wyjazd do polski

Cz 01 maja, 2014 18:09

mam takie pytanie odnosnie : bralam rok temu slub w anglii i od tamtej pory nie bylam w polsce .w tym roku sie wybieram ale mam dokumenty na panienskie nazwisko i nie zdarze wyrobic nowych bo jade tylko na tydzien . czy jest mozliwosc zeby mnie nie wypuscili lub nie wpuscili spowrotem?? pomozcie :(

kaska241
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Wt 11 sty, 2011 13:58
  • Lokalizacja: New Brancepeth/ Stalowa Wola

Cz 01 maja, 2014 18:36

Sprawa jest prosta - jedziesz na to nazwisko, jakie posiadasz w dokumentach. Tak od razu to nie jest do wykrycia,że Kowalska to teraz Malinowska ;)
Jednakże tydzień czasu bycia w PL zupełnie starczy na złożenie wniosku o nowy dokument - oczywiście w oparciu, o to co powoduje, że powinnaś go wymienić - a odebrać to zawsze zdążysz... nie licz na to, że nasze polskie urzędy dopuszczą, aby ktoś w Twoim imieniu odebrał nowy dokument - odebrać dokument może tylko rodzic za niepełnoletnie dziecko!
Zdjęcie do nowego dokumentu czy to dowód osobisty czy paszport robią od ręki, wypisanie druczku to też pikuś, ja bym w każdym razie złożyła. Pozdrawiam

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

Cz 01 maja, 2014 19:48

W swietle polskiego prawa, jesli wyszlas za maz i zmienilas nazwisko to masz chyba 30 dni na zmiane dokumentow, bo po tym okresie traca waznosc. Ale wiadomo, ze jesli slub bralas tutaj, to w PL moga nie miec informacji,ze musisz zmienic dokumenty. Jesli w PL zlozysz wniosek o nowy dowod, to automatycznie Twoj stary dokument straci waznosc po 30 dniach i nie radze po tym terminie przekraczac granicy, bo moga Cie zatrzymac.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pt 02 maja, 2014 06:19

...no mogą się przyczepić,ale nie straszmy dziewczyny. Kiedy wyjeżdżałam do UK w LIPCU 2011r. posiadałam dowody osobiste dla siebie i dzieci z adresem jeszcze zameldowania, choć już zameldowani w Polsce nie byliśmy - też od razu musiałam wraz z mężem złożyć wnioski o wydanie nowych dowodów dla nas wszystkich, ponieważ Pani w UM poinformowała nas,że dokumenty stracą ważność - ale po 3 miesiącach - i mogą wystąpić problemy z późniejszym przekraczaniem granicy. W LISTOPADZIE zmarł mój tata - wyjazd był natychmiastowy - wszyscy przekraczaliśmy na już nieważnych dowodach osobistych i jakoś nie było problemu.
Odebraliśmy w Polsce nowe dokumenty - i tu ważna sprawa - powrót na nowych dokumentach, skutkował ponowną odprawą - niestety już na lotnisku - za co słono zapłaciliśmy - od os. 70zł. Wcześniej zadzwoniliśmy do Wizz air - zapytać co teraz z nowymi dokumentami,a biletami na stare dokumenty?
Nie było mowy o innym odprawieniu się - online - za krótki czas. To taki nasz przykład przepraw na starych dokumentach, a powrót na nowych.

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

Pt 02 maja, 2014 09:14

Nikt nikogo nie straszy, poprostu trzeba liczyc sie z tym, ze jezeli dane w naszym dokumencie w jakis sposob roznia sie od stanu faktycznego, to mozna miec problemy.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pt 02 maja, 2014 10:09

Najlepiej zadzwoń na lotnisko i sie zapytaj, bedziesz leciała spokojniej. Bo nasze gdybania nie wiele ci pomogą.

Agata1992
Bywalec

  • Posty: 122
  • Dołączył(a): Pn 17 lut, 2014 09:23
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 02 maja, 2014 14:58

ja bede jechala samochodem i prom mam na panienskie nazwisko w obie strony

kaska241
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Wt 11 sty, 2011 13:58
  • Lokalizacja: New Brancepeth/ Stalowa Wola

So 03 maja, 2014 16:54

no to nie ma problemu bo co anglikow czy francuzow interesuje to

marahajji
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Pn 21 sty, 2013 15:41
  • Lokalizacja: Sunderland

N 04 maja, 2014 20:13

ja bralam slub w polsce we wrzesniu od razu zlozyzlam wniosek o dowod lecz zaraz wrocilam do angli, odebralam go w kwietniu i z powrotem wrocilam do angli. nie mialam zadnych problemow ze dowod niby byl nie wazny. masz 30 dni na zlozenie wniosku wedlug polskiego prawa ale odebrac mozesz duzo pozniej. a najlepiej zabierz ze soba akt slubu wtedy nie bedziesz miala zadnego problemu jesli czepiali by sie o nazwisko.

kija
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 07:42

Pn 05 maja, 2014 12:29

wszystkim serdecznie dziekuje za informacje

kaska241
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Wt 11 sty, 2011 13:58
  • Lokalizacja: New Brancepeth/ Stalowa Wola

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do RODZICE