Zakup leku w UK na polską receptę

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Cz 22 sty, 2015 19:43

Witam,
Może ktoś z Was ma doświadczenie, w jaki sposób kupić lek (na receptę) dla kogoś z Pl - tutaj.
Lek którego potrzebuje moja znajoma jest na pewno na receptę i na pewno nie można go kupić na papier od polskiego lekarza (o to już pytałam w kilku aptekach).

Ale może ktoś wie, czy są jakieś międzynarodowe druki honorowane w Unii???
Lub ktoś sprowadzał leki z zagranicy do Polski?
Albo zwyczajnie wie jak to załatwić :)

Jeżeli tak proszę o info
:master:

ggate
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): So 10 sty, 2009 14:19
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Cz 22 sty, 2015 21:34

Wyglada raczej ze powinni wydac. Poczytaj dokladnie.

http://www.psni.org.uk/wp-content/uploa ... r-2010.pdf

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

So 24 sty, 2015 16:11

Bzdety piszesz Rysiek. Brak takiej opcji. Idąc za Twoim tokiem myślenia to Anglicy wydawaliby w aptekach heroinę i tym podobne na Polskie recepty. Dobre to jest. Nie chce mi się dalej pisać, ale ( i jest to proste) do 3 miesięcy polski lekarz ma obowiązek wystawić Tobie receptę na leki pobierane, Trzy miesiące masz w UK aby się zarejestrować w NHS i otrzymać NIN. W tym momencie to lekarz UK uzna jakie leki potrzebujesz. NIE MA TAK. ZE NA RECEPTE PL OTRZYMASZ LEKI W UK

warmenczyk
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): Pn 11 sty, 2010 17:45

So 24 sty, 2015 19:26

No właśnie, chyba podałam za mało szczegółów.
Chodzi o to, że osoba, która potrzebuje kupić lek z UK jest w Polsce. Ponieważ rodzima wersja leku jest kiepskiej jakości i ma dużo niefajnych skutków ubocznych, doktor poradził szukać odpowiednika w Anglii, Francji lub Niemczech :gaah: i stąd całe zamieszanie.

No i właśnie - może ktoś wie czy i jak to można zrobić?

Dzięki
Gośka

ggate
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): So 10 sty, 2009 14:19
  • Lokalizacja: Middlesbrough

So 24 sty, 2015 19:42

Mysle ze dostaniesz tylko musisz pokazac im wlasne prawo.
Apteka jest tu tak zorganizowana ze farmaceuta siedzi gdzies w srodku, pierwsze dwie linie obslugi klienta to zwykli pracownicy a nie magistrzy farmacji jak w Polsce.

Tu masz fragment z ich wlasnej stronny (NICE /BNF)
http://www.evidence.nhs.uk/formulary/bn ... l-guidance

EEA and Swiss prescriptions
Pharmacists can dispense prescriptions issued by doctors and dentists from the European Economic Area (EEA) or Switzerland (except prescriptions for controlled drugs in Schedules 1, 2, or 3, or for drugs without a UK marketing authorisation). Prescriptions should be written in ink or otherwise so as to be indelible, should be dated, should state the name of the patient, should state the address of the prescriber, should contain particulars indicating whether the prescriber is a doctor or dentist, and should be signed by the prescriber.

Jak widzisz nie dotyczy to lekow kontrolowanych (czyli twojej heroiny / diamorphiny powszechnie tu uzywanej)

P.S. W tym kraju lekarz zajestrowany w GMC wypisze Tobie recepte na kawalku zwyklego papieru i podpisze tylko swoim numerem GMC i to bedzie zrealizowane (tylko pelnoplatnie)

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

So 24 sty, 2015 20:09

Myślę, że istotny jest tu bardziej (albo również) aspekt finansowy: nawet jeśli uznają receptę, to jeśli pacjent nie jest rezydentem UK i nie podlega pod NHS to raczej będzie to recepta płatna 100% tak jak normalna recepta prywatna z UK, bo na jakiej podstawie miałby aptekarz przyznać refund/discount finansowany przez NHS? A cena rynkowa może być wysoka...

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

So 24 sty, 2015 20:18

Recepta na 100% jest w pelni platna, w tej sprawie nie ma zadnej watpliwosci.

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

So 24 sty, 2015 20:23

Do Rysiek UK.
Człowieku zejdź na ziemię !!!!! Pokaż mi lekarza na całym świecie, który wystawi receptę nie widząc pacjenta ? To chyba lekarz samobójca !!!!!!

warmenczyk
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): Pn 11 sty, 2010 17:45

So 24 sty, 2015 20:26

Kto i gdzie tu pisze ze recepta jest wystawiana na osobe ktora lekarz nie widzial i nie zaordynowal lekow????

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

So 24 sty, 2015 20:41

To zapoznaj się człowieku z pierwszym postem autorki. Może rozjaśni to Twój umysł. Poza tym jeżeli chodziłoby o pacjenta mieszkającego w UK i zarejestrowanego tutaj NIN to pytam jaki byłby problem z lekarstwem ??

warmenczyk
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): Pn 11 sty, 2010 17:45

So 24 sty, 2015 20:52

Pisze wyraznie ze chce tutaj ( w UK) kupic lek ktory zostal wystawiony na pacjenta mieszkajacego w Polsce przez polskiego lekarza.

W mojej ocenie to mozliwe w Twojej nie.

Dyskusja jest bezcelowa.

Ggate zrobi co uwaza za stosowne.

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

So 24 sty, 2015 21:19

Według Ciebie Angielski lekarz ma znać łacinę, oraz polską nazwę leku. Mało tego ta informacja jest skierowana do aptekarza ponieważ to on ma wydać lek i ma wiedzieć,że ten pacjent nie wejdzie w interferencję z innym lekiem.
Reasumując ; Aptekarz nie wyda leku ponieważ nie ma na to recepty
Szanujący się lekarz nie wyda recepty bez oglądu pacjenta
Nikt takiej decyzji nie podejmie a jeżeli by pojął to ja nie chcę mieć z nimi do czynienia.

warmenczyk
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): Pn 11 sty, 2010 17:45

So 24 sty, 2015 21:24

Kto i gdzie tu pisze ze recepta jest wystawiana na osobe ktora lekarz nie widzial i nie zaordynowal lekow????
Mieszasz komuś w głowie nie obawiając się konsekwencji, Może ten ktoś umrze a Ty będziesz pisał swoje

warmenczyk
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): Pn 11 sty, 2010 17:45

So 24 sty, 2015 21:32

Recept nie wypisuje sie po lacinie juz od dawna. Sam nie pamietam czy wogole kiedys wypisywalem po lacinie :) recepte. Angielski lekarz nie ma nic do recepty wypisanej przez polskiego. Jak lekarz wypisuje lek do zrealizowania za granica Polski to pisze nazwe miedzynarodowa. Dalej uwazam ze dyskusja jest bezcelowa.

Milego dnia

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

N 25 sty, 2015 00:14

Rozumiem, że Ty wypisałbyś receptę angielską bez oglądania pacjenta. GRATULUJĘ

warmenczyk
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): Pn 11 sty, 2010 17:45

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Powrót do Forum ogólne