Pytanie o Birth plan

Pn 16 lut, 2009 19:23

witam wszystkie przyszłe mamy i mam pytanko a zarazem prośbę: czy któraś z was pisała może birth plan?Wiem że powinno się to robić z położną ale niestety moja nie ma czasu a ja za bardzo niewiem o co chodzi.Będę wdzięczna za wszelkie info! Pozdrawiam

arturo29-75
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 27
  • Dołączył(a): So 22 mar, 2008 17:20
  • Lokalizacja: Gateshead

Pn 16 lut, 2009 20:04

To jest opis przebiegu porodu.Czy chcesz być z mężem i czy chcesz znieczulenie ,jakiego typu to wszystko musi być w planie porodu.Pozdrawiam :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pn 16 lut, 2009 20:11

Ja ne mialam Birth Planu. Myslalam o tym, ale w koncu wypadlo mi z glowy :oops: :oops: :oops:

O wszystkim poinformowalam w momencie przyjecia na porodowke.

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wt 17 lut, 2009 08:17

Mi ten birth plan zrobiła położna 2 czy 3 tygodnie przed porodem.Wystarczy ,że na porodówce powiesz o znieczuleniu.Pozdrawiam :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 17 lut, 2009 09:32

Chyba najwazniejsza w birthplan jest informacja o tym, kto ma ci towarzyszyc przy porodzie (mnie kazali wpisac z imienia i nazwiska). A pozniej - jak chcesz rodzic (znieczulenie, basen, pozycje przy porodzie, czy w razie potzreby zgadzasz sie na naciecie krocza - episiotomy - chyba tak to sie pisze), czy chcesz po pordzie przytulic malucha (skin to skin contact), karmienie (brestfeeding lub formula milk), czy sie zgadzasz na podanie wit. K dziecku, po porodzie, jak dlugo chcesz zostac w szpitalu (jezeli wszystko jest w porzadku mozesz wyjsc po 6 godz. standart to 24 h (ale masz prawo poprosic o pozostanie dluzej jezeli masz jakies watpliwosci - lub problemy z dzieckiem np. z karmieniem, zle sie czujesz.)
Ja sie opisalam na cala kartke A4 :cheer: a i tak nikt nawet nie rzucil na to okiem, i o wszystko sie pytali w trakcie :mrgreen:
Jezeli chodzi o zapracowana polozna - to ja opieprz, to jej chamski obowiazek! ja swoja zmienilam w polowie ciazy, generalnie miala wszystko w d... byle odwalic wizyte i podpisac sie w notesiku... i pozniej mialam super babke.
Acha i jezeli masz jeszcze czas - polecam antenatal cours lub class, cos w rodzaju ichniej szkoly rodzenia.

uff ciekawe czy dotarlas do konca
pozdrawiam ::wales

ggate
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): So 10 sty, 2009 14:19
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Wt 17 lut, 2009 20:56

Dzięki dziewczyny pomogłyście mi.Co prawda boję się cholernie chociaż to mój trzeci poród ale rodziłam w Polsce a tu jednak obawy są! Ale myślę że nie będzie tak żle! Pozdrawiam

arturo29-75
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 27
  • Dołączył(a): So 22 mar, 2008 17:20
  • Lokalizacja: Gateshead

Wt 17 lut, 2009 22:42

arturo29-75 napisał(a):Dzięki dziewczyny pomogłyście mi.Co prawda boję się cholernie chociaż to mój trzeci poród ale rodziłam w Polsce a tu jednak obawy są! Ale myślę że nie będzie tak żle! Pozdrawiam



ja mialam fachowa opieke od poczatku do konca od zajscia w ciaze po porod. mialam tlumaczke ktora mi tlumaczyla jak nie rozumialam chociaz jedna chciala byc madrzejsza od poloznej i doradzala jej co lepsze dla mnie to poprosilam o zmiane. dostalam druga sto razy lepsza pania E. w szpitalu przed samym porodem co 15 min przychodza i badaja puls dziecka jak serduszko bije, ja rodzilam w newcastle RVI byl ze mna maz opieka elegancka dostał kawe, herbate nawet poduszke, materac i koc zeby w nocy byc przy mnie...ja gdy rodzilam lekarze czekali na odpowiednie rozwarcie dostalam zniezculenie w kregosłup i przez 10 min kiedy moja corka wychodzila na swiat bylo dla mnie niczym...po porodzie gdy odwiezli mnie juz na sale dzie byly inne matki zdziecmi dostalam menu zeby soie wybrac co chce zjesc...to mi sie bardzo podobało

kwiatuszek90
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): So 29 lis, 2008 11:00

Pt 01 maja, 2009 21:38

arturo glowa do gory bedzie dobrze...ja swoja opieke podczas ciazy i sam porod wspominam dobrze, a co birth pklanu to jest obowiazkiem poloznej spozadzic go razem z toba!!!

Avatar użytkownika
moniaczek
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Śr 11 cze, 2008 12:33
  • Lokalizacja: darlington

So 02 maja, 2009 08:36

moniaczek niestety Birth Plan nie lezy w obowiazku poloznej. Mozesz ja o to poprosic, jesli masz watpliwosci, mozesz zawsze zapytac, co uwzglednic, itp. ale, to zalezy od poloznej, czy z Toba napisze.

Ja mialam napisac sama, wypadlo mi z glowy, wiec na porodowce od razu powiedzialam, ze rodze z M i chce porod w wodzie... zreszta pod koniec porodu mialam komplikacje, wiec i tak wszystko juz zalezalo od poloznej...

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

So 02 maja, 2009 09:53

Ja tak jak moniaczek mialam spotkanie z polozna tylko w sprawie birth plan, nawet do domu do mnie przyszla, ale z tego co pamietam, to na ktoryms z wczesniejszych spotkan pytala sie mnie czy chce zrobic takowy plan.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

So 02 maja, 2009 19:36

Za drugim razem juz poprosze :P :P Zreszta jest inna midwife :lol:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do RODZICE