PROBLEM Z SASIADAMI

Pt 11 kwi, 2008 12:55

Witam wszystkich forumowiczow.Sluchajcie,mam problem,a zarazem pytanie:mam problem z sasiadami,tzn.niedawno sie przeprowadzilismy do nowego domu,a tam...nieciekawie sie dzieje,mianowicie,juz w pierwszy weekend obudzila mnie muzyka o 3 30 nad ranem.Potem grala juz codziennie rano,wieczor i w poludnie.Ostatnio bylo troche spokoju,ale o 6 rano znow pobudka,malo tego,glosne rozmowy,az w koncu cos,co powalilo mnie z nog...jeki podczas sexu.Przed 7 sie uspokoilo.Teraz gra radio,ktore oczywiscie i ja slysze...
Nie wiem kto tam mieszka,nigdy nie widzialam nikogo wychodzacego z tego "glosnego"domu.Ale napewno mieszkaja tam Anglicy.
Zastanawiam sie,czy nie zadzwonic na policje,tylko,ze moj angielski jest sredni,ale mam tel.kom.na ktory mozna wyslac smsa w razie jakiegokolwiek wykroczenia.
Prosze o rady,wiecie,co zrobi policja,czy sasiedzi z innych domow musza to potwierdzic,chce zeby to bylo anonimowe,gdyz nie chcemy problemow.Za miesiac spodziewamy sie dziecka,nie chce by budzily i je i mnie z mezem takie halasy.Co mamy zrobic??Dziekuje za pomoc,pozdrawiam

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Pt 11 kwi, 2008 14:46

LEGIA chyba ty wiesz jak jej pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar użytkownika
Pogon Szczecin
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 14:01
  • Lokalizacja: szczecin/eldorado

Pt 11 kwi, 2008 16:02

Mysle ze sasiad Legii wie lepiej.... ;p

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Pt 11 kwi, 2008 17:29

hmmm... powiedzmy ze podobna sytuacje mialem i Ja.. z tym ze to Ja bylem tym glosnym domem :) .. coz moge poradzic poprostu chyba trzeba cierpliwie czekac az sie uspokoja bo wkoncu kazdemu sie cos kiedys nudzi..
:idea: mozna napisac list do councilu (nie jest niestety anonimowy) i w nim przedstawic sprawe. Wtedy sasiad zostanie upomniany. Upomnienia dostaje sie dwa :P potem juz nalezy sie uspokoic co i Ja uczynilem.. moj sasiad juz zyje spokojnie.. hehhh..

zycze powodzenia lub cierpliwosci ::wales

Avatar użytkownika
Legia Warszawa
Weteran

  • Posty: 514
  • Dołączył(a): So 06 sty, 2007 16:16
  • Lokalizacja: 0-22...

Pt 11 kwi, 2008 17:58

Tak tez myslalam,ze pewnie cos przeskrobales :D Wiesz,ja jestem w ciazy,nie wysypiam sie,zaraz dojdzie dziecko i bede potrzebowala jeszcze wiecej spokoju,a tymbardziej moje dziecko.Ale dzieki za rade,pewnie bede musiala skorzystac :D

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Pt 11 kwi, 2008 18:25

Poczytaj ten artykuł: http://ncl.to.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=415&Itemid=26

Bardzo dużo na temat problemów z problematycznymi sąsiadami:
Nie możemy podjąć odpowiednich działań bez należytych dowodów i uzasadnienia. Potrzebujemy w tym celu pomocy poszkodowanej osoby.

Jeśli dowody potwierdzą, że miało miejsce zachowanie antyspołeczne, podejmiemy odpowiednie kroki.

Gdy problem jest bardzo poważny, przystąpimy do działania w trybie natychmiastowym.

W większości przypadków zastosujemy podejście „krok po kroku”, celem zmiany zachowania osoby, której dotyczy skarga.


Podejmowanie kroków prawnych

Jeżeli zachowanie obwinionego nie poprawi się w wyniku ostrzeżenia oraz w sytuacji, gdy będzie komuś zagrażać niebezpieczeństwo, podejmiemy kroki prawne. Mogą one obejmować:

postępowanie w sprawie eksmisji, czyli próba uzyskania w sądzie nakazu eksmisji dla winnego, jeśli należy on do naszych najemców
uzyskanie nakazu/zakazu sądowego, aby dana osoba zaprzestała określonego działania
uzyskanie nakazu dotyczącego zachowania antyspołecznego, polecającego danej osobie zaprzestanie określonych czynów, zakazującego jej przebywania w określonym miejscu lub wprowadzającego oba warunki jednocześnie

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 11 kwi, 2008 19:49

Rych,przeczytalam i warto sprobowac,tylko,ze to troche zachodu,no,ale jak sie chce miec spokoj,to trzeba dzialac :lol: Dziekuje Ci bardzo za pomoc

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Pt 11 kwi, 2008 21:03

hmm mieszkać w obcym kraju!wśród bandy niewychowanych ssiadów i jeszcze w dodatku nie móc nic powiedzieć!!!-warunki emigracyjne super jeszcze w dodatku dla ciężarnej!proponuje zmienic lokum bo apele nic nie dadzą !Z kim i o czym-niestety!
powodzenia!

monika
Bywalec

  • Posty: 117
  • Dołączył(a): Cz 06 kwi, 2006 09:49

Pt 11 kwi, 2008 21:03

T.K.L napisał(a):az w koncu cos,co powalilo mnie z nog...jeki podczas sexu.Przed 7 sie uspokoilo.Teraz gra radio,ktore oczywiscie i ja slysze...



z tym to bym nie przesadzal ;) moi sasiedzi z domku obok, tez tak czasem robia, ale my z zona sie mobilizujemy do akcji i staramy sie ich jeki przejeczec jeszcze glosniej !! Nasze domki sa tak ustawione, ze sypilanie sie stykaja ;) Spojrzenia miedzy nami i sasiadami np. w drodze do pracy - bezcenne ;)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pt 11 kwi, 2008 21:09

scofield :lol: :lol: :lol: :lol:
usmialam sie z tego

rada twoja tez bezcenna : :mrgreen:

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Pt 11 kwi, 2008 21:14

kasiuniaa napisał(a):scofield :lol: :lol: :lol: :lol:
usmialam sie z tego

rada twoja tez bezcenna : :mrgreen:


Ty sie usmialas ;) a nas z zona z rana to zastymulowalo do dzialania :P :D

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pt 11 kwi, 2008 21:46

Przeprowadzamy sie co 6 mscy,a tu mieszkamy od miesiaca,takze nie,tymbardziej,ze zaraz bede rodzic :D Nie chcialabym dostac skurczy w czasie przeprowadzki :mrgreen:
Nie mialabym nic przeciw tym jekom,ale ten dom obok to istny burdel,non stop wychodzi ktos inny z niego (chodzi mi o facetow),gdyby to bylo jakies normalne malzenstwo to inaczej,a tam mieszka podobno kobieta z 2 corkami,a matka chyba nie lepsza,bo i corki sluchaja glosno muzyki i sama matka(poznaje po rodzaju muzyki) :D ,raz leci to g...co sluchaja Angole,a raz takie g...co slucha matka :?
Ciezko jest trafic na normalny dom,a tymbardziej na normalnych sasiadow.Gdyby chodzilo o Polakow,pewnie telefonow na policje byloby juz kilka,a tak...Jeszcze troche wytrzymam,ale granice mojej cierpliwosci sie koncza i bedzie trzeba zaczac dzialac :oops:

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Pt 11 kwi, 2008 22:22

Scofield napisał(a):
kasiuniaa napisał(a):scofield :lol: :lol: :lol: :lol:
usmialam sie z tego

rada twoja tez bezcenna : :mrgreen:


Ty sie usmialas ;) a nas z zona z rana to zastymulowalo do dzialania :P :D


he he i niedługo będzie więcej scofieldow na tym świecie :D (sory za offtop ale nie moglem sie powstrzymać)

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

So 12 kwi, 2008 09:05

serekr- toz to samo zdrowie ;)

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

So 12 kwi, 2008 10:03

A ja bym zaczekała z wszystkim do czasu, gdy urodzi się dziecko. Wtedy Twój dzidziuś nie będzie dawał spać i Tobie, i sąsiadom. Jeżeli to kobieta z dziećmi, to chyba skojarzy.

Cisza nocna obowiązuje tylko w nocy, więc przepisy mogą na nich wymusić ciche zachowanie tylko w nocy. Reszta zależy od ich wyczucia sytuacji.

Pocieszę Cię, że miałam gorsze problemy z sąsiadami w Polsce. I to właśnie, gdy mnie urodziło się dziecko. Byli cicho, ale przeszkadzało im, że dziecko w nocy płacze, bo jest głodne. 20 sekund płaczu dziecka i juz sąsiadka waliła w kaloryfer.

Życzę szczęśliwego rozwiązania ( rozwiązania w sensie: poród i rozwiązania w sensie rozwiązania sytuacji ;-)

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES