Wozek w samolocie

Wt 18 maja, 2010 12:30

Mam pytanie. Czy jak lece z malym dzieckiem to wozek spacerowka podlega jako bagaz podreczny czy trzeba cos wykupic na zasadzie bagazu rejestrowanego? Z gory dzieki za info

mariusz
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 28
  • Dołączył(a): Śr 02 wrz, 2009 08:02
  • Lokalizacja: GATESHEAD

Wt 18 maja, 2010 12:49

Jesli dziecko ma do 2 lat, to wózek zabierasz za free.

izabelamagdalena
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Śr 18 lut, 2009 18:30
  • Lokalizacja: washington

Wt 18 maja, 2010 12:52

A czy ktos orientuje sie jak to wyglada w przypadku gdy dziecko ma ponad 2 latka (moj synek ma 2lata i 3m-ce) i musze miec dla niego spacerowke?? Specjalnie biore najmniejsza i najlzejsza jaka udalo mi sie zdobyc. Ktos ostatnio lecial Wizzairem i moze cos w tym temacie powiedziec??

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 18 maja, 2010 13:05

dla dzieci w wieku poniżej 2 lat: żywność, składany wózek dziecięcy, małe łóżeczko -to jest ze strony wiizz air.Tak wiec,pewnie za wózek trzeba bedzie zapłacic.Poczytaj na ich stronie o bagażu,tam sie wszystkiego dowiesz.

izabelamagdalena
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Śr 18 lut, 2009 18:30
  • Lokalizacja: washington

Wt 18 maja, 2010 13:57

Ja wiem jak to wyglada w teorii, ale chodzi mi o praktyke i o informacje od osob, ktore w ostatnim okresie (pol roku - rok) lecialy z malym dzieckiem i czy placili cos na lotnisku za spacerowke. Jakis czas temu nie pobierano oplat, chociaz w warunkach przewozu jest napisane co innego:

Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem wózka (przewożonego bezpłatnie). Należy pamiętać, że wózki spacerowe i wielofunkcyjne podlegają odprawie wraz z innym bagażem i są przewożone bez opłat, o ile plan podróży uwzględnia niemowlę. Jeśli jednak plan podróży nie obejmuje dziecka, przedmioty te można przewozić wyłącznie jako bagaż specjalny za dodatkową opłatą.


Tylko ze w oplatach dodatkowych nie ma nic o wozkach i bagazu specjalnym (albo ja jestem slepa i nie moge znalezc). Zas jesli placi sie na lotnisku za spacerowke, to chcialabym wiedziec ile wynosi ta oplata.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 18 maja, 2010 16:55

Ja jak lecę Wizzair-em z córką która ma 2 lata i 6 miesięcy, to biorę fotelik albo wózek i nie podlega to żadnej opłacie, jest to jak bagaż podręczny dziecka.

Martynkaaa20
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Wt 30 wrz, 2008 15:33

Śr 19 maja, 2010 04:40

MOJE DZIECKO MA 4 LATKA.PONIEWAZ MA AUTYZM JEST MI NADAL POTRZEBNY WOZEK BONIE UTRZYMALABYM GO PRZEZ TAK DLUGI OKRES NA REKU.I NIE WIEM CZY MOGE GO ZABRAC JAKO BAGAZ PODRECZNY A JAKO REJESTROWANY JEST MI NIEPOTRZEBNY.KIEDY DZWONILAM DO LINII LOTNICZYCH POWIEDZIELI ZE TO ZALEZY OD LUDZI NA LOTNISKU.SAMA NIE WIEM CO ZROBIC W TAKIEJ SYTUACJI :-(

Avatar użytkownika
nataszka1984
Bywalec

  • Posty: 179
  • Dołączył(a): Śr 17 mar, 2010 21:29

Śr 19 maja, 2010 07:49

Ja tak czy siak zabieram spacerowke, jesli bede musiala zaplacic to zaplace, ale wiem ze raczej na lotnisku przymykaja oko.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 20 maja, 2010 11:58

nataszka1984 napisał(a):MOJE DZIECKO MA 4 LATKA.PONIEWAZ MA AUTYZM JEST MI NADAL POTRZEBNY WOZEK BONIE UTRZYMALABYM GO PRZEZ TAK DLUGI OKRES NA REKU.I NIE WIEM CZY MOGE GO ZABRAC JAKO BAGAZ PODRECZNY A JAKO REJESTROWANY JEST MI NIEPOTRZEBNY.KIEDY DZWONILAM DO LINII LOTNICZYCH POWIEDZIELI ZE TO ZALEZY OD LUDZI NA LOTNISKU.SAMA NIE WIEM CO ZROBIC W TAKIEJ SYTUACJI :-(
czesc :)ja latam 2 razy do roku do polski i mam dwojke dzieci i zawsze biore ze soba wozek i podjezdzam nim do samego wejscia samolotu albo ze sa schody ktos z obslugi mi zabiera i wkaldaja do luku wiec nie martw sie i bierz bez problemu wozek nie podlega on zadnej oplacie sprawdzialam to w kilku linach a co do fotelika tez bralam i chowalam go do luku na bagaze podreczne:)

karolcia644
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pt 16 paź, 2009 15:04
  • Lokalizacja: newton aycliffe

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do RODZICE