Pytanie....

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pn 19 maja, 2008 08:45

to raczej wina zlego polaczenie routeru a nie modemu, bo przeciez dziala.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 19 maja, 2008 08:47

nie wiem jaki to byl kabel czy Ethernet Crossover czy Ethernet poniewaz nie znam sie za bardzo na tym...a uzywalismy takiego kabla co dostaliscmy od Virgin taki zolty ( chyba kazdy dostal taki sam:)

[ Dodano: Pon 19 Maj, 2008 09:49 ]
ale sluchajcie...u kazdego z Was jesli podaczysz kabel do routera od modemu i pozniej z routera do nowego kompa internet dziala co nie?

schabek
Bywalec

  • Posty: 129
  • Dołączył(a): Pt 06 paź, 2006 07:36
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 19 maja, 2008 08:52

wiec.... ten zolty to nie jest crossover. Przyloz obie wtyczki kolo siebie i bedziesz widzial czy jest identycznie w nich.

Najprawdopodobniej modem albo router nie ma autonegocjacji tak jak pisalem i musisz uzyc kabla crossover (rozni sie przeplot w srodku - kolejnosci ulozenia tych malych kabelkow).
Ja mam tak u mnie w domu. Modem podlaczony kablem crossover do routera a potem wszystko bezprzewodowo :)

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pn 19 maja, 2008 08:54

a gdzie moge kupic ten kabel o ktorym piszeszz??

schabek
Bywalec

  • Posty: 129
  • Dołączył(a): Pt 06 paź, 2006 07:36
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 19 maja, 2008 08:55

Schabek powinno ale jest wiele czynnikow ktore musza byc spelnione.

No i sa rozne komputery z roznymi kartami sieciowymi. A moze trafila ci sie karta w komputerze tez bez autonegocjacji i musi byc cross??

poza tym jak podlaczysz drugiego kompa to zobacz czy kontrolki na karcie sie swieca. Jezeli tak to wina tylko po stronie kompa, moze spawdz czy masz ustawione przydzielanie adresu IP na DHCP??

[ Dodano: Pon 19 Maj, 2008 09:56 ]
Kabel mozna kupic w kazdym sklepie z komputerami i elektronika:
Maplin, PC World, Currys
przez internet: www.play.com
:)

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pn 19 maja, 2008 08:56

wszytsko bylo sprawdzane adresy Ip napoczatu robione automatycznie a pozniej wszytsko wpsiyawane recznie...

schabek
Bywalec

  • Posty: 129
  • Dołączył(a): Pt 06 paź, 2006 07:36
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 19 maja, 2008 09:01

Ale napewno w tym czasie miales jeden komputer podlaczony??zaden inny na jakims smiesznym usb??
Jaki miales status polaczenia sieciowego?? Poloczono?? Ograniczone?? Czy wogole nie wykrywalo podpietego kabla??

Objawy:
Status poloczono - kabel ok, sieciowka ok, problem z ustawieniami Ethernet w kompie
Status ograniczenie - problem z kablem, uszkodzony port w karcie sieciowej, problem z konfiguracja IP
A gdy nie wykrywa kabla zanczy ze karta sieciowa umarla....

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pn 19 maja, 2008 09:15

schabek .. mam modem virgin media zapasowy, kable, routery itp ;)

z tego co piszesz, blad jest na 100% w konfiguracji routera. Jesli masz internet na PC to znaczy ze modem jest w 100% sprawny. Po podlaczeniu routera - wymagana jest jego konfiguracja wraz z ustawieniem sieci wireless. Mozliwe, ze router zostal zle skonfigurowany dlatego na laptopie nie ma sygnalu. Daj znac a zrobie z tym porzadek ;)

no fix, no fee ;)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 19 maja, 2008 09:44

scotfield problem polega na nonstop wyswietlanym na kompie ograniczeniu lacznosci. Dla mnie to sypniety windows albo zjarany port na karcie sieciowej bo po podlaczeniu modemu albo routera sytuacja sie nie zmienia. komp nie dostaje ip wogole a router bez konfiguracji przydziela IP z DHCP i napewno dziala na normalnym kablu bo ma switcha z autonegocjaja wbudowana.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pn 19 maja, 2008 09:55

nemec napisał(a):scotfield problem polega na nonstop wyswietlanym na kompie ograniczeniu lacznosci. Dla mnie to sypniety windows albo zjarany port na karcie sieciowej bo po podlaczeniu modemu albo routera sytuacja sie nie zmienia. komp nie dostaje ip wogole a router bez konfiguracji przydziela IP z DHCP i napewno dziala na normalnym kablu bo ma switcha z autonegocjaja wbudowana.


Dla mnie jest to zle ustawiony klucz zabezpieczajacy siec - wlasnie objaw ograniczenia lacznosci - z poprawnie wpisanym kluczem oczywiscie. Czasami starsze karty sieciowe nie maja obslugi zaawansowanego trybu WEP WEP2 WPA WPA2* - zalezy od ustawienia routera. Przerabialem taki schemat pare razy.

Jutro zwizytuje komputer schabka wraz z zapasowym routerem, zapasowa karta wireless obslugujaca najnowsze zabezpieczenia i zobaczymy :)


Pozdrawiam,

Polski Serwis Komputerowy w Newcastle upon Tyne - http://quantumis.co.uk/pl



*zalezy od ustawienia w routerze.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 19 maja, 2008 10:01

tak tylko co ma siec bezprzewodowa do ethernet?? z tego co mowil to ma problem po podlaczeniu kabelka a nie wi-fi.....

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pn 19 maja, 2008 10:04

nemec napisał(a):tak tylko co ma siec bezprzewodowa do ethernet?? z tego co mowil to ma problem po podlaczeniu kabelka a nie wi-fi.....


No ja mowie o polaczeniu bezprzewodowym, bo chlopaki tez probowali podlaczyc router ;) a co do polaczenia kablem ethernet, moze tez byc w systemie jakas pozostalosc po innym mostkowanym polaczeniu i dlatego nie przypisuje adresu IP. Jutro zobaczymy ;)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 19 maja, 2008 10:05

tak mam problem wogole z podlaczeniem laptopa do modemu lub przez kabel czy przez router.nie da sie ani tak ani tak podlaczyc neta.pisze ze podlaczono lecz nie ma neta:(

schabek
Bywalec

  • Posty: 129
  • Dołączył(a): Pt 06 paź, 2006 07:36
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 19 maja, 2008 10:16

eh... no tak wlasnie to wyglada przez telefon albo gg.

Scotfiel orientujesz sie moze jak wyglada sprawa z budowa lokalnej sieci wi-fi tutaj miedzy kilkoma domami na jednej ulicy??
Chodzi mi o postawienie nadajnika na jednym dachu i paru anten kierunkowych w kolo. Taka drobna siec osiedlowa :P Sa jakies ograniczenia co do mocy sygnalu jak w Polsce ewentualnie czy mozna w ten sposob podzelic tutaj lacze??

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pn 19 maja, 2008 10:30

nemec napisał(a):eh... no tak wlasnie to wyglada przez telefon albo gg.

Scotfiel orientujesz sie moze jak wyglada sprawa z budowa lokalnej sieci wi-fi tutaj miedzy kilkoma domami na jednej ulicy??
Chodzi mi o postawienie nadajnika na jednym dachu i paru anten kierunkowych w kolo. Taka drobna siec osiedlowa :P Sa jakies ograniczenia co do mocy sygnalu jak w Polsce ewentualnie czy mozna w ten sposob podzelic tutaj lacze??



Jesli chodzi o ograniczenia co do mocy sygnalu, to nie mam pojecia jakie sa aspekty prawne w UK. Dwa tygodnie temu montowalem siec wireless co prawda nie w miescie, ale w fabryce poza miastem, laczylem 5 budynkow oddalonych od siebie o ok 200 - 250 metrow. Pytalem sie szefa tej firmy, czy zalatwiac jakies pozwolenia itp. a on mowil, ze sie mam tym nie martwic tylko robic swoje. Wiec naprawde nie mam pojecia :)

[ Dodano: Wto 20 Maj, 2008 11:02 ]
sprawa wyjasniona ;)

Ktos probowal podlaczyc router z ustawionym automatycznym przypisaniem DHCP do karty sieciowej z juz ustalonym adresem IP. Wystarczylo przelaczyc karte sieciowa na automatyczne pobieranie adresu IP, zresetowac modem virgin, zresetowac router do ustawien fabrycznych i na nowo ustawic cala siec. Teraz smiga wszystko i na kablu i po wireless ;)
Mam nadzieje, ze schabek zadowolony :)

Pozdrawiam, Piotrek

Polski Serwis Komputerowy w Newcastle upon Tyne - http://quantumis.co.uk/pl

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do HOBBY UK