WEBSITE CREATION????!!!!!

Pn 01 cze, 2009 19:47

Chce sie nauczyc....czy ktos moze pomoc? czy ktos jest w tym prof?

Avatar użytkownika
struzhki
Rozkręca się

  • Posty: 68
  • Dołączył(a): Pn 26 sty, 2009 10:33
  • Lokalizacja: Darlington/Łotwa

Pn 01 cze, 2009 19:49

chociazby basics... :cheer:

Avatar użytkownika
struzhki
Rozkręca się

  • Posty: 68
  • Dołączył(a): Pn 26 sty, 2009 10:33
  • Lokalizacja: Darlington/Łotwa

Pn 01 cze, 2009 20:55

najpierw powiedz od czego chcesz zacząć? Czy znasz chociaz podstawy html? Jezyków programowania stron jest duzo.

Vodun


Wt 02 cze, 2009 07:15

Vodun napisał(a):najpierw powiedz od czego chcesz zacząć? Czy znasz chociaz podstawy html? Jezyków programowania stron jest duzo.


powiem szczeze....cos tam bylo w szkole...ale juz nic nic nic nie pamietam... :zly: :master: ::placz :cheer:

Avatar użytkownika
struzhki
Rozkręca się

  • Posty: 68
  • Dołączył(a): Pn 26 sty, 2009 10:33
  • Lokalizacja: Darlington/Łotwa

Wt 02 cze, 2009 17:13

struzhki napisał(a):
Vodun napisał(a):najpierw powiedz od czego chcesz zacząć? Czy znasz chociaz podstawy html? Jezyków programowania stron jest duzo.


powiem szczeze....cos tam bylo w szkole...ale juz nic nic nic nie pamietam... :zly: :master: ::placz :cheer:



no to sciagnij program "Pajaczek" lopatologicznie jest to tam wytlumaczone i dodatkowo z programem jest obszerny poradnik html dla poczatkujacych.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Wt 02 cze, 2009 17:21

To napisz czym chciałbyś się zajmować. Powiedz po co CI to potrzebne? Jeśli chcesz zbudować swoją stronę, jest mnóstwo darmowych szablonów. Na sam początek proponuje ściągnać coś typu: pajączek, zajączek ( masz tam kurs tworzenia stron) lub przejdz tutaj http://www.kurshtml.boo.pl/html/zielony.html. Jeśli opanujesz html, proponuje przejść na php. Poniżej masz większość (które znam) wykorzystywanych przy tworzeniu stron.

Web 2.0, CMS, TYPO3, eCommerce, .NET, PHP(LAMP), Java, C++, C#, System Integrations, Search Engine Optimization, Quality Assurance, XML, XHTML,HTML, FLASH.

Jeszcze raz pomysl po co Ci to potrzebne. Jaki chcesz poziom osiągnąć. Im więcej stworzysz prac, tym szybciej się nauczysz.

Vodun


Śr 03 cze, 2009 12:06

Dziekuje bardzo!
Chcialabym wiedziec o tym wiecej i wiecej.... Mam na mysli przejsc do innego department ... dlatego musze wiedziec chociazby basics (na poczatku), a potem juz wiecej professionalniej...ale to chyba do college pojde...na ten moment nie moge tego zrobic...
i wogole mysle ze to bardzo ciekawe zajecie....w przyszlosci mysle osiagnac photoshopa tez :~)

jeszcze raz dzieki!!!! :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
struzhki
Rozkręca się

  • Posty: 68
  • Dołączył(a): Pn 26 sty, 2009 10:33
  • Lokalizacja: Darlington/Łotwa

Śr 03 cze, 2009 17:09

Zajmij sie jednym, albo grafika, albo strony. Lepiej byc bardzo dobrym w jednej dziedzinie niż ogolnym w kilku.

Jesli chodzi o grafike - musisz kupic tablet, bo inaczej nie osiagniesz wysokiego poziomu

Vodun


Śr 03 cze, 2009 18:17

ja zawsze jak mam tablet to jestem dobry we wszystkim :mrgreen:

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Śr 03 cze, 2009 20:22

oj martinek :) Ty znawco tablet`ow

Vodun


N 26 lip, 2009 12:22

Vodun napisał(a):Zajmij sie jednym, albo grafika, albo strony. Lepiej byc bardzo dobrym w jednej dziedzinie niż ogolnym w kilku.

Jesli chodzi o grafike - musisz kupic tablet, bo inaczej nie osiagniesz wysokiego poziomu


buahahahahaha pierwszy raz cos takiego przeczytałem.
jezeli jestes dobrym grafikiem nie ma znaczenia czy tabletem sie poslugujesz czy myszka czy klawiatura, ale tak, to ciekawa teoria, moze cos na jej poparcie?

Avatar użytkownika
Mate Creative
Bywalec

  • Posty: 190
  • Dołączył(a): N 22 mar, 2009 11:25
  • Lokalizacja: Newcastle / Gateshead

N 26 lip, 2009 16:39

Do Corela w większości przypadków tablet wogóle nie jest potrzebny (jeżeli mowa o wektorach oczywiście :) ) W shopie czy gimpie można spokojnie tworzyć bez tabletu, "coś swojego" ? wszystko co stworzymy będzie, "piękne" ? to nie od narzędzia zależy tylko od umiejętności, wprawy, wyczucia i poświęconego czasu. To oczywiście zależy co chcesz robić, jeżeli grafikę wektorową to tablet nie jest Ci w zasadzie potrzebny. Jeżeli miałby to być digital painting to jest wskazany, co nie znaczy że nie da się bez niego obejść. Podsumowując, tablet jest to świetne narzędzie, bardzo przydatne i ułatwiające życie ale nie niezbędne. Pamiętajmy, że samo posiadanie tabletu nie gwarantuje super-pracek, polecam zacząć od ołówka i kartki :)Pamiętajmy, ze jesli rysowanie zwyklym piorem/olowkiem/dlugopisem nie idzie dobrze to tablet tez nie doda talentu. Nie jestem grafikiem, ale rysuje kilka lat i wiem, że myszką nie narysowałbym tego, a tablet ułatiwa życie. Jeśli chcemy korzystać z gotowych tekstur to wiadomo tablet nie jest potrzebny, ale jak chcemy coś własnego stworzyć więc staje się bardzo przydatny.
Dajmy przykład prosiaczka, ja osobiście tylko potrafie go zrobić tabletem, można myszką w połączeniu z ołówkiem tylko po co się męczyć? normalnie wszystko sie da. Ostanio zobaczylem art jak koles narysowal pióro zwykłe w gimpie . Tylko on widac mial talent bo ja no to nie zdołałem tego wykonać ponieważ nie potrafiłem tak ładnie rysowac jak 'On' . Takiego prosiaka ze 2 tygodnie by sie meczyło normalnie przy myszce albo wektorami. Wektorami sie łatwo zaznacze nie proste obiekty.

Vodun


N 26 lip, 2009 17:25

no Vodun, teraz sprawa jest klarowna, sorki za lekkie czepianie sie : )

Avatar użytkownika
Mate Creative
Bywalec

  • Posty: 190
  • Dołączył(a): N 22 mar, 2009 11:25
  • Lokalizacja: Newcastle / Gateshead

N 26 lip, 2009 20:21

nie ma sprawy w summie moja wina bo moglem wyjasnic do czego nam bedzie on w sumie potrzebny

Vodun


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron