Problem z wymówieniem ubezpieczenia na SAMOCHÓD

Wt 15 kwi, 2008 11:43

Mam problem z wymówieniem ubezpieczenia na samochód (ubezpieczenie w Lloydsie), chciałem zrezygnować z niego ponieważ nie posiadam teraz samochodu ale jakiś czas temu miałem wypadek i stwierdzili, że to była moja wina i poszkodowanemu wypłacili należności z mojej polisy.
Podczas rozmowy telefonicznej z Lloydsem pani stwierdziła, że mam prawo do natychmiastowego wymówienia ubezpieczenia ale jak spłace wszystkie raty na raz -pozostało jeszcze 440 funtów.
Co wy na to czy to normalne??? Proszę o odp.

Avatar użytkownika
polokolo
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Pn 14 kwi, 2008 11:03

Wt 15 kwi, 2008 13:23

Raczej nienormalne,Ja kasowałam polisę bo nie miałam samochodu i poszło mi bezproblemowo.Pani na infolinii podziękowała mi za współpracę,mimo,że do zakończenia miałam 5 miesięcy.Nie pokrywałam żadnych niezapłaconych rat.Pozdrawiam. :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 15 kwi, 2008 14:18

Możliwe, że jak zapłacili z twojej polisy to jakoś musisz to oddać. Ale nie powinno być tak. Ja rezygnujac z ubezpieczenia musialem zaplacic 40 funtow oplat administracyjnych. Widzicie kazda ubezpieczalnia jest inna i kazda ma inny regulain. PLacisz depozyt i to jest takie male zabezpieczenie dla nich. Pogadaj jeszcze raz moze sie cos jej pomylilo. Lub przenies ubezpieczenie i tam anuluj.

Vodun


Śr 16 kwi, 2008 20:46

Ja rozbiłem moje auto (z mojej winy). Zgłosiłem roszczenie (claim) w firmie Churchill. Auto poszło do kasacji, ja dostałem kasę za nie.

Niestety musiałem płacić ubezpieczanie do końca umowy (umowa na rok czasu).
W warunkach umowy jest napisane, że jak zgłosisz claim to nie możesz zerwać umowy (czy jakoś podobnie).




Osobiście byłem BARDZO ZASKOCZONY, że tak to wygląda w UK. Prawdopodobnie Ty masz identycznie.

lukigondi
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pn 10 wrz, 2007 22:14
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES