Robi sie kolorowo

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Śr 29 kwi, 2009 02:00

Kto ma talerz satelitarny z polską telewizją, ściąga go w popłochu. Napady na polskie domy na Wyspach stają się plagą, a anteny Cyfry lub Polsatu działają na rasistów jak płachta na byka. "Lepiej dmuchać na zimne" – mówią Polacy z Wielkiej Brytanii.
To już nie są przelewki. Tylko w ostatnich miesiącach w Zjednoczonym Królestwie media odnotowały co najmniej kilkadziesiąt najść na polskie domy na tle narodowościowym. Powód? Lokalna społeczność coraz dotkliwiej odczuwa skutki recesji i załamania rynku pracy.

Gdy rodzimi mieszkańcy tracą zatrudnienie, a Polacy wciąż jakoś sobie radzą, o napięcia nietrudno. Problemu nie widać jeszcze w multikulturowym Londynie, ale małe miejscowości stają się dla polskiej społeczności coraz mniej bezpieczne. Część rodaków odczuła napady na własnej skórze, inni wolą dmuchać na zimne.

Aby nie rzucać się w oczy w lokalnym społeczeństwie, dzwonią do firm instalujących anteny satelitarne i proszą o zamianę firmowego talerza z logiem polskiego nadawcy na anonimowy, bez żadnych znaków rozpoznawczych.

"Niedawno montowałem klientowi zestaw satelitarny i ten nalegał, by nie zakładać polskiej anteny" – przyznaje Damian Motyl z firmy Sat Land, specjalizującej się w instalacji polskiej telewizji na Wyspach. "Uważał, że mogą mu się włamać do domu albo powybijać okna"– wspomina.



Właśnie polskie anteny satelitarne i tablice rejestracyjne samochodów przywiezionych z kraju ułatwiają rozpoznanie ich domów. Niestety również tym, którzy za pomocą pięści i kija chcą pokazać im, by wracali tam, skąd przyjechali.

Z integracji wyszły nici

Piątkowy wieczór, polski dom w Coventry. Grupa pijanych nastolatków spożywa przed budynkiem alkohol i zakłóca ciszę nocną. Polacy otwierają okno by sprawdzić, co się dzieje. "Spier... stąd, polskie ku..." - w stronę lokatorów lecą obraźliwe zaczepki.

Chwilę później agresywna grupa jest już w ich domu. Uszkodzili drzwi i wpadli z pałkami by wytłumaczyć im, że mają wracać do domu. Jeden z mieszkańców został ciężko ranny, a sprawcy ulotnili się przed przyjazdem policji.

Dramatyczny przebieg miały też burdy po meczu polskiej reprezentacji piłki nożnej z Irlandią Północną. W ramach odwetu, irlandzcy kibice zaatakowali ponad 40 polskich domów w okolicy Donegal Road, w pobliżu stadionu piłkarskiego. Wbijali szyby, demolowali auta, a na ścianach wypisywali antypolskie hasła.

Skąd wiedzieli gdzie mieszkają Polacy? Identyfikację ułatwiły właśnie satelitarne anteny. Dzień później irlandzka policja roznosiła po polskich domach ulotki przekonujące do wzmocnienia drzwi i okien. Adresy ustalili w ten sam sposób, co kibice.

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Śr 29 kwi, 2009 10:38

wow niezly artykul...
no coz da sie odczuc ze jest inaczej, coraz gorzej, za duzo nas tutaj przyjechalo... :-)

naola
Bywalec

  • Posty: 157
  • Dołączył(a): Pt 11 lip, 2008 11:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 29 kwi, 2009 12:07

to ja lece po spray i zamaluje logo polsatu :mrgreen:

rosalia
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Pt 14 lis, 2008 21:58
  • Lokalizacja: newcastle

Śr 29 kwi, 2009 12:57

Powiem, krótko sami jesteśmy sobie troche winni. Dlaczego nie zaczepią ciapaka czy murzyna? Pobij pakistana to jutro przyjdzie 50. Pobij Polaka, twój kolega widząc, że CIę biją uzna, że Cie nie zna. Słaby naród, i każdy patrzy na swoją kieszeń. Polak się będzie cieszył, że pobili rodaka - bo ten wróci do kraju i zwolni miejsce w pracy. Sorki, ale właśnie myślimy jak Ci idioci anglicy. Jest nas tu trosze i nie wydaje mi się, że trzymając się w grupie, może się coś nam stać. POzatym Polacy są największymi rasistami na świecie, więc wiemy już jak czują się inni, gdy to my ich bijemy lub obrzucamy obelgami. ( sorki za błędy)

Vodun


Śr 29 kwi, 2009 14:10

racja !!!!!!!!

naola
Bywalec

  • Posty: 157
  • Dołączył(a): Pt 11 lip, 2008 11:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 29 kwi, 2009 15:06

::aplauz ::aplauz ::aplauz

ewelina.w
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): Śr 06 sie, 2008 14:37
  • Lokalizacja: Darlington

Śr 29 kwi, 2009 15:34

Wrecz fenomenalne..

Ktos zlozyl artykulik z 2 niezwiazanych spraw w jedno i juz mamy straszak na Polakow. Juz padl cien strachu i obawy ze nagle wszyscy Anglicy beda nas kamionowac. Niektorym to sie musi strasznie nudzic takie brednie pisac.

Choc ja lubie takie brednie czytac, piwo wtedy lepiej smakuje przynajmniej.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Śr 29 kwi, 2009 15:52

Swoja droga ten "plod literacki" wyglada na przedruk. A zwazywszy na prawa autorskie, powinno byc podane zrodlo. No chyba, ze autor topiku sam to napisal.
I tak! Po lekturze zakazalem mowic dzieciom po polsku nawet w domu :D

rebelradiator


Śr 29 kwi, 2009 16:00

rebelradiator napisał(a):Swoja droga ten "plod literacki" wyglada na przedruk. A zwazywszy na prawa autorskie, powinno byc podane zrodlo. No chyba, ze autor topiku sam to napisal.
I tak! Po lekturze zakazalem mowic dzieciom po polsku nawet w domu :D


u mnie kot tez zaczal po polsku w domu - juz go nie ma!! :D a na antenie satelitarnej (aczkolwiek to czasza od angielskiej sky) mam flage burkina faso - dla zmylki :) wuhuuuuu

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Śr 29 kwi, 2009 16:15

Scofield napisał(a):
rebelradiator napisał(a):Swoja droga ten "plod literacki" wyglada na przedruk. A zwazywszy na prawa autorskie, powinno byc podane zrodlo. No chyba, ze autor topiku sam to napisal.
I tak! Po lekturze zakazalem mowic dzieciom po polsku nawet w domu :D


u mnie kot tez zaczal po polsku w domu - juz go nie ma!! :D a na antenie satelitarnej (aczkolwiek to czasza od angielskiej sky) mam flage burkina faso - dla zmylki :) wuhuuuuu


Miauczal ze slowianskim akcentem? ;)

rebelradiator


Śr 29 kwi, 2009 17:06

Vodun napisał(a):Powiem, krótko sami jesteśmy sobie troche winni. Dlaczego nie zaczepią ciapaka czy murzyna? Pobij pakistana to jutro przyjdzie 50. Pobij Polaka, twój kolega widząc, że CIę biją uzna, że Cie nie zna. Słaby naród, i każdy patrzy na swoją kieszeń. Polak się będzie cieszył, że pobili rodaka - bo ten wróci do kraju i zwolni miejsce w pracy. Sorki, ale właśnie myślimy jak Ci idioci anglicy. Jest nas tu trosze i nie wydaje mi się, że trzymając się w grupie, może się coś nam stać. POzatym Polacy są największymi rasistami na świecie, więc wiemy już jak czują się inni, gdy to my ich bijemy lub obrzucamy obelgami. ( sorki za błędy)


Dlaczego piszesz o wszystkich ... wrzucajac wszystkich do jednego worka??
kazdy wypowiada sie za siebie... i tak wnioskuje ze jak Ciebie bili to Twoi koledzy poolacy sie odwrocili i ciebie olali, wspolczuje znajomych ale jak sie mawia jak Kuba Bogu tak Bog Kubie, co do slabosci narodu to sie zastanow 8 razy zanim cos napiszesz... pomysl ile razy Polska odzyskiwala niepodleglosc w historii... a co na ten temat moga wiedziec Anglicy, aha co do rasizmu to jak jestes najwiekszym rasista to sie ogarnij, nie wydaj mi sie ze polacy sa az takimi rasistami... slyszales kiedys zeby polacy, pobili, skatowali zabili kogos na tle rasistowskim ? bo to ze po pijaku smiejemy sie z murzyna co jest glupi jak but nie dla tego ze jest czarny tylko ze nie wie ile to 2 x 2 to nazywasz takim rasizmem...
jesli oceniasz to zacznij od siebie, nie od wszystkich Polakow,
jesli chcesz cos zmienic to zacznij od siebie, bo na innych ludzi nie masz wplywu. O!
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Śr 29 kwi, 2009 18:41

rosalia napisał(a):to ja lece po spray i zamaluje logo polsatu :mrgreen:


Jakbym miał już spray w ręku i talerz na scianie wymalował bym flagę angielską, lub NUFC. Pewnie to nieuczciwe, ale jaki szacunek :cool:

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Śr 29 kwi, 2009 20:12

Radiator,gdybym to sam pisal dodal bym kilka ciekawszych watkow :)
Znalazlem ten artykul przegladajac www"mojawyspa.pl i jesli wam sie nudzi to zapraszam jest ich tam wiecej :)
Czy ta telewizja N ma jakies logo na talerzu ??? hihhiih

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Cz 30 kwi, 2009 10:44

Darlington,autobus nr 14 którym moja córka wraca ze szkoły Ustawiła sie w kolejce,przed nią stały dwie angielki córce udało sie postawić tylko jedną nogę na stopniu kiedy kierowca z uśmiechem na ustach spytał ją cyt:polska? Córka potwierdziła rzecz jasna że tak,na co kierowca stwierdził cyt:ŚMIECI NIE WOŻĘ i zamknoł jej drzwi przed nosem zostawiając na przystanku nawet tych pasażerów co stali za nią Interwencja w biurze komunikacji nic nie dała Pani z biura powiedziała ze tyle osób u nich pracuje ze nie są wstanie ustalić kto to był... dopiero policji udało sie ustalić kim jest kierowca,bo pani z biura widząc policjantów nagle odzyskała zdolność logicznego myślenia i zapewniała że jest jej baaardzo przykro...Kierowca
musiał przeprosić przy wszystkich pasażerach ale zanim to zrobił wyjaśnił policjantowi ze nie zamierza wozić polaków bo ich nienawidzi,niestety nie potrafił powiedzieć dlaczego...

Avatar użytkownika
selena
Weteran

  • Posty: 276
  • Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:08

Cz 30 kwi, 2009 11:02

selena napisał(a):Darlington,autobus nr 14 którym moja córka wraca ze szkoły


Uff - to już poważny i udokumentowany przypadek rasizmu, można już wytoczyć sprawę - wysłałem info na PW.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Powrót do POGADUCHY