Wiadomosc dla rodziców dzieci z cukrzyca typ 1

N 17 lip, 2011 00:16

Witam serdecznie,
Od ponad poł roku jestem w scisłym kontakcie z klinika diabetologiczna w RVI ,jako,ze moja 7 letnia córeczka została zdiagnozowana jako diabetes typ 1 . PO ostatniej wizycie nasza pani konsultantka zaproponowała mi ,zebym skontaktowała sie z polskimi rodzinami ,którym bliski jest ten problem.Wiem,ze coraz wiecej polskich dzieci przybywa do kliniki i wiem,ze na poczatku jest natłok informacji a takze wiele rodzin ma kłopot z przyswojeniem informacji w jezyku angielskim.
Mysle,ze to dobry pomysł.Ja równiez czułam sie zagubiona i przytłoczona po usłyszeniu diagnozy i rozumiem te wszystkie obawy.Pamietam,ze bezpieczniej poczułam sie ,gdy mogłam skontaktowac sie z polska mama ,która okazała sie przesympatyczna osoba i cierpliwie odpowiadala na moje pytania.Chetnie pomoge rodzinom malych diabetyków ,posiadam materiały w jezyku polskim.Ten pomysł podusneła mi nasza angielska pielegniarka i powiedziała tez ,ze mozemy razem stworzyc stowarzyszenie polskich rodzin z problemem cukrzycy.Jezeli ktos jest zainteresowany,prosze smiało pisac .Postaram sie odpowiedziec na wszelkie pytania , a w miare rozwoju sytuacji,zobaczymy co z tego wyniknie.
Ania
Pozdrawiam małe i duze "cukiereczki",zycze zdrowia i siły:)

Atom
Bywalec

  • Posty: 204
  • Dołączył(a): Cz 25 maja, 2006 16:16
  • Lokalizacja: northumberlandia

Pt 22 lip, 2011 09:41

Witam,
jestem ,mamą 3,5 letniego Bartusia.
W tamtym roku zdiagnozowano u niego cukrzyce typ 1.
Zgadzam się z tym, iż na początku przeżywalismy wielki szok i ogólnie lekkie załamanie diagnozą i tym co bedzie dalej.
ale w chiwli obecnej żyjemy jak kazda zdrowa rodzinka ;)
Bartuś szybko sie rozwija - umie sam zapodawac sobie insulinę (oczywiście pod okiem dorosłego)- sam czasem mierzy też poziom cukru :)
mamy troszkę problem ze znalezieniem przedszkola ale..pracujemy nad tym :)
pozdrawiam wszystkie :cukiereczki: i ich rodziców:)
piszmy do siebie i wymieniajmy sie doświadczeniami i wynikami - to wszystkim pomaga :):)
ania

ania302011
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pt 22 lip, 2011 09:37

Pt 22 lip, 2011 13:49

Witajcie serdecznie :)
To fantastycznie, że Bartuś tak wspaniale sobie radzi jak i Wy :D Dziwi mnie tylko , że macie problem z przedszkolem bo na ogół każde przedszkole przyjmuje dzieci z cukrzycą i jest to coś normalnego...chyba...tak mnie się wydaje. Ja w każdym bądź razie nie miałam problemów z przedszkolem i szkołą :)
Miło, że ktoś się jeszcze odezwał i pozdrawiam wszystkich gorąco :D

Avatar użytkownika
annika
Bywalec

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Pn 19 sty, 2009 16:32
  • Lokalizacja: Poznań/Washington

So 07 gru, 2013 11:27

Chyba najlepszy zestaw informacji o różnych typach cukrzycy znalazłam tutaj: 1/http://www.leczymysie.pl/choroby/cukrzyca-typu-1/

rybacki
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): So 07 gru, 2013 11:24

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do RODZICE