USA był ktos?

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Wt 17 kwi, 2007 20:33

poszukuje kogos z forumowiczów kto odwiedzał stany chciał bym dowiedziec sie paru informacji

chrzanek666
Rozkręca się

  • Posty: 81
  • Dołączył(a): N 04 lut, 2007 14:08
  • Lokalizacja: wielkopolska

Śr 18 kwi, 2007 10:07

no to pytaj sie o te rzeczy a nie czekasz az ktos sie zglosi.

btw. tak bylem tam.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Śr 18 kwi, 2007 12:02

OPŁACA SIE TAM WYJERZDZAC CZY TUTAJ LEPIEJ JEST?JAK JEST Z VISA?TRUDNO DOSTAC?WIEM ZE KOSZTUJE 300 ZŁ.I NA JAK DŁUGO OWA JEST?NO I NAJWARZNIEJSZE CZY ORIETUJESZ SIE JAKIE NALICZAJA PODATKI OD KUPOWANYCH RZECZY NA AUTO,MOTOR ITP.

chrzanek666
Rozkręca się

  • Posty: 81
  • Dołączył(a): N 04 lut, 2007 14:08
  • Lokalizacja: wielkopolska

Śr 18 kwi, 2007 14:12

Czy sie oplaca to pojecie wzgledne, mozesz znalezc zarowna lepsza jak i gorsza prace tam. Do konkretnej pracy na jakims stanowisku napewno sie oplaca a do zwyklej pracy tzw. przy zmywaku bym nie jechal osobiscie. Znam ludzi ktorzy sporo kasy z USA przywiezli jednak oni pracowali na 2 etaty. Poza tym nie bylem tam w takiej pracy wiec tez ciezko na 100% powiedziec.

co do VISY to juz jest loteria, zalezy na kogo trafisz w okienku i jakie papiery bedziesz mial z soba. Najlepiej miec duzo i to konkretnych, nie jakies maile tylko sensowne zaproszenie i umowe o prace, albo, niezle zaplecze w kraju/UK (ze niby jest do czego wracac) i duzo kasy na koncie ze jako turystycznie. Ja wize dostalem od reki i to na 10 lat, mysle ze skladajac papiery w Polsce troche bym sie napocil. tutaj szybko i bezproblemowo. Choc zazwyczaj pierwsza wize jaka daja to na jeden rok tylko. Oczywiscie w zaleznosci od celu podrozy skladasz papiery o okreslona wize, jedna jest ciezej dostac inne latwiej.

Zakupy sa opodatkowane w zaleznosci od Stanu. Oplaca sie kupowac glownie elektronike i ciuchy. z tej pierwszej mozna chyba nawet odliczyc podatek ale nigdy wystarczajaco wielkich zakupow nie robilem aby i sie chcialo grzebac z papierami. Nawet z podatkim taniej wychodzi. Mysle ze jak poszukasz to dokladne dane co do odliczania podatku znajdziesz w necie.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Śr 18 kwi, 2007 18:44

jesli jedziesz na vise turystyczna trzeba zapomniec o legalnej pracy, i co wazne dopiero na docelowym lotnisku okreslaja ci dlugosc pobytu, czyli vise mozesz miec na 10 lat ale pobyt moga ci okreslic np. na kilka miesiecy, (i z tego co wiem po uplywie tego okresu twoje prawko traci waznosc - nie jestem pewien czy to wprowadzono wiem ze byly takie projekty)

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Śr 18 kwi, 2007 19:06

chodzi tylko o to zeby tam jechac cos kupic i wrococ z powrotem ;) czyli okolo 2-3 tyg....

Avatar użytkownika
rafal20ncl
Weteran

  • Posty: 496
  • Dołączył(a): Śr 01 lis, 2006 13:51
  • Lokalizacja: Washingon

Cz 19 kwi, 2007 09:01

Na temat uzyskiwania wizy sie nie wypowiem, bo ja akurat nie potrzebuje. Ale nawet jak dostaniesz wize, to i tak nie bedziesz mogl legalnie pracowac ani zostac dluzej niz 90 dni jednorazowo. To samo dotyczy obywateli brytyjskich, roznica jest jedynie, ze nie musisz miec wizy wczesniej, tylko dostajesz stempel na lotnisku.

Jesli chodzi o podatki od towarow w sklepach, to w US jest sales tax, mniej wiecej odpowiednik europejskiego VAT, z tym, ze stawki sa nizsze (od zero do 10% mniej wiecej) i roznia sie miedzy poszczegolnymi stanami. Ale ogolnie jest tam duzo taniej niz w UK, szegolnie teraz, kiedy sa ponad dwa dolary na funta.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Cz 19 kwi, 2007 20:58

Zajrzyj na http://www.ewiza.com/forum2/index.htm. Są odpowiedzi na większość pytań w kwestii wiz do USA.

Avatar użytkownika
ramona
Rozkręca się

  • Posty: 83
  • Dołączył(a): Pn 16 paź, 2006 19:52

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Powrót do POGADUCHY