WTC....?

N 25 lis, 2007 12:24

Jestesmy z rodziną na wyspach od 3 mc razem dostajemy WTC od 3 mc ,ChTC,wiem ze wysokosc benefitów zależy od dochodów ,i ilosci godzin przepracowanych,mam dwoje dzieci,zona nie pracuje -pytanie jakie sa progi dochodu rocznego ,którego nie moge przekroczyć żeby moje benefity na dwoje dzieci i WTC nie zostaly obniżone [zabrane?]Słyszalem ze mając jedno dziecko dochód roczny nie może przekroczyc ok 1590 F brutto (moge sie mylic}a jak to wygląda gdy ma się dwoje dzieci?

Avatar użytkownika
Max
Bywalec

  • Posty: 187
  • Dołączył(a): Śr 14 lut, 2007 04:53
  • Lokalizacja: South Shields-Chorzow

N 25 lis, 2007 21:04

1590 F brutto??? Wytlumacz o co chodzi z tá kwotá. Jezeli chodzi o roczny dochód to raczej troche malo...

[ Dodano: Nie 25 Lis, 2007 21:12 ]
My mamy 2 dzieci i tylko mój facet pracuje. Normalne, ze jezeli pracuje codziennie w pelnym wymiarze pracy to przekroczymy 15 tysiecy. Ale w tej sytuacji stanowicie rodzine i jest to liczone inaczej, kazda prosba rozpatrywana jest indywidualnie.

Przykladowo:

Pan Krzysztof przyjechał do Wielkiej Brytanii w październiku 2004 roku i od początku listopada podjął pracę i zarabiał 1100 funtów miesięcznie. W efekcie jego dochód w roku za rok podatkowy 2004/05 wyniósł 5500 funtów. W we wrześniu 2005 pan Krzysztof złożył aplikację o WTC i dostał Tax Credit w wysokości 1288 funtów przyznany za okres do 5 kwietnia 2006. Niestety, pan Krzysztof przez resztę roku podatkowego zarabiał 1100 funtów miesięcznie i jego roczny dochód przekroczył 13000 funtów. W efekcie gdy w pan Krzysztof wyłał do Tax Credit Office deklarację roczną, okało się, że HM Revenue and Customs zażądał zwrotu wypłaconej pomocy finansowej.

Sytuacja zmienia się w istotnym stopniu począwszy od 6 kwietnia 2006. W przypadku aplikacji składanych po tym terminie nie ma konieczności zwracania sumy nadpłaconej za dany rok podatkowy o ile dochód nie był wyższy niż 25000 od dochodu za rok poprzedni.

Zaczerpniéte ze strony: Brytania.co.uk

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Pn 26 lis, 2007 00:20

Załóżmy,że mój dochód na rok wyniesie 17000 brutto ,czy przy takim dochodzie mogą zabrać mi benefity? WTC i ChTC podobnie jak u was mam dwoje dzieci ,a moja żona nie pracuje.Ile poprostu moge zarobic na rok ,żeby nie stracić benefitów.Proszę odpisz

Avatar użytkownika
Max
Bywalec

  • Posty: 187
  • Dołączył(a): Śr 14 lut, 2007 04:53
  • Lokalizacja: South Shields-Chorzow

Pn 26 lis, 2007 19:23

Niewiem dokladnie jak jest z tym working tax credit ale child tax credit stracisz wtedy gdy zarobisz ponad 55000 tys rocznie wiec poki co mozesz byc spokojny.

WROZKA
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 12:07

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES