerze tak jest napisane ale pewnie nic z tego nie będzie bo teraz to nawet przez wireles się nie chce połączyć po restarcie a diody świecą.
druga sprawa to że nie sprawdziłem wcześniej że router niema wejścia na LAN tylko jest WAN , sory moja wina. Sam już nie wiem co z tym zrobić bo stary który mam jest za słaby i nie wszędzie w domu jest sygnał, ten stary to D-LINK DSL-2640R taki jak kiedyś dawał talktalk.

Czy ty masz na pewno TL-WR340G ? Bo ja mialem i LAN i WAN. Kabel rj45 do WAN, a z Lan do kompa.
Sprawdź DNS-y w kompie.
Jeśli masz ustawione "automatycznie",
to zrób dwie rzeczy.Wywal na razie router.
Połącz kompa na krótko z netem.
Spisz adresy DNS (dwa).Potem wyłącz komputer,
podłącz router. Wejdź do ustawień TCP/IP i
włącz ręczne DNS-y i wpisz ten adresy ,które
spisałeś wcześniej.Miałem to samo.
Miałem połączenie (np.Skype) ale
internet nie chodził.Po wpisaniu ręcznie DNS-ów,
internet się pojawił.

A i napisz jakiego masz windowsa? Jesli xp to musisz miec sp3, zeby laczyl ssie z wifi. Na windowie 7 nie dziala ten ruter

Vodun


Pn 20 wrz, 2010 14:58

a i sprobuj takiego resetowania
odłącz zasilanie;
wciśnij i trzymaj wciśnięty reset kilka sekund;
włącz zasilanie;
trzymasz cały cały czas reset, aż dioda "SYS" zacznie mrugać w normalnym tempie (to znaczy jakieś 10-15 sekund)
Moze pomoze

Vodun


Pn 18 paź, 2010 12:20

Dokladnie, reset jest zwykle zabezpieczony przed nieumyslnym wcisnieciem, wiec trzeba go wciskac z premedytacja dosc dlugo - kilka-kilkanascie sekund az urzadzenie sie zrestartuje, co zostanie zasygnalizowane diodami.
Raczej nie ma opcji ze sie nie da zresetowac.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powrót do HOBBY UK