Zapłata rachunku przez Internet Banking w Lloyds

Pt 04 cze, 2010 15:34

Witam

Mam problemik z zapłatą rachunku za wodę do Northumbrian Water. Najpierw zarejestrowałam się na mybillsonline i tam podali dane, jakie trzeba wpisać w przelewie: customer reference, sort code i account number (tam są same zera). Wpisałam to wszystko w lloydzie pod koniec maja, jeszcze jakiś automat do mnie dzwonił by zweryfikować tą transakcję.

Byłam pewna, że rachunek jest zapłacony, a tu wczoraj loguję się do banku i patrzę na stan konta - bez zmian! Wchodzę w transfers and payments - a tam jest wpisany ten rachunek z datą na 2 dni wcześniej (a tworząc płatność dałam datę na "asap" i wpisało samo 1 czerwca). No nic, myślę, że pokręciłam coś z danymi, znalazłam w lloydzie coś takiego jak Bill manager i skonfigurowałam go by pokazał mi ten rachunek. Kliknęłam żeby zapłacić i wyskoczył błąd - już jest jakaś transakcja oczekująca do tego samego odbiorcy. Dobra, usunęłam to stare, wróciłam do bill managera - tym razem poszło gładko, zaznaczyło mi rachunek jako "partial paid" (bo reszta jest na październik), ale pieniądze nadal nie zostały z konta zabrane. Wchodząc do transfers and payments widnieje tam data dzisiejsza.

Dane (reference, sort code, account number) to co sama wpisałam wcześniej i to co teraz poszło z bill managera są dokładnie takie same. Mam obawy, że te pieniądze znowu nie zostaną wysłane, i jutro nadal płatność będzie oczekująca na wysłanie dzisiaj. Ale loguję się do mybillsonline i tam też jest zaznaczone "partial paid", więc ja już nic nie wiem. Pieniędzy z konta nie ubyło, w statement też nic nie ma. Available balance też się nie obniżyło.

Zupełnie nie rozumiem jak to funkcjonuje, a najgorsze jest to, że rachunek mam do zapłacenia do 1 czerwca, a tu bank se ze mnie jaja robi. Czy ktoś miał podobną sytuację, że płatność nie jest realizowana w ustalonym dniu, i co w tym przypadku zrobić? Z góry dzięki za pomoc

oczkusia
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): So 27 mar, 2010 11:41

Pt 04 cze, 2010 17:12

witam!ja płace cały czas przez internet rachunki i nie mam problemu w tym za wode,raz mi sie zdarzyło,ze za wode pobrali mi z data o jeden dzień pózniejsza,a tak pobieraja automatycznie.

truskaweczka2006
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Śr 02 gru, 2009 20:01

Pt 04 cze, 2010 20:06

zadzwon do N.Water i zapytaj. moze to oni mają problem a nie Lloyds

Avatar użytkownika
zalaklin
Bywalec

  • Posty: 139
  • Dołączył(a): Cz 10 gru, 2009 21:11
  • Lokalizacja: newcastle

Pt 04 cze, 2010 21:42

Jesli chcesz zaplacic jedno razowo ,to wypelniasz to wszystko procz daty ,tam nic nie piszesz i jesli przelew zrobisz rano to pojda jeszcze tego samego dnia pieniadze

Avatar użytkownika
OoLiViaA
Bywalec

  • Posty: 189
  • Dołączył(a): Wt 29 sty, 2008 13:14

So 05 cze, 2010 19:24

W formularzu miałam do wyboru albo wpisać datę, albo zanaczyć "as soon as possible" - i tak zrobiłam. Po potwierdzeniu operacji data sama tam się pojawiła (najwcześniejsza możliwa), tylko że na tą chwilę jest to już data wczorajsza...

oczkusia
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): So 27 mar, 2010 11:41

So 05 cze, 2010 20:02

teraz asap nie działa natychmiastowo na ogól kwota znika po trzech lub czterech dniach roboczych, ale system powinien zarezerwowac ta kwote na ten przelew, kwota dostepnych srodkow powinna byc różna o to kwote (o ile nie ma innych operacji) od stanu konta, przy wykonywaniu przelewu wpisałaś haslo aby potwierdzic operacje i jesli system potwierdzil to sie nie martw kasa poszła

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

N 06 cze, 2010 19:13

Dzwoniłam do nich i powiedzieli, że ta operacja jest w trakcie realizacji i że za kilka dni pieniądze znikną z konta. Będę obserwować... Ale w ogóle dziwnie mają. Doładowałam konto o2 kartą na 10f i kasa znikła z konta. Później inną kartą (z tego samego konta) doładowywałam za 30f i już ponad tydzień a kasa nie znikła :P i jak dzwoniłam to pytałam o to a odpowiedź - "takiej transakcji nie ma u nas w systemie", jednym słowem niby nie doładowałam tego telefonu (choć jest doładowany) a najlepsze że na stronie clicksafe tą transakcję pokazuje! Niezły bajzel mają w tym banku, oby wszystkie takie pomyłki były na naszą korzyść...

oczkusia
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): So 27 mar, 2010 11:41

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES