ubezpieczenie samochodu

Śr 21 lip, 2010 21:26

Rych napisał(a):
Vodun napisał(a):Rychu co oni pieprza, jak nie z twojej winy wypadek to nie moga zabrac znizek


Powiedziano że jakbym nie wziął claimsa, to dostałbym zniżki, a tak to nie przysługuje. (Directline)


zle ciebie poinformowali - mialem z nimi 3 lata polise. ktos mnie stuknal i nic nie stracilem

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Śr 21 lip, 2010 21:32

Scofield napisał(a):zle ciebie poinformowali - mialem z nimi 3 lata polise. ktos mnie stuknal i nic nie stracilem


Moż coś się zmieniło. Wykłócałem się z kilkurotnie z różnymi "konsultantami", ale że jechałem na dłuższy urlop nie przyjrzałem się tej sprawie do końca, lookne i powiem co i jak.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 27 lip, 2010 18:28

witam. na poczatek chcialbym sie przedstawic, poniewaz jestem nowym uzytkownikiem tego forum, szukam porady i tak przypadkowo trafilem, mam nadzieje ze ktos zetknol sie z takim problemem lub mi pomoze. a wiec tak sprawa wyglada tak.. Mam 20 lat, w uk jestem ponad rok, prawo jazdy mam 2 lata. obecnie jeżdze samochodem polski tutaj w angli. chcialbym kupic samochod tutaj i go ubezpieczyc. liczyłem koszty na churchill, swiftcover, itd. jedynie w churchill chca mnie ubezpieczyc ale cena to jest kosmos. za renault clio 1.1 - 200f miesieczenie! w innych ubezpieczalniach wogule nie chca mnie ubezpieczyc. dzownilem do firmy a-plane, rowniez nie moge tam, jedynie co mi polecicili to fiata siecento 900cm - 140f miesiecznie, takze raczej tez odpada. wpadlem na pomysl aby wziac znizki z polski. a wiec wujek wyslal mi full znizek z polski na siebie, mam to z dwoch ubezpieczalni - jedno w jezyku angielskim. teraz moj problem wyglada tak, czy moglbym jakos dopisac wojka do swojego ubezpieczenia tutaj? jezeli on nawet nie byl w uk ani sie tutaj nie wybiera? zeby uznali jakos jego znizki? da sie cos zamotac w tym? prosze o odpowiedzi i pomoc. z gory dziekuje i pozdrawiam!

elemelek
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Wt 27 lip, 2010 18:21

N 12 wrz, 2010 17:08

hej
ja mam podobna sytuacje, tzn pierwszy samochod w UK, prawo jazdy co prawda ponad 5 lat, ale nie moge udokumentowac poprzednich bezstluczkowych lat, bo nie mialam wykupionego ubezpieczenia na siebie. Mam jednak problem ze zrozumieniem tutejszego wymogu w ubezpieczalniach, zeby byc "stalym rezydentem". Czy jest to formalny wymog posiadania karty stalego pobytu czy tylko warunek mowiacy, ze mieszka sie stale w UK? I czy cokolwiek trzeba w tej kwestii udowadniac przy podisaniu polisy lub przy ew roszczeniu?
Bede wdzieczna za pomoc.

malgosia_c
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Pt 20 sie, 2010 09:50

N 12 wrz, 2010 19:33

musisz tu po prostu mieszkac legalnie czyli albo sie uczyc albo pracowac,jesli samochod byl na kogos innego i ciebie nie bylo jako wspolwlasciciela to niestety nie mozesz miec znizek bo przeciez nie udokumentujesz swojej bezszkodowej jazdy

daniel uk
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Cz 15 kwi, 2010 12:15

Cz 16 wrz, 2010 12:49

dzieki za pomoc
juz wszystko zalatwilam i czekam na cholerne papiery zeby moc oplacic road tax....
pozdrawiam
m

malgosia_c
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Pt 20 sie, 2010 09:50

Cz 16 wrz, 2010 12:56

road tax mozesz kupic przez neta.
http://www.taxdisc.direct.gov.uk/EvlPortalApp/

Vodun


Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES