Przejazd z Anglii do Polski proszę o poradę PILNE

Śr 17 cze, 2009 14:10

Chcemy z chlopakiem kupić samochód i po jednym albo dwóch dniach jechać nim do Pl. Zastanawiam się czy to w ogóle jest możliwe, czy trzeba czekać aż odeślą nam wszystkie dokumenty? Insurance można wykupić na kilka dni, sprawdzalam, umowę kupna też wyślemy od razu ale nie wiem czy bez ''papierka'' można nim przejechać do PL czy nie będzie problemu z kontrolą, jeśli zatrzyma nas policja.

magda19891
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Śr 17 cze, 2009 14:02

Śr 17 cze, 2009 17:49

Jak nie chcesz juz wracac autem, to powiedz sprzedawcy aby wysłał tylko tą fioletową część, a wam dał cały dowód. Auto nie będzie już tutaj się poruszać. Jak się nie zgodzi to i tak dostaniesz jedną część, na której możesz spokojnie jechać przez angile, nie wiem jak bedzie wyglądać sprawa w innych krajach, ale nie powinno być problemu.

Vodun


So 10 paź, 2009 14:39

otóż będzie problem poza granicami anglii,wiem bo po zakupie nowego auta po tyg.jechalismy do polski na urlop,dowiedziałam się,ze ten mały papierek jest niewystarczający,trzeba sie udac do biura dvla ja byłam w stockton aby wydali tymczasowy dowód rejestracyjny,jesli nie posiadasz jeszcze oryginału bo dopiero co kupiłes auto,lepiej postarac sie przed wyjazdem do polski aby oszczedzic kłopotów.pozdrawiam

młoda
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Cz 25 cze, 2009 09:03

Pn 02 lis, 2009 21:40

Mam całkiem inne doświadczenia juz parę razy kupowałem tu auto i na następny dzień jechałem do Polski i to bez dowodu rejestracyjnego , tylko z tym małym kwitkiem który sobie zostawiasz i Niemczech i Polsce i zawsze mowie , ze dopiero kupiłem auto i nie otrzymałem jeszcze kompletu dokumentów i nie ma żadnego problemu , Pozdrawiam

cygan1984
Rozkręca się

  • Posty: 43
  • Dołączył(a): Wt 08 maja, 2007 15:48
  • Lokalizacja: limerick

Pt 11 gru, 2009 22:53

to chyba miałes dużo szczescia ze nikt cie nie sprawdził,jak dzwoniłam do dvla zeby sie upewnic ze mam jakis dowód rej.auta,odpowiedz dvla była taka,ze trzeba załatwic tymczasowy dowód na czas pobytu poza granicami uk.jak widac co po niektórzy liczą na szczescie,choc to złudne.. pozdrawiam

arex-mot
Rozkręca się

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Pt 04 kwi, 2008 21:28

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK