Wędkarstwo w Northumberland

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Wt 08 lut, 2011 14:58

Witam, chcialbym zamiescic tu niusy gdzie mozna lowic rybki, co lowic i ile kosztuje ta przyjemnosc, takie info bez przeszukiwania calego forum tylko same dane. Mam nadzieje iz temat sie rozwinie z pomoca innych wedkarzy, milosnikow relaksu, czasem grilla i piwka na swiezym powietrzu.
Moja propozycja to Fontburn kolo Ewesley, do Morpeth jest 15mil, na polnoc od Newcastle 27mil.
Obrazek
Jest to forma zalewu z zapora z doplywem rzeki, czasem dochodzacy do 20 metrow glebokosci, woda czysta, gdzieniegdzie dno porosniete, dojscie do wody jest lagodne (nie liczac zapory). Miejsce na parking gwaratowane jak rowniez mozliwosc biesiadowania (laweczki+stoly).
Obrazek
Najwazniejsze to cena i z jaka ryba mozna powalczyc a mianowicie, cena jest 23F (kupujesz na miejscu w sklepiku, rowniez robaczki czy sprzet tez mozna zakupic) i obowiazkowo pozwolenie na wedkowanie (jednodniowe kosztuje 3f na poczcie).

Ryba wystepujaca w tym akwenie to przewaga pstraga niebieskiego, brazowego, teczowego jak tez i zlotego (za gold sie niezle placi jesli chcesz zabrac ze soba), rowniez wystepuje ploc, odnosnie ewentualnego zabrania ryb to max 7 sztuk za free.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Techniki sa wszelakie, spining, splawik, grunt jak tez i mucha.
Moje trofea to glownie pstragi niebieskie 50-55cm/1.30-1.50kg oraz plocie 20-24cm.
Obrazek
Obrazek
Polamania kija Panowie.

Avatar użytkownika
WIKING
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): So 05 lut, 2011 10:32

Śr 27 kwi, 2011 08:08

Witam ja z kolei chcialbym przedstawic krótko jezioro QEII nie daleko Ashington
Queen Elizabeth Ii Country Park, Woodhorn, Ashington NE63 9AT
Obrazek



Mozna tam zlowic ładne szczupaki, karpie, okonie, płocie, ja preferuje metode spinningowa i dotychczasowe okazy to szczupaki od 0.3kg do 4kg i okonie 25-35cm, oplaty sa nastepujace: rod license moze byc na jeden dzien tak jak wyzej kolega wspomnial, mozna kupic na poczcie na jeden dzien i przepustka na jezioro kosztuje 3f. Ja mam wykupiona licencje która kosztuje okolo 60 f ( wszystko) na caly rok.
Obrazek Obrazek Obrazek

zycze połamania kija

aa4
Rozkręca się

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010 11:37

Cz 28 kwi, 2011 22:55

cieszy mnie, ze temat sie rozwija, czekam na kolejne newsy z okolic bo to podstawa naszych zmagan wedkarskich Panowie i Panie

Avatar użytkownika
WIKING
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): So 05 lut, 2011 10:32

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do HOBBY UK