studenci z Polski podbijają uczelnie

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Cz 20 mar, 2008 19:32

Polscy studenci są szóstą pod względem liczebności grupą obcokrajowców z UE na brytyjskich uczelniach. W roku akademickim 2006/07 było ich 6.770 wobec 4.325 w poprzednim 2005/06, co oznacza 56-procentowy wzrost. Dane te opublikowała agencja HESA (Higher Education Statistics Agency)

http://wiadomosci.onet.pl/1714531,12,item.html

Vodun


Pt 21 mar, 2008 00:33

taaaa a ciekawe na jakiej podstawie to liczyli... czy zeby byc owym studentem wystarczy byc obywatelem naszego kraju... czyli np mieskzac tutaj pare lat robic szkoly i byc policzonym jako polak czy tez only po polskich liceach... wydaje mi sie ze to raczej pierwsza opcja... i nie wiem czy to tak duzo ... niecale 7 tys na 2 000 000 home offisow

zobaczcie ilu chinczykow... a im wcale tak prosto nie jest tutaj przyjechac...

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Pt 21 mar, 2008 17:47

A mnie nie dziwi ta ilość Chińczyków. Liczebność Chin to ponad 1,3 MILIARDA!!! mieszkańców, a Polski- zaledwie 38 milionów ( 34 razy mniejsza)- cyfry mówią same za siebie. A co do trudności z dotarciem ich do UK- żadne, wiza bilet i samolot.

Avatar użytkownika
ciufek
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 03 cze, 2006 08:58
  • Lokalizacja: Consett

So 22 mar, 2008 00:23

a myslisz ze ta wiza to tak hop siup... nie rozsmieszaj mnie pozdro

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

So 22 mar, 2008 12:06

damian_oki napisał(a):taaaa a ciekawe na jakiej podstawie to liczyli... czy zeby byc owym studentem wystarczy byc obywatelem naszego kraju... czyli np mieskzac tutaj pare lat robic szkoly i byc policzonym jako polak czy tez only po polskich liceach... wydaje mi sie ze to raczej pierwsza opcja... i nie wiem czy to tak duzo ... niecale 7 tys na 2 000 000 home offisow

zobaczcie ilu chinczykow... a im wcale tak prosto nie jest tutaj przyjechac...


tak sie sklada ze aby dostac sie na studia wyzsze w Wielkiej Brytanii wystarczy byc obywatelem polski ze zdana matura. Nie ma z tym zadnego problemu (o ile jezyk i umiejetnosci w danej dziedzinie sa odpowiednie)
A chinczycy ktorzy tutaj przyjezdzaja sie uczyc bardzo czesto pochodza z bogatych rodzin ktore to finansuja ich edukacje i wydatki.

Avatar użytkownika
Pavel_Muzyk
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): So 27 maja, 2006 16:35
  • Lokalizacja: North Shields/Torun

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do POGADUCHY