Rybki potrzebuja pomocy :(

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pt 04 lut, 2011 22:27

Witam,
kupilismy corce w listopadzie akwarium (uzywane). Wystartowalismy zgodnie z poleceniami otrzymanymi od personelu Pets At Home, ale niestety wszystkie rybki po kolei zaczely chorowac - ze skutkiem smiertelnym :gaah: (Wg w/w personelu - GRZYB) ::placz
Nie pomogly specyfiki antygrzybowe - akwarium opustoszalo ::placz

Wystartowalismy raz jeszcze - piasek wygotowany, filtry (wszystkie bebechy wymienione na nowe), napowietrzacz i akwarium, wymyte, wysuszone, nowe rosliny i cala procedura jak poprzednio :blahblah:
A tu wczoraj (niecaly tydzien od zakupu kolejnej rybki) patrze a tu rybce brak kilku lusek i biale kropeczki na pletwach i ogonie!!! ::placz ::placz ::placz

Moze ktos zna sposob zeby biedaczka uniknela losu poprzedniczek ewentualnie jak wydezynfekowac akwarium i wszystkie akcesoria nastepnym razem (zawzielam sie - wiec do trzech razy sztuka).

Prosze o pomoc :master: znawcow przedmiotu

ggate
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): So 10 sty, 2009 14:19
  • Lokalizacja: Middlesbrough

So 05 lut, 2011 03:09

Białe kropeczki to pleśniawki,niestety tutejsze rybki bardzo chorują(wiem coś na ten temat).W przypadku pleśniawek jest specjalny preparat który wlewa się do wody a także ustawia się temperaturę na troszkę wyższą wtedy pleśniawka znika.Tutaj pisze więcej
http://www.superakwarium.pl/plesniawka-id618.html

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

So 05 lut, 2011 08:44

ggate napisał(a):Pets At Home


Generalnie nie kupuje sie u nich rybek.... wystarczy popatrzec w akwaria ze wiekszosc z nich kuleje.....

Krzysiek.

krzysiek
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): N 09 lis, 2008 19:16
  • Lokalizacja: Darlington / Szczecin

N 06 lut, 2011 14:11

Dziekuje za rady.
Po trzech dniach kuracji biale palmki zniknely - wiec wyglada, ze plesniawki w odwrocie.

Mam nadzieje, ze juz ryba bedzie zdrowa jak ryba :mrgreen:

ggate
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): So 10 sty, 2009 14:19
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Wt 08 lut, 2011 01:40

Ja też mam podobne problemy z rybkami...robiliśmy juz dwa podejścia i nic...niestety:-(

KlaudiaR
Bywalec

  • Posty: 114
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:42

Wt 08 lut, 2011 09:21

To witaj w klubie, mialem to samo i na razie sie poddalem. Ale jeszcze kiedys bede mial wymarzone akwarium :D

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Cz 10 lut, 2011 22:08

No ja tez sie jednak pospieszylam z ta ryba zdrowa jak ryba :-(
Po kilku dniach jest coraz gorzej...

::placz ::placz ::placz

Ale sprobuje jeszcze raz - w razie koniecznosci...
G

ggate
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): So 10 sty, 2009 14:19
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Śr 06 lip, 2011 10:35

najprosciej kali pomagali czyli nadmanganian potasu zawsze pomaga. Delikatny roztwor :mrgreen:

a tam ryb sie nie kupuje wszystko mi padlo procz 2 glonojadow :gaah:

2 akwa mam z rybami od osob prywatnych tropheusy F1 i jest spoko nic sie nie dzieje.

Avatar użytkownika
abftransfers
Bywalec

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): Śr 08 lip, 2009 10:30
  • Lokalizacja: NCL/LDZ

Śr 06 lip, 2011 12:40

Potwierdzam,

najbardziej pomoglo mi to, ze kupilam ryby w malym osiedlowym sklepiku :cheer:

Jak do tej pory (juz chyba ze dwa miesiace) zyja i maja sie swietnie ::wales

Wiec polecam szerokim lukiem omijac "petsa"

Acha, czy mozna tu kupic nadmanganian potasu?

G

ggate
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): So 10 sty, 2009 14:19
  • Lokalizacja: Middlesbrough

So 13 sie, 2011 23:59

jest ktos chetny na gupiki i kiryski?? chetnie oddam w parze z para molinezji:)

Avatar użytkownika
abftransfers
Bywalec

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): Śr 08 lip, 2009 10:30
  • Lokalizacja: NCL/LDZ

Pt 26 sie, 2011 22:19

kiedy czyścicie akwarium używajcie soli z woda nie martwcie się jeżeli jakaś mala ilość soli zostanie w akwarium... nie zaszkodzi to rybkom ale za to wytępi jakiekolwiek zarazy istniejące w akwarium. Sprawdzona i polecona metoda :)

iwona20061
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2011 21:40

Pt 26 sie, 2011 23:57

a ja z innej beczki , mieszkajac w Polsce mialem tylko ryby rzeczne i hulaly az milo, glownie okon i szczupaczek, czasem ploc, wszystkie byly z defektem (podczas wedkowania ryba byla mocno skaleczona-zaczep gleboki, z malymi szansami w naturze) akwen byl na zewnatrz w naturalnym cieniu drzew i dotleniony, zaden glon czy inne ustrojsctwo sie nie imalo, a pozywienie.... oczywiscie zdrowe ukleje, czysta natura, jak rybka zaczela miec malo miejsca na rozwoj to wracala do rzeki. Odnosnie Akwarium to mam przyklad z UK, znajoma mam Karasie ozdobne i stoja w kuchni w zielonym akwarium, jak zamieszasz reka to zobaczysz rybki, ot miala grymas miec rybki, na pytanie gdzie filtr to mowi, ze one biora powietrze jak wystawia dziub z wody i rzeczywiscie, lykaja az milo. Czy napewno sa heppy? Odnosnie glonow, co mozna poradzis na nie w tym wypadku? Rozpi.... akwarium i ryby wypuscic do rzeki.

Avatar użytkownika
WIKING
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): So 05 lut, 2011 10:32

So 27 sie, 2011 09:40

Na glony najlepszy jeden jak najwiekszy slimak. Nie polecam wiecej niz 1, bo za chwile sie ich zrobi znacznie wiecej :)

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do HOBBY UK