umowa najmu

N 25 maja, 2008 14:15

hej mam pytanko czy do child benifit potrzebna jest umowa najmu mieszkania mam problem i troszke mnie to martwi wynajmujemy z mezem mieszkanie od bulgarki i niedostalismy umowy tylko potwierdzenie wplaty kaucji i co miesiac potwierdzenie wplaty za czynsz z tego co wiem to powinna nam dac umowe lecz ona twierdzi ze niemoze bo cos tam niewiem dokladnie o co jej chodzi i zabronila nam podawac adres do benefitow ten co mieszkamy bezsesu moim zdaniem dodam niekaze nam plaic taxu mowi ze sama placi bierze co miesiac 400setki choc moim zdaniem to za duzo bo po 2 miesiacach mieszkania wlasnie zauwazylismy ze mieszkanie zostalo zrobione dla picu zeby ktos wynajol kafelki zaczynaja odpadac w lazience tapeta w salonie sie odkleja masakra w dodatku na podworku z rur od sasiada leci prosto na nasze male podworeczko nawet dzieciakow na dwor nieidzie wypuscic

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

N 25 maja, 2008 16:27

Nie,nie jest potrzebna.
Cala Twoja sytuacja wyglada nieciekawie,gdyz pozbawia Cie praw do wielu swiadczen tj.council tax benefit ,czy tez housing benefit,ktorych bez placenia coucilu nie jestes w stanie zalatwic.Poza tym jesli chcesz sie starac o mieszkanie z councilu to tez Cie raczej stawia w sytuacji nieciekawej.
Nie majac umowy nie masz praw,a co za tym idzie mieszkasz,bo mieszkasz...
Mysle,ze powinnas poszukac sobie nowego normalnego lokum ,gdzie Twoje prawa beda na pismie,choc tutaj nie zwraca sie uwagi na meldunki,gdyz ich tu nie ma.
Pozdrawiam.
Moze to nie dotyczy Waszego wynajmu,ale nalezy sie pilnowac,bo roznie to bywa.
http://wiadomosci.onet.pl/1755278,28351 ... osceu.html

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

N 25 maja, 2008 18:07

bez spisanej umowy, wlascicielka mieszkania moze Was z dnia na dzien wystawic za drzwi i nie bedziecie mogli dochodzic swoich praw. Poza tym council tax placi najemca a nie wlasciciel. Cos tu baaaaardzo smierdzi, radze jak najszybciej stamtad sie wyniesc.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 26 maja, 2008 08:40

no wlasnie tez nas to dziwi nikomu niekazala otwierac prad na lewo a jak by ktos przyszedl i sie pytal o nia to mamy mowic ze wyszla a my jestesmy tylko przyjaciolmi i przyjechalismy w odwiedziny nadodatek ciekawa jestem czy nam zwroci zaliczke bo na starcie wziela 800f dajcie jakies dobre agencje a moze wiecie o jakims mieszkanku do wynajecia na wallsend albo byker

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Pn 26 maja, 2008 08:51

Jestem wiecej jak pewny, ze ta bulgarka, dostala mieszkanie z councilu i nie moze legalnie wynajmowac go. Robi to dlatego, bo pewno sama mieszka w jakims domu, a mieszkanie councilowskie chce trzymac przez 5 lat zeby pozniej wykupic i sprzedac z nawiazka. A teraz takze to mieszkanie przynosi jej dochod. Jest to calkowicie nielegalne, oczywiscie dla dwoch stron (to ze nie dostaliscie umowy powinno Wam dac do myslenia), dlatego nie da Wam umowy najmu na pismie. Oczywiscie moge sie mylic, to tylko moje przypuszczenia, jednak znam 2 przypadki, ze takie sytuacje mialy miejsce, gdzie znajomi nie mogli odzyskac ''wplaconych'' pieniedzy, kiedy zorientowali sie o co chodzi. Pomoglo zwykle postraszenie zgloszeniem sprawy na policje i do councila.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 26 maja, 2008 12:41

mamy mieszkanko oplacone do 16 czerwca czyli juz bysmy musieli jej powiedziec ze rezygnujemy i chcemy zwrot kaucji???????? wrazie czego mamy potwierdzenia wplaty czynszu i kaucji z jej podpisem tyle ze moj synus zerwal tapete w pokoju przykleilismy ja ale jest to widoczne myslicie ze moze nam nieoddac zaliczki z tego powodu?? 400f to chyba bylo by lekkie przegiecie za tapete co?

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Pn 26 maja, 2008 13:42

Tak jak pisal powyzej Scofield pani z Bulgarii nie ma zadnego prawa,a co za tym idzie do kaucji rowniez,gdyz wynajmuje mieszkanie(councilowskie) calkowicie nielegalnie.
Byl juz na tym forum gosciu,ktory proponowal"bardzo tanio"takie mieszkanko.To zwykle naciagactwo,ale nawiasem mowiac powinna brac polowe tego,a nie jak za logalny najem.
Kolega mieszkal kiedys za £35 miesiecznie u Anglika na "councilowskim",ale nie za £400 ;)
Zycze powodzenia :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 26 maja, 2008 16:08

dajcie mi linki agencji mieszkaniowych

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Pn 26 maja, 2008 23:57

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Wt 27 maja, 2008 15:16

dzieki

[ Dodano: Pią 30 Maj, 2008 10:56 ]
dzis od 8 rano mam co 15min policje w domu niewiem o co chodzi przeszulaki ciuchy szukaja wlasnie mojej moniczki co wynajmuje nam mieszkanko powiedzielismy z mezem ze jestesmy jej przyjaciolmi ze nie wynajmujemy tylko jestesmy na 2 tyg ja piernicze jak najszybciej trzeba stad zmiatac macie moze jakies mieszkanka od zaraz????????/ okolice byker wallsend jakies bezposrednie numery do landlordow z tych okolic ??

[ Dodano: Pią 30 Maj, 2008 11:03 ]
wogule przegiecie powiedzcie mi jak moge odzyskac zaliczke niemajac umowy??????/

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 03 cze, 2008 09:41

Jesli chodzi o wynajecie mieszkanie wiem ,ze swietne mieszkanie 2-pokojowe od zaraz skontaktuj sie tel na 07908 722 918 lub adres mail'owy info@safiaresidential.co.uk


Powodzenia i pozdrawiam

Koza
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Wt 30 sty, 2007 12:28

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES