UREGULOWANIE ZALEGLEGO HOME OFICE

Pn 23 lis, 2009 18:11

WITAM WSZYSTKICH
MAM PYTANKO CZY MOZE KTOS Z WAS ZAPOMIAL NA CZAS ZGLOSIC HOME OFICE I ZROBIL TO PO TERMINIE I CZY ZOSTALO UWZGLEDNIONE
PROSZE O ODP Z GORY DZIEKI

miska25
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Wt 17 lut, 2009 15:56

Wt 24 lis, 2009 09:42

HO nie przyznaja wstecz, tylko od daty zgloszenia/rejestracji. Kary nie zaplacisz, poprostu jesli pracowalas np 6m-cy bez HO, to ten czas pracy do niczego nie bedzie Ci sie liczyl, to tak jakbys pracowala na czarno.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 lis, 2009 18:13

Lucy masz 100% racji. Ja tak straciłem kilka lat temu 8 miesięcy choć szef sam dzwonił do HO i wyjaśniał że to jego wina bo księgowa czy ktoś tam zapomniał mnie zgłosić. Dostałem zaświadczenie potwierdzające że zacząłem prace np. w X 2005 ale zostało ono wydane w V 2006r tak jak to zgłosiliśmy. Teraz jeśli trzeba coś załatwić to jest brana pod uwagę tylko data wydania.
Pozdrawiam

Nowy
Bywalec

  • Posty: 102
  • Dołączył(a): So 07 kwi, 2007 12:13
  • Lokalizacja: PABIANICE/BYTOM/z TĄD

Wt 24 lis, 2009 20:33

pojecie pracy na czarno pojawia sie tylko wtedy jesli pracujesz bez NIN number,HO nie ma nic wspolnego z praca na czarno.Poza tym HO a raczej oplata za niego jest charytatywną wedle Stowarzyszenia Usługodawców Pracy ale nie wszyscy wiedza jak to załatwić :lol:
pozdrawiam

monika
Bywalec

  • Posty: 117
  • Dołączył(a): Cz 06 kwi, 2006 09:49

Wt 24 lis, 2009 21:41

Jezeli chodzi o HO to wiekszy problem ma pracodawca niz Ty. To wlasnie pracodawca powinien dopilnowac czy jestes zarejestrowany. Jezeli po 30 dniach od przyjazdu nie masz HO pracodawca ma prawo rozwiazac z Toba umowe o prace. Straszenia jest sporo ale tak naprawde to pracujac bez HO nie liczy ci sie czas pobytu na wyspach.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Wt 05 paź, 2010 21:26

Witam...Mam mały problem.Jestem w ciązy i bedac w polsce na urlopie wyladowalam w szpitalu i w tym czasie moj pracodawca przyniósł mojemu narzeczonemu moje wypowiedzenie poniewaz sprzedał interes.Moje pytanie jest takie co mam teraz zrobic bo nie dostane macierzyńskiego i czy moge teraz zrobić homo office mimo zejuz nie pracuje poniewaz wyczytalam ze do nie ktorych benefitow jest on potrzebny.

KlaudiaR
Bywalec

  • Posty: 114
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:42

Śr 06 paź, 2010 09:15

Home office musisz wyrobic jak zaczniesz pierwsza prace w UK, jesli tego nie zrobilas do tej pory, musialabys ponownie zatrudnic sie aby zlozyc wniosek o HO. Niestety bez HO nic Ci sie nie nalezy od panstwa.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 07 paź, 2010 15:22

Mimo że pracowałam,płaciłam podatki i straciłam prace z powodu ciązy nic mi sie nie nalezy? Za jedna wypłate nie da sie wyrzyc wraz z dzieckiem...:-( Mój partner tez za wiele sie nie moze starac bo skladajac o benefity trzeba podac kwote brutto jaka sie zarabia,bez sensu,moim zdaniem powinno sie podawac netto zeby wiedzieli za ile rodzina musi zyc.

KlaudiaR
Bywalec

  • Posty: 114
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:42

Cz 07 paź, 2010 15:54

Jesli on ma HO to po urodzeniu dziecka bedzie Wam przyslugiwal Child Benefit i Child Tax Credit.

KlaudiaR napisał(a):Mimo że pracowałam,płaciłam podatki i straciłam prace z powodu ciązy nic mi sie nie nalezy?


Nieznajomosc prawa szkodzi.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES