Pytanie odnosnie WTC

Pn 05 gru, 2011 21:02

Witam,

Chciałbym prosić o szczerą poradę w tej kwestii : na formularzu WTC podałam że pracuje 38 godzin tygodniowo. Jednak już od dłuższego czasu mam nieregularne godziny pracy i pracuje średnio 32 godziny tygodniowo. Wielkość WTC nie powinna się zmienić gdyż i tak pracuje ponad 30 godzin tygodniowo.Czy koniecznie muszę poinformować o tym Revenue, bo dodzwonić się to trzeba naprawde dużo cierpliwości ?
Druga kwestia to taka iż w tym roku podatkowym najprawdopodobniej zarobię jakieś 3 tys. więcej niż w poprzednim. Czytam gdzieś na forum że w takiej sytuacji najlepiej zgłosić im o tym najpóźniej przed rozpoczęciem kolejnego roku podatkowego więc zamierzam np w Marcu ich o tym powiadomić, w końcu nie mam teraz pewności ile mój dochód się zwiększy. Czy w takiej sytuacji gdy zarobię w tym roku więcej będę musiała im zwrócić jakąś nadpłatę, czy poprostu zostanie mi przyznane mniej na kolejny WTC?

Prosiłabym o opinie osób które miały podobną sytuację i jak one postąpiły by nie mieć z tym żadnych niespodzianek i robiąc to w miare racjonalny sposób (nie koniecznie wedle jakiegoś chorego systemu typu dzwonić bez przerwy do nich i informować że w tym tygodniu pracowałam 40 h a w tym 39, bo według mnie to jest chore)

Dzieki, pozdrawiam

marta86
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 11:25

Wt 06 gru, 2011 15:05

Mniej więcej w styczniu dostaniesz od nich formularz, ile już zarobiłaś w danym roku podatkowym i oni już sami będą mniej więcej wiedzieć, ile zarobisz do kwietnia.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Wt 13 gru, 2011 20:51

Polecam przeczytanie instrukcji do formularza. Co się zgłasza i kiedy.
W Twoim przypadku ważne jest czy nie pracujesz mniej niż 16 godz. lub wcale ŚREDNIO w roku rozbitym na tygodnie gdyż wtedy się świadczenie może nie należeć. Szczegóły czy pracujesz 30 czy 40 godz. mają znaczenia.
Jeżeli spodziewasz się zarobić sporo więcej to warto zadzwonić i poprosić i przeliczenie zasiłku. Nie trzeba będzie potem zwracać za dużo.
Ten system działa bardzo dobrze w porównaniu choćby z polskim więc raczej nie bój się - nie zrobią Ci krzywdy jeśli nie kłamiesz z dochodami i przeczytałaś dokładnie wyjaśnienie na formularzu.

mariuszek
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Wt 13 gru, 2011 20:19

Pt 30 gru, 2011 15:23

Hej.Mam pytanko! jaka jest kwota w tym roku 2011-2012 jesli chodzi o Tax Work Credit by jej nie przekroczyc i móc dostawac dalej TWC w kolejnym roku podatkowym?

krzysiek770
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 29 mar, 2010 16:02

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES