ZWROT DEPOZYTU

Śr 30 mar, 2011 11:21

WITAM SERDECZNIE!
mam pytanie do panstwa wyprowadzilam sie 24 lutego ze starego mieszkania
prawie dwa lata z mezem wynajmowalam mieszkanie przez agencje reeds rains
po wyprowadzcze 24 lutego czekamy nadal na zwrot depozytu -500 funtow tyle ile wplacilismy
ale z uwagi na to ze byly jakies zniszczenia do dzis nie potrafia okreslic ile nam sie nalezy zwrotu -czekamy juz przeszlo miesiac i nic -powod daja ze landlord nie podpisal jakiegos dokumentu i wiecznie sie tylko bronia a pieniedzy jak nie bylo to nie ma
mam umowe przed soba - pisze ze maja prawo 10 dni od daty wyjscia z mieszkania oddac pieniadze .... nie dotrzymali umowy a ja pieniedzy nadal nie mam

meczy mnie to bo tyle ile juz tam dzwonilam od 24 lutego i nic tylko pieniadze trace na telefon

prosze o porade co robic dalej
moze jakis nr do prawnika co udziela bezplatnej porady na ten temat
slyszalam ze jesli agencia nie wywiaze sie z umowy to mam prawo do sadu ja pozwac i ubiegac sie 3 krotnie tyle ile maja depozytu oddac
graja na zwloke a ja sie tylko zadreczam
prosze o pomoc
anna
moj nr 01642275957

angelika24-1983
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): Wt 30 wrz, 2008 12:58
  • Lokalizacja: middlesbrough -Grangetown

Śr 30 mar, 2011 11:28

angelika24-1983 napisał(a):WITAM SERDECZNIE!
mam pytanie do panstwa wyprowadzilam sie 24 lutego ze starego mieszkania
prawie dwa lata z mezem wynajmowalam mieszkanie przez agencje reeds rains
po wyprowadzcze 24 lutego czekamy nadal na zwrot depozytu -500 funtow tyle ile wplacilismy ..chcialam dodac ze w dniu 24 lutego w dniu wyjscia z domu maz tylko zaniosl klucze do agencjii nikt nie pofatygowal sie by przyjechac i zobaczyc dom ..sami nastepnego dnia przyjechali i oceniali szkody -a wiele ich tam nie bylo ...
ale z uwagi na to ze byly jakies zniszczenia do dzis nie potrafia okreslic ile nam sie nalezy zwrotu -czekamy juz przeszlo miesiac i nic -powod daja ze landlord nie podpisal jakiegos dokumentu i wiecznie sie tylko bronia a pieniedzy jak nie bylo to nie ma
mam umowe przed soba - pisze ze maja prawo 10 dni od daty wyjscia z mieszkania oddac pieniadze .... nie dotrzymali umowy a ja pieniedzy nadal nie mam

meczy mnie to bo tyle ile juz tam dzwonilam od 24 lutego i nic tylko pieniadze trace na telefon

prosze o porade co robic dalej
moze jakis nr do prawnika co udziela bezplatnej porady na ten temat
slyszalam ze jesli agencia nie wywiaze sie z umowy to mam prawo do sadu ja pozwac i ubiegac sie 3 krotnie tyle ile maja depozytu oddac
graja na zwloke a ja sie tylko zadreczam
prosze o pomoc
anna
moj nr 01642275957

angelika24-1983
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): Wt 30 wrz, 2008 12:58
  • Lokalizacja: middlesbrough -Grangetown

Śr 30 mar, 2011 12:50

Opcja pierwsza: Citizen Advice Bureau

Opcja druga:

Paying a deposit
As a landlord, you can ask a tenant to pay a deposit before they move in. You can then keep all or part of this deposit if they:
leave the property owing rent
damage the property
do not pay their bills
You should negotiate the amount of deposit with your tenants - usually about one month's rent. Tenants may be able to sublet parts of the property if they pay a deposit worth more than two months' rent as this counts as a 'premium' which gives them additional rights.
The tenancy agreement should clearly state when a deposit can be fully or partly withheld. For example, you should only withhold the amount needed to repair any damage that the tenant has caused.
Before the tenant moves in, you should draw up a list of furniture, kitchen equipment and other items in the property and both agree on the list's contents.
When you take a deposit you must protect it with one of the government-approved tenancy deposit schemes and inform the tenant that this has been done.
What if a tenant can't afford a deposit?
If you are a tenant and cannot afford an initial deposit, you may be eligible for a deposit guarantee scheme. Under this scheme, your local council will send a guarantee to your landlord for the deposit. You should contact your local council for more information.

Opcja trzecia: Twój Landlord jest zrzeszony w The Property Ombudsman. Ombudsman oznacza rzecznika. Możesz poskarżyć się na nich właśnie tam:

Public Enquiries
The Property Ombudsman
Beckett House
4 Bridge Street
Salisbury
Wiltshire SP1 2LX
Tel: 01722 333306
Fax: 01722 332296
Email: admin@tpos.co.uk

Case Support if your complaint has been taken forward for review: casesupport@tpos.co.uk

Membership dept for joining the scheme and changes to membership: membership@tpos.co.uk

Finance dept credit control/payment of accounts: accounts@tpos.co.uk

Press Enquiries Only
Maurice Hardy
Ultimate PR
Tel: 01264 771661
Mobile: 07831 272220
Email: maurice.hardy@ultimatepr.co.uk

Christopher Hamer
The Property Ombudsman
Tel: 01722 333306
Fax: 01722 332296
Email: ombudsman@tpos.co.uk

Bill McClintock
Chief Operating Officer
Tel: 01794 341400
Fax: 01794 341991
Email: mcclintocks1@aol.com

A to ich strona:
http://www.tpos.co.uk/

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Śr 30 mar, 2011 15:02

mrufka napisał(a):Opcja pierwsza: Citizen Advice Bureau

Opcja druga:

Paying a deposit
As a landlord, you can ask a tenant to pay a deposit before they move in. You can then keep all or part of this deposit if they:
leave the property owing rent
damage the property
do not pay their bills
You should negotiate the amount of deposit with your tenants - usually about one month's rent. Tenants may be able to sublet parts of the property if they pay a deposit worth more than two months' rent as this counts as a 'premium' which gives them additional rights.
The tenancy agreement should clearly state when a deposit can be fully or partly withheld. For example, you should only withhold the amount needed to repair any damage that the tenant has caused.
Before the tenant moves in, you should draw up a list of furniture, kitchen equipment and other items in the property and both agree on the list's contents.
When you take a deposit you must protect it with one of the government-approved tenancy deposit schemes and inform the tenant that this has been done.
What if a tenant can't afford a deposit?
If you are a tenant and cannot afford an initial deposit, you may be eligible for a deposit guarantee scheme. Under this scheme, your local council will send a guarantee to your landlord for the deposit. You should contact your local council for more information.

Opcja trzecia: Twój Landlord jest zrzeszony w The Property Ombudsman. Ombudsman oznacza rzecznika. Możesz poskarżyć się na nich właśnie tam:

Public Enquiries
The Property Ombudsman
Beckett House
4 Bridge Street
Salisbury
Wiltshire SP1 2LX
Tel: 01722 333306
Fax: 01722 332296
Email: admin@tpos.co.uk

Case Support if your complaint has been taken forward for review: casesupport@tpos.co.uk

Membership dept for joining the scheme and changes to membership: membership@tpos.co.uk

Finance dept credit control/payment of accounts: accounts@tpos.co.uk

Press Enquiries Only
Maurice Hardy
Ultimate PR
Tel: 01264 771661
Mobile: 07831 272220
Email: maurice.hardy@ultimatepr.co.uk

Christopher Hamer
The Property Ombudsman
Tel: 01722 333306
Fax: 01722 332296
Email: ombudsman@tpos.co.uk

Bill McClintock
Chief Operating Officer
Tel: 01794 341400
Fax: 01794 341991
Email: mcclintocks1@aol.com

A to ich strona:
http://www.tpos.co.uk/


dzieki wielkie
dodam ze wynajmowalam dom przez agencje mieszkaniowa
z nimi podpisalam umowe
z agencja reeds rains

angelika24-1983
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): Wt 30 wrz, 2008 12:58
  • Lokalizacja: middlesbrough -Grangetown

Śr 30 mar, 2011 18:36

angelika24-1983 napisał(a):
mrufka napisał(a):Opcja pierwsza: Citizen Advice Bureau

Opcja druga:

Paying a deposit
As a landlord, you can ask a tenant to pay a deposit before they move in. You can then keep all or part of this deposit if they:
leave the property owing rent
damage the property
do not pay their bills
You should negotiate the amount of deposit with your tenants - usually about one month's rent. Tenants may be able to sublet parts of the property if they pay a deposit worth more than two months' rent as this counts as a 'premium' which gives them additional rights.
The tenancy agreement should clearly state when a deposit can be fully or partly withheld. For example, you should only withhold the amount needed to repair any damage that the tenant has caused.
Before the tenant moves in, you should draw up a list of furniture, kitchen equipment and other items in the property and both agree on the list's contents.
When you take a deposit you must protect it with one of the government-approved tenancy deposit schemes and inform the tenant that this has been done.
What if a tenant can't afford a deposit?
If you are a tenant and cannot afford an initial deposit, you may be eligible for a deposit guarantee scheme. Under this scheme, your local council will send a guarantee to your landlord for the deposit. You should contact your local council for more information.

Opcja trzecia: Twój Landlord jest zrzeszony w The Property Ombudsman. Ombudsman oznacza rzecznika. Możesz poskarżyć się na nich właśnie tam:

Public Enquiries
The Property Ombudsman
Beckett House
4 Bridge Street
Salisbury
Wiltshire SP1 2LX
Tel: 01722 333306
Fax: 01722 332296
Email: admin@tpos.co.uk

Case Support if your complaint has been taken forward for review: casesupport@tpos.co.uk

Membership dept for joining the scheme and changes to membership: membership@tpos.co.uk

Finance dept credit control/payment of accounts: accounts@tpos.co.uk

Press Enquiries Only
Maurice Hardy
Ultimate PR
Tel: 01264 771661
Mobile: 07831 272220
Email: maurice.hardy@ultimatepr.co.uk

Christopher Hamer
The Property Ombudsman
Tel: 01722 333306
Fax: 01722 332296
Email: ombudsman@tpos.co.uk

Bill McClintock
Chief Operating Officer
Tel: 01794 341400
Fax: 01794 341991
Email: mcclintocks1@aol.com

A to ich strona:
http://www.tpos.co.uk/


dzieki wielkie
dodam ze wynajmowalam dom przez agencje mieszkaniowa
z nimi podpisalam umowe
z agencja reeds rains


Właśnie o tym mówię, Twoja agencja jest zrzeszona The Property Ombudsman.

Pozdrowionka

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Cz 31 mar, 2011 09:43

witam prosze powiedz mi pod ktory ztych numerow dzwonic -bo jak probowalam dzwonic to gdzies dalej odsylaja i slysze tylko bye bye
pozdrawiam

angelika24-1983
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): Wt 30 wrz, 2008 12:58
  • Lokalizacja: middlesbrough -Grangetown

Cz 31 mar, 2011 10:10

angelika24-1983 napisał(a):witam prosze powiedz mi pod ktory ztych numerow dzwonic -bo jak probowalam dzwonic to gdzies dalej odsylaja i slysze tylko bye bye
pozdrawiam


Angelika, najpierw napisz list do swojej agencji, żądając zwrotu depozytu i rozliczenie ewentualnych szkód o jakie chcą pomniejszyć jego wysokość. Pisma bardzo często pobudzają do działania, bo już masz podkładkę, że w ogóle kontaktowałaś się z agencją z tej sprawie.

Przypomnij sobie z kim i kiedy rozmawiałaś wcześniej i kto i co Ci obiecywał. Jeśli masz problem z napisaniem pisma, zwróć się do lokalnego Citizen Advice Bureau. The Property Ombudsman Service może być ostatnim ogniwem w skardze, którą chcesz złożyć. Lokalny council też powinien Ci pomóc w tej sprawie. Np. w Gateshead funkcjonuje ta komórka:

http://www.gateshead.gov.uk/Housing/hel ... /home.aspx

Moja znajoma, która mieszkała w Newcastle zwróciła się do Enviromental Department w Newcastle Council (nie miała żadnego ogrzewania w mieszkaniu oraz podczas wichury odpadło pół komina). Pomogli jej zerwać umowę z landlordem podczas kontraktu, mało tego facet jeszcze dostał zaj..istą karę, bo jego mieszkanie nie spełniało norm.

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Cz 31 mar, 2011 11:47

wlasnie dzwonilam do biura gdzie moj depozyt jest chroniony - my deposit
okazalo sie ze musze napisac list proszac o jakis deputing certyficate -niewiem o co tu chodzi -nie zrozumialam jej dobrze
kaza mi potwierdzic nowy adres i pierwsza strone umowy o mieszkanie z tamtego domu im wyslac
prosili mnie o jakis nr ceryticate protection deposit -mowie ze nic takiego nie mam
wiec kazali napisac list cos w stylu i am writing to ask about my desputing certyficate
dobrze ja to zrozumialam ?
chodzi mi o to wiem jak napisac wszystko ale o pierwsze zdanie czy to ma byc desputing ceryficate? jaka jest pelna nazwa tego ?
prosze napisz
dziekuje serdecznie

angelika24-1983
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): Wt 30 wrz, 2008 12:58
  • Lokalizacja: middlesbrough -Grangetown

Cz 31 mar, 2011 12:05

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Cz 31 mar, 2011 20:01

dzieki cie wielkie
:D
dzwonilam dzis do mojej agencjii w darlington -tak sie kobieta denerwowala ze wykonala pare telefonow i faxem przeslala to czego żadam dokumentacji raportu , zdjec z daty naszej wyprowadzki kiedy przyszli obejrzec dom -maja te dokumnety do nas przyslac na nowy adres -nastraszylam ja citizen i prawnikiem --ledwo co mówila ...szok
zobaczymy co bedzie z tego ...juz mam asa w kieszenii :horse:

angelika24-1983
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): Wt 30 wrz, 2008 12:58
  • Lokalizacja: middlesbrough -Grangetown

Cz 31 mar, 2011 20:20

angelika24-1983 napisał(a):dzieki cie wielkie
:D
dzwonilam dzis do mojej agencjii w darlington -tak sie kobieta denerwowala ze wykonala pare telefonow i faxem przeslala to czego żadam dokumentacji raportu , zdjec z daty naszej wyprowadzki kiedy przyszli obejrzec dom -maja te dokumnety do nas przyslac na nowy adres -nastraszylam ja citizen i prawnikiem --ledwo co mówila ...szok
zobaczymy co bedzie z tego ...juz mam asa w kieszenii :horse:


No to świetnie! Czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

Pozdrowionka

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES