rozmiar klucza do odkrecenia kierownicy golf mk4

Śr 24 mar, 2010 10:31

tos wie jaki jest rozmiar klucza zeby odkrecic kiere w golfie mk4? i jak ten klucz sie zwie po ang? strzelam ze to jakis torx ale jaki rozmiar? i moze ma ktos na sprzedaz trojramienna kiere z poduszka do golfa mk4? zaoszczdzilo by mi to czasu na szukaniu po scrapach :d

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Śr 24 mar, 2010 17:21

serek, czyżbyś zmienił autko :horse: :?: :?:

Avatar użytkownika
nesquik
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Cz 26 paź, 2006 20:59
  • Lokalizacja: KRC/NCL

Śr 24 mar, 2010 19:18

serekr napisał(a):strzelam ze to jakis torx
chyba dobrze strzelasz tylko czy to male czy female, najlepiej fotka bo są z rożną ilością ramion/wypustów

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Śr 24 mar, 2010 20:08

Czek this out => tutaj ;)

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Śr 24 mar, 2010 20:28

nesquik napisał(a):serek, czyżbyś zmienił autko :horse: :?: :?:

tak jakos wyszlo :P a ty nie wiesz czasem miales golfiarza ?
andy napisał(a):chyba dobrze strzelasz tylko czy to male czy female, najlepiej fotka bo są z rożną ilością ramion/wypustów

heh no wlansie jak bym to wiedzial wydaje mi sie ze potrzebuje male ale nie dam sobie za to odciac zadnego czlonka :)
Tymot napisał(a):Czek this out => tutaj ;)

mam to ale tam niema albo zle szukam albo slepy jestem :P

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Śr 24 mar, 2010 22:45

jesli dobrze pamietam to bedzie Spline 10, lub 12 ( ale chyba 12 ten z dużą ilościa zębów)

Obrazek

Jesli chodzi o poduszke to :
odłączyć przewód masy od aku (-) i zaizolować (odłączenie spowoduje utratę danych zapamiętanych w pamieciach elektronicznych np. kodu radia)
ustawić koła na wprost i obrócić kierownicę o 90 st (1/4 obrotu) i odryglować poduszkę wkretakiem, w tym celu włozyć wkretak z tyłu kierownicy co zpowoduje nacisniecie spinki (10 foto) w dół i odblokowanie zaczepu poduszki i odciągnąć nieco rórną część zaspołu poduszki od koła kier.
obrócić kołokier. o 180 st (1/2 obrt.) i odryglować drugi zaczep
ustawić koło kier. na wprost i odłączyc jedno stykowe złącze od zespołu poduszki i zdjąć poduszkę z kierownicy odkładająć nakładką skierowaną w górę

Vodun


Śr 24 mar, 2010 23:21

Vodun napisał(a):jesli dobrze pamietam to bedzie Spline 10, lub 12 ( ale chyba 12 ten z dużą ilościa zębów)

no dzieki na wszelki wypadek kupie sobie i ten i ten rozmiar :) i mykam na szrot szukac trojramiennej :)

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Cz 25 mar, 2010 16:43

a wiesz jak odkrecic kierownice czy napisac ci?

Vodun


Cz 25 mar, 2010 18:59

Vodun napisał(a):a wiesz jak odkrecic kierownice czy napisac ci?


heh... krecic w lewo? :mrgreen:

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Cz 25 mar, 2010 19:22

żeby zdjąć kierownicę musisz odłączyć akumulator, odczekać trochę, odkręcić dwie śruby imbusowe z tyłu kierownicy, wyjmiesz wtedy poduszkę, odłącz wtyczkę z niej i będziesz już widział śrubę do odkręcenia kierownicy. Jak odkrecisz dolna obudowe kolumny (plastikowa oslona najblizej kierownicy) zobaczysz tasme airbagu (taka niebieska kostka) odepnij ja zanim zdejmiesz kierownice

Vodun


Pt 26 mar, 2010 00:33

Vodun napisał(a):żeby zdjąć kierownicę musisz odłączyć akumulator, odczekać trochę, odkręcić dwie śruby imbusowe z tyłu kierownicy, wyjmiesz wtedy poduszkę, odłącz wtyczkę z niej i będziesz już widział śrubę do odkręcenia kierownicy. Jak odkrecisz dolna obudowe kolumny (plastikowa oslona najblizej kierownicy) zobaczysz tasme airbagu (taka niebieska kostka) odepnij ja zanim zdejmiesz kierownice

heh to wiem :) ale dzieki :)

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Pt 26 mar, 2010 15:56

ok jak cos to pisz

Vodun


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do MOTO UK