Pytanie

Śr 30 lis, 2011 18:20

Mieszkam razem z żoną . żona opiekuję się dziećmi a ja pracuję otrzymujemy wtc 7 f i ctc 98 f mam pytanie czy mamy szanse w staraniach o housing-benefit i jak może to wpłynąć na wysokość naszych benefitów. Ogólnie mam pytanie czy otrzymujecie je razem i jak w płynie to za rok na wysokość wtc ctc dziękuję

dziado
Rozkręca się

  • Posty: 43
  • Dołączył(a): Wt 27 lip, 2010 04:15
  • Lokalizacja: Hartlepool Łódź

Śr 30 lis, 2011 19:33

jeśli dostajesz 7 wtc to powinno Wam sie należeć coś w ramach Housing Benefit, w momencie kiedy Ci podniosą wtc (nawet nieznacznie) wtedy mozesz stracic hb. hb nie wpływa na na wtc ale wtc na hb.
oczywiście żeby sie nie wymądrzać musze napisać że tak było w naszym przypadku i moze jakis inny czynnik sprawić ze w Twoim tak nie będzie.
pozdrawiam

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Śr 30 lis, 2011 20:10

https://www.turn2us.entitledto.co.uk/en ... lator.aspx


link do strony gdzie sobie wszystko dokladnie wyliczysz i bedziesz wiedzial co i ile :)

Marlena

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Śr 30 lis, 2011 21:05

ja wyliczałam juz kilka razy a jak składam aplikacje to nagle nic mi sie nie należy...
My tez mamy jedno dziecko a tylko mąż pracuje

KlaudiaR
Bywalec

  • Posty: 114
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:42

Cz 01 gru, 2011 08:14

KlaudiaR napisał(a):ja wyliczałam juz kilka razy a jak składam aplikacje to nagle nic mi sie nie należy...
My tez mamy jedno dziecko a tylko mąż pracuje


U mnie było to samo. Jak napisali, że się nie należy, to następny wniosek. Za trzecim razem już się należało, chociaż od pierwszego nic się nie zmieniło. Zależy do jakiego urzędnika trafiają nasze wnioski.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Wt 13 gru, 2011 20:53

Housing benefit przydziela zupełnie kto inny - council, natomiast benefity są rządowe. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jeśli gmina jest biedniejsza to po prostu nie ma na to kasy.

mariuszek
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Wt 13 gru, 2011 20:19

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES