Zamiana samochodu

N 26 kwi, 2009 07:16

Mam takie małe pytanko może ktoś wie.Znajomy kupił auto na kredyt w komisie,spłacił połowę ale stwierdził ,że jednak potrzebuje większy samochód.I teraz moje pytanko czy jeżeli pojedzie do komisu (nie tego samego bo tam auta tego co chce nie ma) to może zamienić auto bez problemu ?Tzn czy musi zadzwonić do banku,w którym załatwiał kredyt i zgłośic,że sprzedaje auto?Może absurdalne ale czy jeśli sprzeda auto dalej będzie musiał spłacać kredyt?I może ktoś wie czy komis w którym kupujemy nowe auto na zamianę sam wszystko załatwia?będę wdzięczna za odpowiedź. :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

N 26 kwi, 2009 08:03

izuncia napisał(a):Mam takie małe pytanko może ktoś wie.Znajomy kupił auto na kredyt w komisie,spłacił połowę ale stwierdził ,że jednak potrzebuje większy samochód.I teraz moje pytanko czy jeżeli pojedzie do komisu (nie tego samego bo tam auta tego co chce nie ma) to może zamienić auto bez problemu ?Tzn czy musi zadzwonić do banku,w którym załatwiał kredyt i zgłośic,że sprzedaje auto?Może absurdalne ale czy jeśli sprzeda auto dalej będzie musiał spłacać kredyt?I może ktoś wie czy komis w którym kupujemy nowe auto na zamianę sam wszystko załatwia?będę wdzięczna za odpowiedź. :)



oczywiscie, ze musi splacic kredyt do konca, przeciez jest winny bankowi pieniadze, ktory zaplacil za to auto dla tamtego komisu ......

po drugie bardzo ciezko bedzie mu sprzedac auto obciazone kredytem ... po to sie robi HPI i inne sprawdzania, zeby kupujacy mial swiatlosc wiekuista, ze auto nie jest obciazone kredytem, albo innymi nalecialosciami.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 27 kwi, 2009 11:07

Do konca nie rozumiem tych pytan autorki.

Jakim sposobem sprzedajac auto nagle nie musialby splacac kredytu. To mozna w taki sposob kupic auto ze przez przypadek bedzie sie czyjs kredyt na dokladke sprzedawac? Bo jesli tak to chyba raczej tylko od prywatnej osoby. Komisy wydaje mi sie ze nie prowadza takich praktyk.

Czy istnieje cos takiego jak kredyt na auto a nie nie na wlasciciela? tzn ze nie wazne kto ma auto ten spaca kredyt?

No i na koniec, a czemu kupujac auto nie nie wziasc zwyklej pozyczki(personal loan) i kupic auto nie bedace obciazone zadnym kredytem. Wolna reka przy sprzedawaniu takiego auta potem.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Pn 27 kwi, 2009 11:11

Dowiedziałam się dzisiaj,że jest coś takiego jak part exchange.Także można sprzedać auto na kredycie,większość komisów prowadzi ta praktykę.Niestety kolega nie dostał w banku personal loan.W każdym bądź razie jakieś wyjście jest i można auto zamienić.Pytanie czy się opłaca,ale to już nie moja w tym głowa :cheer: kolega niech się zastanawia

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Śr 29 kwi, 2009 06:54

izuncia napisał(a):Dowiedziałam się dzisiaj,że jest coś takiego jak part exchange.Także można sprzedać auto na kredycie,większość komisów prowadzi ta praktykę.Niestety kolega nie dostał w banku personal loan.W każdym bądź razie jakieś wyjście jest i można auto zamienić.Pytanie czy się opłaca,ale to już nie moja w tym głowa :cheer: kolega niech się zastanawia

Prt exchange to jest najgorsza forma sprzedazy samochodu - nie dość że dostanie za samochód o jakies 1000F mniej to jeszcze traci na kredycie tym bardziej że wartośc samochodu cały czas spada. Najlepiej prywatnie sprzedać na autotraderze - tylko najpierw trzeba spłacić kredyt bo HPI wykaże że jest obciążone kredytem.
Powodzenia :)

Avatar użytkownika
tiger_uk
Rozkręca się

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 07:14

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do MOTO UK