stypendia i dofinansowania dla studentow

N 07 sty, 2007 00:08

jakie sa szanse i jakie warunki trzeba spelnic aby otrzmac od rzadu UK dofinansowanie na nauke na ichniejszym uniwersytecie

smoketoomuch
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Wt 02 sty, 2007 01:12

Pn 08 sty, 2007 00:41

hej smoketoomuch. wybacz, ze przesladuje cie swoimi odpowiedziami, ale to moj dzial ;)

jak wyglada dofinansowanie od rzadu uk tego nie wiem.
ale jest co najmniej pare mozliwosci finansowania studiow w uk:
1. samofinansowanie, czyli z wlasnej kieszeni
2. pozyczka na studia
luknij np tutaj >> http://www.ncl.ac.uk/postgraduate/fundi ... ment+loans
3. stypendia z roznych fundacji, organizacji...
luknij tutaj >> http://www.educationuk.org/scholarships/

wiem, ze wymaga to wiele wysilku, zeby dotrzec do potrzebnych info. sama teraz przez to przechodze. ale nikt za nas tego nie zrobi, niestety... ;)

Avatar użytkownika
FrAnia
Moderator

  • Posty: 482
  • Dołączył(a): Wt 29 sie, 2006 14:52

Pn 08 sty, 2007 10:14

PhD w kierunku technicznym jest w 90% sponsorowne z granta, w UK najczesciej jest to EPSRC wiec znajdujac PhD i lapiac sie na nie w zasadzie masz od razu zalatwione stypendium. Szukjac czegoz bez kasy lepiej wlasnei zaczac od znalezienia tej kasy lub studiowac Part time. Dobra alternatywa jest wysylanie ciekawych listow do Firm ze jest sie zainteresowanym u nich podjac prce ale w ramach podniesienia kwalifikacji pragniesz skoczyc tutaj studia i czy nie mogliby ci tego zasponsorowac. Zazwyczaj jest to Part time ale lepsze takie cos niz nic. Mozna tez starac sie o stypendium z univerku (Alumni czy cus takiego) ale szkoda imho na to czasu, musisz byc naprawde dobry i miec jakis super duper projekt (wedlug tych co to przyznaja). Osobiscie w kredyty roznego typu bym nie wchodzil ale to Twoje zycie :)

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron