Skandal - Agata Wróbel segreguje śmieci w Anglii

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 13 lut, 2007 09:51

Nasza mistrzyni w podnoszeniu ciężarów po zakończeniu kariery sportowej została bez środków do życia. Jeszcze niedawno żyła marzeniami o złotym medalu olimpijskim w Pekinie. Kontuzja nadgarstka przerwała jednak jej wspaniałą karierę.
Wyjechała z Polski i słuch o niej zaginął. "Super Express" odnalazł Agatę Wróbel. Słynna sztangistka pracuje w Anglii. Zarabia na życie, segregując śmieci.

Dwukrotna medalistka olimpijska w podnoszeniu ciężarów mieszka i pracuje w Peterborough. Jest jedną z wielu Polek zatrudnionych w fabryce zajmującej się segregacją odpadów.


Tu wiecej.

http://sport.onet.pl/0,1248762,1484558,wiadomosc.html

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Wt 13 lut, 2007 10:23

To sie w glowie nie miesci.Tak jej podziekowali :!:

Avatar użytkownika
aziza
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Śr 24 maja, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Cramlington/Leszno

Wt 13 lut, 2007 10:46

Niestety to kolejny dowod tego,ze slawa i poklask szybko przemijaja....Pamietam okres gdy Agata wygrywala.Wtedy jej nazwisko bylo na pierwszych stronach gazet.Dzis-niestety-wszystko to odeszlo w niepamiec.Szkoda.

Avatar użytkownika
Anek
Rozkręca się

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): Pn 12 lut, 2007 12:00
  • Lokalizacja: z daleka...

Wt 13 lut, 2007 11:45

tak moze byc tylko w polsce to nie nowosc ze kolejny sportowiec tak konczy...sa tez inni ktorzy zyja za 500 zl renty i nikt juz o nich nie pamieta to tragiczne ale prawdziwe :-(

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

Wt 13 lut, 2007 20:32

hm, ale co w tym dziwnego? ma 25 lat, czy panstwo ma utrzymywac 25letnia kobiete zdolna do pracy? Po ukonczeniu 35 roku zycia zacznie odstawac emeryture sportowa, trudno,zeby wczesniej jej przyslugiwala, bo 35 rok zycia to wlasnie zazwyczaj naturalny koniec kariery sportowej.
Jakby chciala - to kontynuowalaby kariere, zyjac dalej ze stypendium sportowego...
Jak wybrala inaczec - co w tym zlego?
A ze pracuje przy smieciach - trudno, taki los emigranta, ktory nie zna angllieskiego niestety....jednak taki jest jej wybor, woli robic to, niz poswiecic sie sportowi, nie widze w tym nic skandalicznego ani szkokujacego. Fakt, moglaby pracowac z mlodzieza itp. ale patrzac na jej zachowanie trudno sie oprzec wrazeniu, ze przede wszystkim nei chce miec juz ze sztanga nic wspolnego. A, ze niestety nie ma kwalifikacji odpowiednich do innej pracy to robi to, co robi...

doornail


Wt 13 lut, 2007 20:58

doornail jesli dokladnie przeczytales artykul, to jest tam cytat "Kontuzja nadgarstka przerwała jednak jej wspaniałą karierę" - to chyba wszystko wyjasnia.

Byla dobra w tym co robila, kochala to co robila...... jednak kontuzja przerwala jej marzenia. Takie zycie. Gdyby wiedziala, ze w wieku 25 lat skonczy nagle kariere, to by pewnie skonczyla szkole fryzjerska i pracowala w zawodzie az do emerytury. Jej kariera zapowiadala sie wspaniale, niestety wypadki chodza po ludziach. Nie przewidziala tego, tak jak nikt z nas nie jest w stanie przewidziec, co go spotka jutro.....

Fakt, dostanie okolo 1000PLN emerytury sportowej, ale za 10 lat. Do tej pory musi sie jakos utrzymywac i radzic w codziennym zyciu. Trudno, zeby byla na utrzymaniu rodzicow. Wybrala UK i fabryke. Schowala dume w kieszen i wziela sie do ciezkiej pracy.

Mnie jej szkoda, ale dobrze, ze sie nie zalamala i nie skonczyla, tak jak wielu tych, co kiedys byli na swieczniku a upadek byl dla nich tak bolesny, ze wybrali inna droge..... niejednokrotnie ta ostatnia....

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Śr 14 lut, 2007 14:27

no i?

a slyszeli o takim czyms jak ubezpieczenie? Co jak co ale trenujac podnoszenie ciezarow i nieubezpieczyc sobie neeralgicznych czesci ciala to pewnego rodzaju glupota.

swoja droga to nie slyszalem aby sma zainteresowana robila z tego powodu jakies szopki.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Śr 14 lut, 2007 15:38

Jak na to nie spojrzec to silna dziewczyna ::aplauz
:cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Cz 15 lut, 2007 12:16

Avatar użytkownika
aziza
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Śr 24 maja, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Cramlington/Leszno

Cz 15 lut, 2007 16:59

http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place ... position=1

Ze zacytuje nasza "Kruszynke":
Zaczynałam jak wielu Polaków w Anglii. Zarejestrowałam się w agencji pracy, która oferowała różnego rodzaju dorywcze zajęcia, jak praca przy pakowaniu sałatek. To była moja pierwsza praca w Anglii, która była chyba cięższa niż treningi sportowe. Strasznie bolały mnie plecy, nogi i stopy. Przy sortowaniu śmieci nie jest aż tak źle, bo mogę chociaż trochę się poruszać.


I moj komentarz do tego - cos chyba wiotkie ma te miesnie jak ja salatki wykonczyly.

I jeszcze jedno:
- Pracę załatwiała mi Gosia. W ostatni piątek około 11 przyleciałam z Polski, a już tego samego dnia rozpoczęłam pracę na nocnej zmianie przy sortowaniu śmieci. Będę tam pracować jakieś dwa, trzy dni w tygodniu, aby mieć na przeżycie.

I moj komentarz - oj bidulka straszna. Jak tu siedzi tylu rodakow bez pracy calymi miesiacami a ona narzeka ze dostala w ten sam dzien - troche prawdziwego codziennego zycia i zaraz ::placz

arek


Cz 15 lut, 2007 23:02

Nalezy ja podziwiac a ty jestes wedlug mnie kims z kompleksami.

Avatar użytkownika
aziza
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Śr 24 maja, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Cramlington/Leszno

Cz 15 lut, 2007 23:58

Ja nie rozumiem o co ten caly krzyk z Agata Wrobel. Jest takim samym Polakiem jak i my nie udala jej sie kariera zawodowa to robi w Anglii przy smieciach. Ani Wami ani mna nikt sie nie przejmuje ze pracujemy w Anglii imajac sie roznych zajec od sotowania smieci, pracy w fabrykach itp. Nie rozumiem dlaczego mamy innych wynosic na piedestaly, tylko dlatego ze reprezentowali Polske?

radek
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 09:48
  • Lokalizacja: South Shields/Kolobrzeg

Pt 16 lut, 2007 09:28

Moze dlatego,ze kiedys wiekszosc z Nas byla dumna z jej sukcesow...

Moze dlatego, ze kosztowalo ja ta nie malo wysilku, zeby osiagac takie sukcesy...

Moze dlatego, ze wiekszosc z Nas nie milalby tyle samodyscypliny aby tak trenowac...

Poza tym bez obrazy ale ja nie traktuje mojego przyjazdu tu jako porazki mojej kariery zawodowej...
I sadze, ze wiele osob moze sie pod tym podpisac...

Avatar użytkownika
Anek
Rozkręca się

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): Pn 12 lut, 2007 12:00
  • Lokalizacja: z daleka...

Pt 16 lut, 2007 10:09

tu nie chodzi o porazke zawodowa tylko o kase za jaka pracujesz w tym samym zawodzie w Polsce i tutaj. W Polsce w swoim zawodzie odnioslem sukces, tylko ze kasa ktora dostawalem nie byla adekwatna do tego co potrafie. Ale to juz inna sprawa.
Co do sportowcow takich jak Agata Wrobel, to nie jest ona pierwsza i ostatnia ktorej kariera sportowa zostala zakonczona kontuzja i kazdy kto decyduje sie zostac sportowcem musi sie liczyc z tym ze pewnego dnia moze go cos takiego spotkac. I w dlaszym ciagu nie uwazam zeby Agacie Wrobel cos sie nalezalo wiecej niz innym. Bo gdyby chciala to dawno juz zainteresowalaby sie zrobieniem kursu trenerskiego.

radek
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 09:48
  • Lokalizacja: South Shields/Kolobrzeg

Pt 16 lut, 2007 10:28

radek napisał(a):W Polsce w swoim zawodzie odnioslem sukces, tylko ze kasa ktora dostawalem nie byla adekwatna do tego co potrafie.


sorki za maly off-topic, ale to co piszesz samo sie neguje. Widac, nie odniosles sukcesu, skoro nie placili ci tyle ile chciales. Co to za sukces zawodowy: byc np. prezesem banku i dostawac 2000 ?? zaden. nie pisze tego zlosliwie - chce pokazac, ze Agata Wrobel, bedac mistrzynia swiata i vice mistrzynia olimpijska tez nie odniosla sukcesu tak naprawde, bo nie wykorzystala tej szansy na zarobienie pieniedzy na zycie. Szkoda, ze niekiedy robiac to - co lubimi i potrafimy, nie daje nam tego co do godnego zycia niezbedne.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do Forum ogólne

cron