Samochod na raty??? Co potrzeba???

So 12 gru, 2009 20:59

Witam

Myslalem ostatnio o kupnie auta na raty. Nie koniecznie nowego tylko kolo rocznika 2005,06. Zastanawiam sie co mi potrzeba zeby kupic auto na raty w uk. Jakie dokumenty potrzebuje i jakie wymagania musze spelniac??? Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

roba23
Rozkręca się

  • Posty: 53
  • Dołączył(a): Pn 17 lis, 2008 19:41

So 12 gru, 2009 21:14

Jak ja kupowałam potrzebne było paszport albo dowód osob.,prawo jazdy polskie i europejskie(chcieli europejskie aby dowieść ,prędzej nie wydali mi auta),payslipy,karta bank. no i potwierdzenie adresu.Jednakże jeśli masz wybór to proponuję wziąść kredyt w banku bo w salonie kredyt to koszmar odsetki,i reszta.Ale życze powodzenia.
P.S Mimo,iż miałam prawo jazdy polskie na czas nieokreślony i długo to koniecznie chcieli prawko angielskie lub europejskie.Taki był warunek sprzedaży,zaznaczam,że było to 2 lata temu mogło się coś zmienić.

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

So 12 gru, 2009 22:38

izuncia napisał(a):Jak ja kupowałam potrzebne było paszport albo dowód osob.,prawo jazdy polskie i europejskie(chcieli europejskie aby dowieść ,prędzej nie wydali mi auta),payslipy,karta bank. no i potwierdzenie adresu.Jednakże jeśli masz wybór to proponuję wziąść kredyt w banku bo w salonie kredyt to koszmar odsetki,i reszta.Ale życze powodzenia.
P.S Mimo,iż miałam prawo jazdy polskie na czas nieokreślony i długo to koniecznie chcieli prawko angielskie lub europejskie.Taki był warunek sprzedaży,zaznaczam,że było to 2 lata temu mogło się coś zmienić.


a mi sie udalo kupic w salonie w kredycie 0%, kupowalem rok temu jak kryzys w pelni byl i salony robily dobre oferty by sie pozbyc aut. poszukaj, moze sie jeszcze trafiaja takie oferty.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

So 12 gru, 2009 22:53

Jesli chciałbyś kupić auto zapraszam do Sunderlandu, podjedziemy do znajomego i Ci wszystko doradzi oraz wyjaśni.

Vodun


N 13 gru, 2009 21:08

Znajomi sa w fazie kupna samochodu na raty i nic sie nie zmienilo do tego czasu jak to opisala izuncia nawet ta kwestia z prawem jazdy. Dalej jest wymagane angielskie co dla mnie jest totalna paranoja, jestesmy w koncu w uni. Co do odsetek to roznie to bywa raz jest mniejszy w banku a raz w salonie lub komisie. Trzeba dobrze sie rozejrzec w tych sprawach, a napewno cos dobrego trafisz.
pzdr

Avatar użytkownika
pavo
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Wt 23 maja, 2006 22:14
  • Lokalizacja: ŁDZ/Gateshead

N 13 gru, 2009 22:23

Nie bardzo rozumiem oc chodzi z tym prawkiem czemu niby ma byc angielskie?? Moich dwoch znajomych kupowało samochod na raty w salonie carcraft i nie mieli problemow z polskim unijnym prawkiem:/

Avatar użytkownika
zodiac2008
Bywalec

  • Posty: 191
  • Dołączył(a): Cz 13 lis, 2008 22:04
  • Lokalizacja: Gateshead

Pn 14 gru, 2009 12:23

Może warto pomyśleć o zwykłej pożyczce z własnego banku. Na 10 tysięcy na 5 lat - raty około 200 funtów. Bank chętnie daje, zwłaszcza gdy jest to z przeznaczeniem na konkretny cel, czyli np. na samochód.

Oprocentowanie bankowe kredytu może być naprawdę korzystniejsze niż "finanse" z komisu. A sam kredyt - łatwiejszy do uzyskania.

Życzę udanego zakupu.

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Pn 14 gru, 2009 22:43

Hej ,zastanawiałem się tak jak ty nad kupnem auta na raty podobnie z 2004 lub dalej z komisu i pomimo iż wtedy byłem dopiero rok czasu w Anglii , dostałem go bez żadnego problemu . Jak pojechałem zapytać się o warunki w poniedziałek to w piątek miałem autko pod domkiem :D
Potrzebowałem
paszport, prawko , wyciąg z banku (statment) , i tyle ew dowód osobisty jeżeli nie posiadasz paszportu .
Życzę powodzenia .

Brembomen
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): Cz 19 lut, 2009 21:08
  • Lokalizacja: Hartlepool

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK