Urządzenie wielofunkcyjne.

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Cz 23 cze, 2011 18:52

Witam.
Potrzebuje porady w sprawie kupna urządzenia wielofunkcyjnego ( scan,print,copy). Może polecicie mi jakieś. Szukam takiego do 100 Ł . Będe wdzięczny za info.
pozdrawiam.

Aman_19
Rozkręca się

Cz 23 cze, 2011 20:16

Zależy do czego będziesz używał tego urządzenia. Jeśli tylko i wyłącznie w celach domowych to polecam to:

http://www.currys.co.uk/gbuk/hp-deskjet ... 3-pdt.html

Jest sporo porównywalnych z niewielkimi różnicami w parametrach lub tylko różnica w cenie ( warto przejść się po paru sklepach lub poszukać na necie gdyż można spotkać różnice w cenach lub dodatkowo dostać jakieś bonusy ). Co do marki to jest ich mnóstwo, ale lepiej inwestować w te bardziej znane. Polecam również przegrzebać google gdzie można znaleźć sporo wypowiedzi na ten temat i można znaleźć kilka poradników jak rozszyfrować różnego rodzaju parametry umieszczone w opisach urządzeń wielofunkcyjnych.

Jeśli jakiś poważniejszy sprzęt to nie pomogę:/

szczawers
Bywalec

Cz 23 cze, 2011 20:29

Potrzebuje tego urządzenia do celów tylko i wyłącznie domowych. Czasem wydrukować jakieś zdjęcie i to wszystko.

Aman_19
Rozkręca się

Cz 23 cze, 2011 20:31

ja posiadam HP Descjet 3050 J610 i jestem mega zadowolony..:)

mconrado79
Rozkręca się

Cz 23 cze, 2011 21:03

Znalazłem dwa takie urzadzenia, ale niewiem które wybrać.podobne cenowo,podobna rozdzielczość,funkcje .tylko niewiem czy Epson czy Hp ?? jakie są koszty np. wymiany naboi z tuszem ??
1) http://www.currys.co.uk/gbuk/epson-styl ... 5-pdt.html
2)http://www.currys.co.uk/gbuk/hp-photosmart-plus-e-all-in-one-wireless-multifunction-inkjet-printer-07338878-pdt.html

Dzięki za wasze opinie.

Aman_19
Rozkręca się

Cz 23 cze, 2011 21:09

Poszukaj tutaj http://uk.insight.com/en-gb/searchresul ... 189v=Laser

Kupuje u nich regularnie dla firmy, w ktorej pracuje i zazwyczaj obsluga jest pierwsza klasa. Jesli nawet u nich nie kupisz to moze wypatrzysz interesujacy Cie model.
Jesli chodzi o rekomendacje to zalezy czy potrzebujesz drukarki laserowej czy atramentowej, monochromatycznej czy kolorowej itd. Ogolnie mowiac, z doswiadczenia nie zawiodlam sie na markach Kyocera i HP, Brother i Epson sa w porzadku, mialam troche problemu z Samsungiem i Xeroxem, ale na pewno zalezy to od modelu i jaka sztuka sie akurat trafi.

zima
Rozkręca się

Pt 24 cze, 2011 06:52

Polecam dowolnego EPSONA, bo do niego są najtańsze tonery na E-bayu

proffoto
Weteran

Pt 24 cze, 2011 06:59

Aman_19 napisał(a): jakie są koszty np. wymiany naboi z tuszem ??

Właśnie koszt wymiany naboi z tuszem spowodował że trzymam teraz takie urządzenie wielofunkcyjne, jakie zamierzasz kupić tylko dla skanera, a używam innej, tańszej drukarki do drukowania. Znalazłem do niej tanie zamienniki z tuszem ( ostatnio kupiłem 3 komplety za 6F). Warato więc sprawdzić Ebay w tym celu.

Moja rada: kup oddzielnie skaner - zyskasz na jakości i zajmie mniej miejsca, bo płaski,
kup oddzielnie drukarkę - zyskasz finansowo. Największe koszty eksploatacji to właśnie tusze. Nawet jak nie użuwasz to wysychają. W przypadku braku jednego, drukarka nie działa :gaah:
Oni próbują wydłubać ostatni pens z naszej kieszeni, nie podkładajmy się tak łatwo :zly:

jawik
Weteran

Pt 24 cze, 2011 14:00

jawik napisał(a):
Aman_19 napisał(a): jakie są koszty np. wymiany naboi z tuszem ??

Właśnie koszt wymiany naboi z tuszem spowodował że trzymam teraz takie urządzenie wielofunkcyjne, jakie zamierzasz kupić tylko dla skanera, a używam innej, tańszej drukarki do drukowania. Znalazłem do niej tanie zamienniki z tuszem ( ostatnio kupiłem 3 komplety za 6F). Warato więc sprawdzić Ebay w tym celu.

Oni próbują wydłubać ostatni pens z naszej kieszeni, nie podkładajmy się tak łatwo :zly:

Jawik podaj jaki to model.

co do cen tuszu to powiem tylko, że bardzo często bardziej opłaca się kupić nowy sprzęt niż tusz (szczególnie w tanich modelach)

ekologia naszych czasów :)

jacca
Bywalec

Pt 24 cze, 2011 19:43

Mój wielofunkcyjny Epson, a właściwie tylko skaner, zwie sie DX7400. a Ten z którego najwiecej mam korzyści to malutka drukareczka o nazwie Epson Stylus S20.

jawik
Weteran

So 25 cze, 2011 10:45

Witam ...moge Ci także polecić Epson-a ja mam serii DX...
nie zawodna w miare dobrej jakości zdjecia drukuje ..
może nie jest demonem prętkości...ale wystarcza..
komplet tuszy na Seham możesz kupić za 5f

Max
Bywalec

So 25 cze, 2011 11:14

Szukałem na ebay i faktycznie tusze do Epson są najtańsze. wybiorę sie dzisiaj chyba na zakupy i poszukam ,może będą jakieś promocje. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Aman_19
Rozkręca się

So 02 lip, 2011 16:22

dziwne to wszystko jest co mowicie.
Ja osobiscie uwazam, ze nie ma tu nic do rzeczy marka urzadzenia ale jego trwalosc.
Tonery to tylko akcesoria ktore w wiekszej czy mniejszej czesci beda uzywane.
Ja mam drukareczke HP PhotoSmart 7450. Byla bardzo tania bo w granicach 30 funi. Jest to drukareczka fotograficzna i faktem jest ze toner z kolorowym tuszkiem kosztuje jakies 40 funi, ale nie to jest istotne. Istotne jest to ze ta drukarka drukuje w kazdych warunkach i praktycznie wiecznie, bo ma juz prawie 6 lat. Polecam sprzet HP, wiem ze wielofunkcyjny jest drogi, ale na ebay mozna wychaczyc super zabawki za minimum kaski.
Pozdro

majki1304
Bywalec

Pt 17 lut, 2017 12:26

Bardzo dobra jest drukarka hp 4200, ma dobre opinie wśród kupujących. Dodatkowo można dużo zarobić na tonerach, oddając tylko jeden stary toner do skupu , można zarobić 50 zł. Jest to duża oszczędność.

kurczak23
Cześć, jestem tutaj nowy