!!!!

Śr 29 paź, 2008 19:13

ja z kolega dostalismy prace przez agencje , w pracy po 2 tygodniach stwierdzili ze jestesmy zajebistymi pracownikami i chca nas na stale ale umowe i podwyzke dostaniemy po tych 4 miesiacach , i okazalo sie ze po 4 miesiacach nic nie dostaniemy kiedy sie upomnielismy to powiedzieli ze mozemy sie zwolnic a oni sobie nowych z agencji wezma , a przez ten caly czas sami przychodzili i sie pytali czy chcemy pracowac na stale itp. niewiemy co mamy z tym zrobic przy tym kryzysie w uk , czy jest jakies prawo ktore mowi ze obowiazkeim jest przyznanie podwyzki po jakims okresie czasu pracy ?

Avatar użytkownika
ROBERT290
Bywalec

  • Posty: 194
  • Dołączył(a): So 28 kwi, 2007 19:50

Śr 29 paź, 2008 19:23

Obowiazku nie ma, wiec jesli nie masz nic na umowie o tych podwyzkach to nic nie zrobisz.

Avatar użytkownika
bull3t4u
Bywalec

  • Posty: 186
  • Dołączył(a): Wt 25 kwi, 2006 14:34

Cz 30 paź, 2008 18:27

Według prawa masz robic 13-17tyg ( o ile sie nie myle) na agencji, pozniej przechodzisz na firmę. Wszyscy wiemy, że tak nie jest. Niektorzy dostaja umowy po 7tyg niekotrzy po 2 latach. Po okresiem probnym mozesz sie starac, ale oni nie musza ci dac.

Vodun


Cz 30 paź, 2008 18:39

Vodun napisał(a):Według prawa masz robic 13-17tyg ( o ile sie nie myle) na agencji, pozniej przechodzisz na firmę. Wszyscy wiemy, że tak nie jest. Niektorzy dostaja umowy po 7tyg niekotrzy po 2 latach. Po okresiem probnym mozesz sie starac, ale oni nie musza ci dac.


Z tego co wiem to jest troszeczke inaczej. Po trzech miesiacach pracy w jednej firmie poprzez agencje, firma moze (ale nie musi) wziasc Cie do siebie na kontrakt nic nie placac agencji. Jesli jednak beda chcieli dac Ci kontrakt przed uplywem tych 3 miesiecy wtedy beda musieli odkupic Cie agencji, z reguly 1000-2000 funtow w zaleznosci o agencji pracy.

Avatar użytkownika
bull3t4u
Bywalec

  • Posty: 186
  • Dołączył(a): Wt 25 kwi, 2006 14:34

Pt 31 paź, 2008 08:57

Zapewne tez masz rację. Wszystko zalezy, jaka jest umowa miedzy nimi. WIem, że w Nissanie na pewno nie dostaniesz wczesniej, bo tak jak mówisz, muszą Cię odkupić.

Vodun


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES