Co o tym myslicie?

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Śr 30 lip, 2008 22:54

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 30 lip, 2008 23:15

Polak potrafi... Ciekawa jestem, co by było, gdyby do Polski przyjechali np. Rosjanie czy Rumuni i domagali sie takich rzeczy. Wydaje mi się, że w kwestii języka państwo angielskie nam wiele pomaga- darmowe kursy, tłumacz, kiedy potrzeba, a tu ktoś ma jeszcze taki genialny pomysł!!! Ja sama jestem trochę "niepełnosprawna" jeśli chodzi o język, ale to tylko i wyłącznie moja wina i doskonale wiedziałam na co się piszę przyjeżdżając tutaj. Nasuwa mi się w tym momencie cytat z jakiegoś filmu "gdyby głupota potrafiła fruwać..."

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Cz 31 lip, 2008 11:03

Polak potrafi... powtórzę po Ande.Dla mnie to gość ma prawo do sądowania się :zly: o co chce i z kim chce ,ale z rozumem i w słusznej sprawie :roll: . Żeby od razu z Polaków robić niepełnosprawnych ::admin na podstawie własnej żony(kobita ma problemy z nauką, ich prywatny problem).Nie uwierzę ,że na tyle osób pracujących nie znalazła się chociaż jedna osoba komunikatywna w minimalnym stopniu.Po prostu dali się oszukać :-( ,a ten robi medialny szum ,aby przestraszyć agencję.POLACY TO BARDZO SPRAWNI LUDZIE NAWET JAK NIE ZNAJĄ JĘZYKA. ::wales

Avatar użytkownika
MOLKA
Weteran

  • Posty: 287
  • Dołączył(a): Śr 26 mar, 2008 14:51
  • Lokalizacja: Sunderland

Cz 31 lip, 2008 12:35

Dobre ::aplauz ::aplauz ::aplauz

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Cz 31 lip, 2008 16:24

"POLACY TO BARDZO SPRAWNI LUDZIE NAWET JAK NIE ZNAJĄ JĘZYKA. " - bardzo trafny dobór słów.
Gdy czytałam ten artykuł to oczy, samoczynnie, otworzyły mi się najszerzej, jak potrafiły, moje zdziwienie sięgało zenitu; zastanawiające, czy ten zdesperowany Polak przewidział konsekwencje swojego postępowania?
Również moim zdaniem jest "to" dla naszego narodu upokarzające:(

Avatar użytkownika
LIDA
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Pt 20 lip, 2007 23:58
  • Lokalizacja: NE28

Cz 31 lip, 2008 19:40

i to bardzo upokarzajace :-(
Jednakze co czlowiek to opinia.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Cz 31 lip, 2008 21:16

przyklad na to jak ludzie potrafia byc krotkowzroczni i ... tępi

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Cz 31 lip, 2008 21:36

Bez komentarza. To jest jakas masakra panowie :)

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Pt 01 sie, 2008 09:27

Po prostu zdębiałem :shock: - mnie było by wstyd się do tego przyznać,
przyjechać do obcego kraju, wymagać równego i poważnego traktowania od "tubylców" bez jakichkolwiek przejawów rasizmu a potem domagać się statusu niepełnosprawnego ze względu na własną głupotę.
Przez takie przypadki "nieszczęśliwych misiów" zawsze będziemy traktowani przez znaczną część społeczeństwa jako pasorzyty, które czerpią z brytyjskiego systemu.

Gotwin
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): Cz 29 mar, 2007 11:40
  • Lokalizacja: Kamienna Góra, Consett

Pt 01 sie, 2008 17:37

Brak slow...

Teraz Angole beda nas traktowali jak "sprawnych" inaczej...

Avatar użytkownika
kazio79
Weteran

  • Posty: 302
  • Dołączył(a): Wt 04 gru, 2007 20:27
  • Lokalizacja: rudapabianicka.com.pl

Pt 01 sie, 2008 21:33

kazio79 napisał(a):Brak slow...

Teraz Angole beda nas traktowali jak "sprawnych" inaczej...


Zacznij sie uczyc angielskiego i nie bedzie problemu... ::admin

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Pt 01 sie, 2008 21:55

Tymot napisał(a):
kazio79 napisał(a):Brak slow...

Teraz Angole beda nas traktowali jak "sprawnych" inaczej...


Zacznij sie uczyc angielskiego i nie bedzie problemu... ::admin

Wydaje mi się, że każdy normalny człowiek będzie sie chociaż starał cokolwiek nauczyć! Ale Kazio ma rację, nie będzie mowy o pojedynczym przypadku oszołoma, tylko będą tak kojarzyć cały naród...

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

So 02 sie, 2008 11:23

ande napisał(a):
Tymot napisał(a):
kazio79 napisał(a):Brak slow...

Teraz Angole beda nas traktowali jak "sprawnych" inaczej...


Zacznij sie uczyc angielskiego i nie bedzie problemu... ::admin

Wydaje mi się, że każdy normalny człowiek będzie sie chociaż starał cokolwiek nauczyć! Ale Kazio ma rację, nie będzie mowy o pojedynczym przypadku oszołoma, tylko będą tak kojarzyć cały naród...


A to dlatego, ze przerazajaca wiekszosc nie zna jezyka... I stad sie wywodzą wszystkie problemy... np. taka osoba non-stop potrzebuje pomocy, a w momencie gdy jej nie otrzyma, bo np. inna osoba ma swoje zycie i swoje problemy - zlosci sie na caly swiat i wszystkich w okolo! Osobiscie uwazam, ze w ten sposob narodzil sie stereotyp "zlego rodaka" na obczyźnie... - przykre ale moim zdaniem prawdziwe!!!

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

So 02 sie, 2008 19:45

Mysle,ze macie racje,jesli chodzi o ludzi,ktorzy nie chca sie uczyc jezyka.
Jednakze nie tylko o to chodzi,poniewaz w wielu instytucjach niemal na sile wciskaja tlumacza nawet,gdy nie jest wogole konieczny.Nie wiem dlaczego,czy robia to specjalnie,aby moc nam pozniej to wytknac..?
Od dluzszego czasu jestesmy w centrum uwagi,jako najliczniejsza nacja migrantow zarobkowych.Kogos to boli,a ktos inny postanowil to wykorzystac w sobie wiadomym celu ;)

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 04 sie, 2008 11:02

Nie, aż tak głęboko w problem nie ma co wchodzić i doszukiwać podtekstów.Tak jak ELF pisze trochę na silę wciskają tłumaczy, ale myślę ,że chodzi im o pewność, że zostali poprawnie zrozumiani (przecież oni są tacy skrupulatni,oni wolą zapobiegać problemom niż je powiększać).Nas to irytuje,odnosi sie wrażenie ,że aż za bardzo są nadgorliwi.I wiecznie uśmiechnięci.W Polsce zaraz by takiego skomentowano śmieje się jak głupi do sera.Taki jest Anglik.Jemu z tym dobrze, a nam pozostaje to uszanować i życzyć cierpliwości sobie. :) :) :D

Avatar użytkownika
MOLKA
Weteran

  • Posty: 287
  • Dołączył(a): Śr 26 mar, 2008 14:51
  • Lokalizacja: Sunderland

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do POGADUCHY