University of Sunderland

Wt 05 wrz, 2006 20:48

Studiuje ktos tutaj? bo chcialem zaczerpnac informacji czego potrzebuje zeby mnie przyjeli na tutejsze studia [prawo]

worubu
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): N 27 sie, 2006 18:44

Wt 05 wrz, 2006 20:57

Na pewno IELTS 7.5 - 8 :)

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Śr 06 wrz, 2006 11:27

Aniolek---> nie ma to jak byc poinformowanym nie? :/

worubu----> tu masz wymagania jezykowe na ten uniwerek. Jako ze nie jest to jkas super uczelnia to i wymagania nizsze.

http://my.sunderland.ac.uk/internationa ... h-language

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Śr 06 wrz, 2006 21:07

Proboszcz, nie ma to jak poszperac w google i wkleic, nie????? :evil:

Akurat na kierunki typu prawo czy medycyna wymagany jest IELTS min. 7.5, dlatego napisane jest , ze "6 or above" - w zalesznosci od kierunku.

Najlepiej zadzwonic bezposrednio na Uniwerek, lub do Newcastle College, gdzie takowe kursy IELTS sa dostepne.

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Cz 07 wrz, 2006 09:55

Aniolek----> a pomyslalas ze niektorzy nie musza googlowac aby wejsc na strone uniwerku? :p

Owszem to aby zadzwonic jest najrozsadniejsze, twoja wypowiedz zabrzmiala jakbys Ty oczywiscie dzwonilas i wiesz napewno ze wymagane jest IELTS 7.5 na prawo i medycyne. Bardzo ciekawe rzeczy, na Newcastle University wymagane jest 7 na prawo a Sunderland ma az 7.5 lub nawet 8. Toz to musi byc awangarda szkolnictwa wyzszego w Anglii :).

Poza tym w linku ktory podalem sa szczegolwe wymagania a nie tylko IELTS, przeciez ktos moze juz spelniac ktores z nich.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Cz 07 wrz, 2006 17:38

Proboszcz, chodze do Collegu na IELTS drugi rok i sa ze mna ludzie, ktorzy wlasnie na prawo, czy medycyne chca sie dostac i musza zaliczyc IELTS na 7.5 lub 8. Ja na Uniwerek sie tutaj nie wybiaram, bo juz jeden skonczylam w Polsce, wiec info mam od studentow :mrgreen:

Nie podaje informacji, co do ktorych nie mam pewnosci.

Moze akurat ten chlopak ma juz zaliczonego IELTS'a - nie wiem - tylko napisalam, jaki poziom musi reprezentowac. To wszystko :P :P :P :P

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Cz 07 wrz, 2006 22:05

nie mam nic zalicozne bo niedanwo wpadlme na pomysl zeby nie studiowac w Polsce tylko tutaj:) [a w Polsce do wawy i wrocka sie dostalem:P] no i teraz na szybkensa starams ie zalatwic sobie jakies studia. kolezanka na dziennikarstwie rok temu dala im poprostu przetlumaczone wyniki z matury i jej to uznali... zobaczymy jak bedzie [dzisiaj jeszcze mnie do pracy przyjeli wogole w firmie marketingowej... ogolnie coraz lepiej- a jeszcze 2 tygodnie temu martwilme sie czy dozyje do 26 wrzesnia zeby wrocic od Polski i zapieprzalem po 12 godzin w fabryce szkla:P]

worubu
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): N 27 sie, 2006 18:44

Pt 08 wrz, 2006 10:03

Aniolek napisał(a):Nie podaje informacji, co do ktorych nie mam pewnosci.

Angel


nie mi to osadzac

Zacytuje tylko dzisiejsza wypowiedz pewnej pani z wyzej wspomnianego Univerku w Sunderland

"All students whose first language is not English should normally have reached a level of competence equivalent to a TOEFL score of 550 (213) or Band 6 on the IELTS scale or an equivalent qualification. This is the same for entry onto all programmes at the University of Sunderland. For entry onto Law the IELTS band would therefore be 6."

Teraz niech zainteresowany sam zdecyduje ktore informacje sa poprawne, te oficjalne czy tez te zaslyszane gdzies tam w Collegu.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Pt 08 wrz, 2006 10:16

Smiesznostka dla mnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: IELTS 6 na prawo, hahahahahahah..... ciekawe, jaki prawnik z kogos takiego bedzie.

IELTS 6 - 6.5, to jest minimum, zeby dostac sie na niektore kursy w Collegu, np. ksiegowosc, czy HR, wiec na studia musi byc wyzszy, ale ty wolisz zacytowac pewna Pania, niz dowiedzec sie od ludzi, ktozy MUSIELI zaliczyc go na min 7.5, zeby dostac sie na studia, mimo, iz wymagania byly inne.

Z mojej strony THE END - nie pede polemizowala, bo widze, ze nie ma sensu.

Ja zawsze sprawdzam informacje, ktore posiadam. Ty wolisz google i sugerujesz sie tym, co jakas Pani napisala na stronie, lub powiedziala - czyli ZERO konkretow, bo w rzeczywistosci czesto bywa inaczej.

A na marginesie, czesto, jak sa wolne miejsca na Uniwerku, to dla studentow z innych krajow obnizaja IELTS, zeby zapelnic miejsca. Wiec w tym przypadku moze to byc 6-6.5, choc dla mnie to nie jest wystarczajaco, zeby sie "dobrze" czuc na studiach, wszystko rozumiec i zaliczas prace semestralne.

I na koniec zaznaczam, ze moje info pochodza od studentow, bo mnie ten temat nie interesuje, ale mysle, ze akurat oni sa najbardziej wiarygodna grupa, do udzielania jakichkolwiek informacji, bo jus SA studentami i zdawali IELTS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A Tobie worubu zycze, zebys sie dostal na Uniwerek o ile sa jeszcze miejsca :lol: :lol: :lol:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pt 08 wrz, 2006 10:37

Aniolek napisał(a):
Z mojej strony THE END - nie pede polemizowala, bo widze, ze nie ma sensu.

Ja zawsze sprawdzam informacje, ktore posiadam. Ty wolisz google i sugerujesz sie tym, co jakas Pani napisala na stronie, lub powiedziala - czyli ZERO konkretow, bo w rzeczywistosci czesto bywa inaczej.

Angel


Ja tu polemiki nie widze, ty poprostu obstajesz przy tym co ktos Ci powiedzial. Nie ma znaczenia czy ktos Ci powiedzial prawde badz nie bo nawet tego nie sprawdzilas.
To czy wole google czy cieple lody to niestety nie twoj interes i tego nie wiesz. Faktem jest iz raczylem sie nawet skontaktowac z ludzmi na Uniwerku i spytac ich o to. To co wkleilem to byla odpowiedz na pytanie zadane przez autora watku. Dla Ciebie to jest zero konkretow za to informacje podane przez kogos uwazasz za niepodwazalne. czasami sie zastanawiam jak tacy ludzie w zyciu funkcjonuja. Owszem sa odstepstwa od zasad czego przykladem moge byc ja (dostalem sie na studia nawet bez firsta), jednak oficjalne minimalne wymagania na prawo sa takie jak podalem i ponizej ktorych nie bedzie rozpatrywana Twoja kandydatura. Nie przecze ze na jakas dodatkowa selekcja moze byc przeprowadzona i ktos moze byc odrzucony jednak to nie zmiania faktu minimalnych wymagan jezykowych.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Pt 08 wrz, 2006 10:54

A ja nadal sadze, ze ktos, kto jest na studiach i mial problemy z zaliczeniem IELTS, bo na 7-8 nie jest latwo go zdac, jest najbardziej wiarygodny.

Poza tym na inne kierunki fakt, mozna miec 6 - 6.5, nie przecze.

worubu ma kontakt, moze sam zadzwonic i sprawdzic. I ja i ty mamy w pewnym sesie racje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ale na prawie ani medycynie nie jestes :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wt 26 cze, 2007 12:34

Do Aniolka
Odbiegajac troche od potrzebnej punktacji, mnie akurat interesuje dobry kurs . piszesz ze uczeszczasz na IELTS czy tam tez sa poziomy i jak tam nauka wyglada. chcialabym pojsc na jakis dobry kurs tzn, gdy ktos juz dosc dobrze sobie radzi z jezykiem i w przyszlosci isc tutaj na studia. Czy w County Durham tez sa takie kursy, moze sie orientujesz? Ile kosztuja? A w Newcastle gdize najlepiej byloby sie o nie dowiedziec? :master: Bede wdzieczna za odpowiedz.

mysza
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Wt 26 gru, 2006 14:29
  • Lokalizacja: Wichrowe Wzgorza

Wt 26 cze, 2007 21:37

mysza napisał(a):Do Aniolka
Odbiegajac troche od potrzebnej punktacji, mnie akurat interesuje dobry kurs . piszesz ze uczeszczasz na IELTS czy tam tez sa poziomy i jak tam nauka wyglada. chcialabym pojsc na jakis dobry kurs tzn, gdy ktos juz dosc dobrze sobie radzi z jezykiem i w przyszlosci isc tutaj na studia. Czy w County Durham tez sa takie kursy, moze sie orientujesz? Ile kosztuja? A w Newcastle gdize najlepiej byloby sie o nie dowiedziec? :master: Bede wdzieczna za odpowiedz.


Witaj mysza,

Ja juz skonczylam College (post byl z wrzesnia :D )

Chodzilam na kilka kursow, w tym na IELTS i bardzo polecam. Poziom byl dosc wysoki i pzyznam, ze po 2 latach na IELTS widze postepy :mrgreen: Jesli czujesz sie na silach poprowadzic dosc plynna dyskusje na tematy ogolne (polityka, srodowisko, sport,....) to na pewno sie tam odnajdziesz. Ja akurat z gramatyka problemow nie mam, dlatego postanowilam zrobic troche wyzszy poziom i nastawiony na konwersacje. Zajecia w sumie byly prowadzone przez dwie kobiety i kazda kladla nacisk na cos innego. Wszystko zalezy od poziomu grupy i jej potrzeb. U mnie akurat poziom byl wyrownany (score 7-8) wiec dosc fajnie zajecia wygladaly. Jak bys sie nie czula na silach w tejgrupie, to jest jeszcze IELTS 1B - poziom podstawowy. Jednak koncowy egzamin jest taki sam dla wszystkich poziomow, wiec warto poswiecic troche czasu na nauke w domu i "zdrowa" rywalizacje na zajeciach.

Sam egzamin nie nalezy do najlatwiejszych. Czytanie i sluchanie sa naprawde czesto "zakrecone" i trzeba miec naprwde duzy zasob slownictwa, zeby zdac z dobrym wynikiem. Jednak przez caly rok, mozna sobie wyrobic dobre nawyki i przygotowac sie na "haczyki", ktore na egzaminach sa norma. Pisanie to esej i opis grafu. Niestety liczba slow jest ograniczona (180 - 250) i jak nie pocwiczysz, to bedzie Ci trudno sie zmiescic w tym przedziale. Rozmowa to chyba najlatwiejsza czesc egzaminu. Pod warunkiem, ze trafisz na dobrego egzaminatora. Przykladowy temat z tego roku "Roznica w ochronie ptakow w Polsce i UK" lub "Efekt cieplarniany" lub "Roznice edukacyjne w Europie". W ciagu roku wiekszosc tematow na ustny jest przerabiana, wiec nie powinno byc problemow.

To jest to w sumie kurs dla osob, ktore musza pochwalic sie dosc dobra znajomoscia jezyka w momencie przyjecia na studia. Ja go robilam, poniewaz wymagal naprawde intensywnej nauki i nie byl kompletnie nastawiony na gramatyke, tylko na konwersacje i pisanie. A o to mi najbardziej chodzilo, bo rownolegle robilam Business i w sumie pokrywaly sie troszke tematy zajec.

A propos Co Durham, to niestety sie nie orientuje, ale zajrzyj na stronke tutaj

Jednak pamietaj, ze od pazdziernika kursy sa full platne. Za IELTS trzeba bedzie zaplacic nawet L10/h. Jest to jeden z drozszych kursow. Sam egzamin kosztuje prawie L100. Jesli naprawde czujesz sie na silach, to goraco polecam. Jak sie dobrze "sprezysz" to po roku zobaczysz duze postepy.

Jak bedziesz chciala troche materialow i nazwy ksiazek, odezwij sie na maila a podpowiem Ci, z jakich ksiazek najlepiej korzystac. Ewentualnie w pazdzierniku poprosze o caly zestaw dla Ciebie w Collegu, bo zaczynam kolejny kurs :D

Powodzonka

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

So 30 cze, 2007 00:54

Proboszcz napisał(a):
Owszem sa odstepstwa od zasad czego przykladem moge byc ja (dostalem sie na studia nawet bez firsta).


Jakim cudem?

Avatar użytkownika
kabotyn
Rozkręca się

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 12:09
  • Lokalizacja: zewsząd

So 30 cze, 2007 07:43

Proboszcz ma poprostu urok osobisty,a to czasami wazniejsze :cool:
::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron