samochodem do polski

Cz 18 lut, 2010 11:18

Witam,

Ktory sposob podrozy do polski jest nakorzystniejszy:
-promem z newcastle do amsterdamu
-promem z poludnia angli (nie pamietam w tej chwili miasteczka) do dunkierki
-czy eurotunelem

Mam namysli koszta promu jak i problemy z dojazdem oraz koszt paliwa. Jak to najlepiej by sie kalkulowalo. I wazne pytanie, przed wyjazdem i podczas podrozy gdzie najkorzystniej wychodzi tankowac paliwo.

Dzieki wielkie

solmyr
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pt 19 cze, 2009 21:05

Cz 18 lut, 2010 12:36

solmyr napisał(a):Witam,

Ktory sposob podrozy do polski jest nakorzystniejszy:
-promem z newcastle do amsterdamu


To zalezy gdzie jedziesz , i ilu masz kierowcow. Jezeli masz 2 kierowcow to nie warto plynac promem , jezeli masz ochote stracic czas to NCL - Amsterdam (17h) promem.

solmyr napisał(a):promem z poludnia angli (nie pamietam w tej chwili miasteczka) do dunkierki


Caly czas kozystam z ich uslug i jestem zadowolony.

solmyr napisał(a):czy eurotunelem


Nie kozystalem nigdy.

solmyr napisał(a):Mam namysli koszta promu jak i problemy z dojazdem oraz koszt paliwa. Jak to najlepiej by sie kalkulowalo. I wazne pytanie, przed wyjazdem i podczas podrozy gdzie najkorzystniej wychodzi tankowac paliwo.


Generalnie sprawa wyglada tak plynac z newcastle zaoszczedzisz moze 20 funtow na paliwie ale stracisz duzo czasu. Gdzie tankowac paliwo ? Na pierwszej lepszej stacji co to za roznica gdzie jezeli roznica ceny jest 10euro centow na litrze.

krzysiek
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): N 09 lis, 2008 19:16
  • Lokalizacja: Darlington / Szczecin

Cz 18 lut, 2010 13:49

Jeśli jedziesz sam (sam prowadzisz auto aż do Polski) to lepiej jest wziąć prom z Newcastle do Amsterdamu. Startujesz o 17:00 z Newcastle, śpisz na promie, lądowanie pod Amsterdamem o 9:00 i ruszasz wypoczęty w trasę do Polski.
Różnica cen biletów na prom z Newcastle (do Amsterdam) i Dover (do Dunkierki) jest niemal taka sama jak koszt paliwa na dojechanie z Newcastle do Dover, a dochodzi zmęczenie. W Dover musisz być przed 8..9:00, więc zarwana nocka na dojazd i z Duknierki jest około 900km do granicy Polski. Więc za kółkiem siedzisz minimum 24h, od Newcastle do Polski.

Podobnie wychodzi z Eurotunelem (jeśli masz auto z LPG to nie wpuszczą do tunelu -względy bezpieczeństwa): dojazd z Newcastle + bilet za Eurotunel, którego cena jest podobna do promu Ncl-Amst.
Jeśli weźmiesz pasażera to koszty biletu na prom (Ncl-Amster) możesz obniżyć, bo kabina jest 2-osobowa i obowiązkowa. Ceny paliwa są w tej chwili korzystniejsze w UK. Średnia cena w Niemczech to 1.36 euro/litr benzyny.
Takie jest moje zdanie :)

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Cz 18 lut, 2010 14:06

Opcja 1
Z Newcastle do Amsterdamu, potem jakies 12h do granicy (zalezy w ktora czesc kraju jedziesz)

zalety:
jestes wyspany przed podroza gdyz prom plynie przez noc,
mniej godzin spedzasz za kolkiem,
auto mniej dostaje w tylek i mniej potrzebujesz paliwa,
wiele atrakcji promowych, restauracje, puby, kino, sklepik...

wady:
wysoka cena biletu na prom

Opcja 2
Z Newcastle do Dover, z Dover do Cale lub Dunkierki, w sumie ponad 20h drogi.

zalety:
niska cena biletu na prom,
ogolnie tansze koszta podrozy mimo ze potrzeba wiecej paliwa,

wady:
wiele godzin spedzasz w samochodzie,
potrzebujesz drugiego kierowcy lub dluzszego postoju na odpoczynek,

Opcja 3
Eurotunel.

zalety:
nie znam bo nie kozystalem

wady:
wysokie ceny biletow czyli to chyba taka drozsza Opcja 2

Ja polecam Opcje 1, lepiej wydac nieco wiecej ale miec wiecej atrakcji i wole byc wypoczety na taka daleka podroz.

Totalny czas podrozy we wszystkich przypadkach jest zblizony

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Cz 18 lut, 2010 14:45

A mozecie powiedziec jakieh waluty potrrzebuje na ta podroz i ile? bede jechal z newcastle do amsterdamu. Prosze tez o wszelkie wzkazowki co do tej podrozy, Dziekuje z gory

solmyr
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pt 19 cze, 2009 21:05

Cz 18 lut, 2010 16:03

jesli newcastle -amsterdam promem no to euro w kieszen albo poprostu plac karta na stacjach w europie ja tak roblem :) a ile hmmm zalezy ile ci pali samochod i jaki masz czy benzyna czy diesel wiadomo diesel spali mniej ja jechalem rok temu z ncl do dover i prom do dunkierki i potem heja przez europe do lodzi i tankowalem 5 razy co wyszlo mnie wtedy ok 250funtow samochod w benzynie 1.8 ale ja mam ciezka noge no i w sumie od belgii lecialem srtednio ok 150-170kmh wiec palil sporo :P. jesli ty jedziesz z amsterdamu to mysle ze zatankujesz ze 2 no 3 razy i spokojnie starczy :) czyli przy baku 55l wyjdzie pi razy drzwi ok 150 funi ? powodzonka

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Cz 18 lut, 2010 16:10

moje zdanie.jechalem kilka razy z rodzina.zawsze promem ncl-ams / ams-ncl jest to koszt ok £320+£130 paliwo jest to wygodna i bez przemeczania sie podroz, a jesli chodzi o dover czy eurotunel ?jakies nieporozumienie!!! jadac na wakacje wysiadasz w polsce wypompowany bo siedzisz za kolkim ok 6-8 h w anglii pozniej jeszcze francja,belgia,holandia,niemcy kolejne 12-14h no i padasz na pysk.chyba ze bedziesz jechal jak wariat to ten czas sie troche zmieni.pzdr.milej podrozy.

michael
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Pn 18 sty, 2010 16:10

Cz 18 lut, 2010 16:12

ps .£320 to bylo na rodzine 4 osobowa.

michael
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Pn 18 sty, 2010 16:10

Cz 18 lut, 2010 19:07

Jezeli zdecydujesz sie na prom z Ncl to zajrzyj na stronke gdzie bukujesz bilety na trase Hul-Roterdam podobny prom jak z Ncl tylko wyjazd masz nie o 17 .00 tylko o 21.30.(do Hull z Ncl masz 2 godz jazdy )w Roterdamie jestes na 9.00 rano - bilet z Hul jak ja jechalem to zawsze bylo ok 90-100f roznicy....na 4 osob rodzine ....

Avatar użytkownika
Max
Bywalec

  • Posty: 187
  • Dołączył(a): Śr 14 lut, 2007 04:53
  • Lokalizacja: South Shields-Chorzow

Cz 18 lut, 2010 19:12

solmyr napisał(a):A mozecie powiedziec jakieh waluty potrrzebuje na ta podroz i ile? bede jechal z newcastle do amsterdamu. Prosze tez o wszelkie wzkazowki co do tej podrozy, Dziekuje z gory

Hej. Odprawa, wjazd na prom i przeprawa promem Ncl-Amster to betka. Jedynie musisz być wcześniej na terminalu promowym, coś jak z odprawą na lotnisku.
Płynąłem niecały rok temu. Kabina spoko, łóżka piętrowe, wc z prysznicem w kabinie (brałem najtańszą kabinę bez okien itp, w "środku promu"). Jak będziesz bookować bilet to przejżyj kilka dni, a jeszcze lepiej tygodni, w kalendarzu na stronie armatora, bo ceny biletów wahają się do 30%, w zależności od sezonu i dnia tygodnia. W czasie rejsu był koncert jakiejś kapeli, trochę piwa w barze. Nie pamietam czy płaciłem funtami czy euro.
Dobrze by było gdybyś miał nawigację (lub kogoś z mapą do pilotowania) w aucie, bo to znacznie ułatwi znalezienie obwodnicy Amsterdamu i dalszą jazdę. Jakby co, to trzymaj się trasy E30, ale zależy dokąd jedziesz w Polsce. Na pewno pomocne będzie maps.google w ustaleniu trasy, obliczeniu kilometrów, potrzebnego paliwa i kasy. Jechałem do Szczecina... starym autem... i podróż trwała od około 9:00 (zjazd z promu) do 1:00 (850km), z 2-3 przerwami na kibelki, tankowania. W momencie gdy wysiadasz z promu w Holandii, musisz mieć euro.. choćby na opłaty za kibelki na stacjach paliwowych w Niemczech. No i paliwo :)
Acha... wyjeżdzając z portu, tuż przed pierwszym rondem, po lewej jest miła budka z gorącymi napojami. Korzystałem z gorącej kawy i słodkich bułek na śniadanie, a potem w drogę. Spokojnie i gładko :) Na owym rondzie jest też stacja paliwowa (na wprost) i bank (po prawej).
Szerokiej i bezpiecznej drogi!

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Pt 19 lut, 2010 00:07

stary napisał(a):choćby na opłaty za kibelki na stacjach paliwowych w Niemczech


ba placisz inaczej jak chcesz siku i wiecej jak chcesz kupe :D przynajmniej ja tak na jednej stacji mialem sie zdziwiliem ale fakt dostajesz bilet i jak siku to tylko pisuar a jak chcesz kabine na kupke to wiecej :D poezja heheh tak czy siak nie placilem wcale :P pomocne okazaly sie pobliskie krzaki....

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Pt 19 lut, 2010 01:15

Ja w sprawie siku i kupy u Niemców... :twisted:
Trafiłem do baru przy stacji paliwowej, w której zamówiłem coś na szybko do jedzenia i dostałem bilecik do darmowego korzystania z kibelka.
Innym razem gdy jechałem stopem przez Niemcy doradzono aby nie sikać na asfalt, bo policja i mandacik grozi. A jeśli olej kapie z auta na postoju to też lepiej dyskretnie zmyć się. ::admin

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Pt 19 lut, 2010 02:28

solmyr napisał(a):A mozecie powiedziec jakieh waluty potrrzebuje na ta podroz i ile? bede jechal z newcastle do amsterdamu. Prosze tez o wszelkie wzkazowki co do tej podrozy, Dziekuje z gory

Ja place wszedzie karta, mam tylko kilka drobnych na toalete w niemczech ;)

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Pt 19 lut, 2010 17:56

Hej,ja osobiscie polecam prom z NCL do Amsterdamu,znam opcje na krotszy prom bo podrozowalam jedna i druga trasa,masakra byla plynac krotkim promem bo bez zmiennika za kierownica to meczace,a poza tym nas wyszly koszty podrozy prawie takie same w obu przypadkach ,gdyz jesesmy z okolic Wroclawia...Ale mimo wszystko prom do Amsterdamu bardziej polecam ...swietna wycieczka przy okazji...Acha eurotunelem tez jechalam ,masakra nie polecam...SZEROKIEJ DROGI

Avatar użytkownika
dorotka
Rozkręca się

  • Posty: 66
  • Dołączył(a): Wt 19 sty, 2010 12:19
  • Lokalizacja: walbrzych-redcar

Wt 02 mar, 2010 22:25

Wtrace sie do rozmowy - pisze z konta zony.
Ja zawsze jedze do Dover i potem promem do Dunkierki.
Jesli chodzi o koszt to tak jak ktos powiedzial zalezy od auta - ja na trasie z Newcastle przez Dover do wschodniej Polski (prawie na granice z Ukraina) wypalam dwa i pol baku ropy (jakies £100) plus cena za prom (okolo £45 - za bilet powrotny) to nijak mi sie nie kalkuluje plynac promem z Newcastle do Amsterdamu.
W sumie za podroz w dwie strony koszt przejazdu do Polski i z powrotem wynosi mnie okolo £250.
Dla porownania wczoraj sprawdzilem cene biletu na prom z Newcastle do Amsterdamu za dwie osoby i auto (termin wyjazdu za dwa miesiace) - £280. Do tego jeszcze trzeba doliczyc cene paliwa.
Zgadzam sie ze jest to pewien plus ze sie odpoczywa przez noc, ale jak tozawsze bywa - cos za cos.

Kaska
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): So 10 mar, 2007 12:32
  • Lokalizacja: Consett

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do MOTO UK