Council House

Czy łatwo jest dostać Council House mieszkanie od miasta w naszym regionie i w jakich one są stanach?

Łatwo
15
9%
Trudno
22
13%
Nie wiem
29
16%
Długo się czeka
25
14%
Duża biurokracja
8
5%
Mieszkanie w dobrym stanie
7
4%
Mieszkanie w średnim stanie
7
4%
Mieszkanie w złym stanie
17
10%
Wynajmuje prywatnie
46
26%
 
Liczba głosów : 176

Wt 26 gru, 2006 14:59

witam.
mam pytanko a moze wiecej niz jedno. chodzi o mieszkanie z councilu. mieszkam obecnie w Consett w 3 pokojowym domku z innymi ludzmi, lacznie 5 osob.Jest to mieszkanie tylko dla pracownikow z agencji. Ja z mezem jestesmy w jednym pokoju. W Anglii jestesmy od kwietnia tego roku.Obecnie jestem w 6 miesiacu ciazy. Staralismy sie o mieszkanie z Concilu w Consett, dali nam jakies 150 punktow, i nie dali duzych szans na otrzymanie mieszkania, przynajmniej nie teraz. Czy ktos wie moze czy sa wieksze mozliwosci otrzymania mieszkania w Newcastle? I gdzie jest biuro councilu w Newcastle? I tak musimy czegos szukac bo nie bedziemy przeciez w jednym pokoju z dzidziusiem. troszke ciasno by bylo. Maz zreszta chce zmienic prace, wiec i tak bedziemy sie musieli wyniesc z tego pokoju. Czy ktos wie czy mamy jakies szanse szybciej cos dostac?
Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz :master: . pozdrawiam.

mysza
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Wt 26 gru, 2006 14:29
  • Lokalizacja: Wichrowe Wzgorza

Pt 29 gru, 2006 22:17

Witam. Mam pytanko i bardzo prosze o odpowiedz :). Niedawno zlozylam podanie o mieszkanie, czekam teraz na numer. Czytalam wasze posty w ktorych piszecie, ze aplikujecie o mieszkanie, jedni czesciej drudzy rzadziej, o co chodzi z tym aplikowaniem ? Jak to sie robi? Pozdrawiam serdecznie :)

anaiss
Rozkręca się

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Cz 13 kwi, 2006 20:12
  • Lokalizacja: Newcastle

So 30 gru, 2006 10:32

Jak cie zarejestruja to otrzymasz numerek. Jak juz go bedziesz miala, to wtedy np. wejdziesz na strone http://www.yourchoicehomes.org/ i po wyborze lokalu ktory wyda ci sie interesujacy
wpiszesz swoj numer i to wlasnie bedzie aplikowanie :D

thesad
Rozkręca się

  • Posty: 55
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 08:48

So 30 gru, 2006 13:29

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz :) Pozdrawiam

anaiss
Rozkręca się

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Cz 13 kwi, 2006 20:12
  • Lokalizacja: Newcastle

So 20 sty, 2007 11:17

Czytam wasze komentarze i duzo mi to pomoglo.Troche sie wystraszylam ze to tak dlugo trwa ,a czytam ze w Gateshead wyjatkowo dlugo .Ja juz dostalam swoj numer czlonkowski ale o zadnych punktach nic mi nie wiadomo moze tu ich nie ma ,chcialam aplikowac na mieszkanie juz po pierwszym tygodniu ale niestety system odpowiadal ze nie spelnia moich kryteriow.To tak jesli jest to bede czekac wiecznosc.Mysle ze musze poprawic aplikacje bo wpisalam umeblowane a oni chyba takich nie maja ,w dodatku scisle co pozaznaczalam w aplikacjach wprowadzili w komputer i mnie odrzuca.Np.to ze chce 3 pokojowe bo jestem z rodzina a aplikuje na 2 pokojowe to tez blad.Czy ktos wie dokladnie jak to funkcjonuje w Gateshead .Czy mam mozliwosc dokonania zmian w aplikacjach ?Prosze niech ktos mi odpowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aleks


N 21 sty, 2007 10:47

W Southshields naprzeciw mc donaldsa jest taka kruciutka uliczka, po prawej stronie w budynku na pierwszym pietrze sa biura prawnicze. Sa do darmowe porady a na dodatek mozecie poprosic o termin wraz z tlumaczem, napewno pomoga ci we wszystkim. Druga opcja to jesli jestes w ciazy to po zarejestrowaniu sie w przychodni przydziela ci opiekunke, ta moze zdzialac cuda :) napewno pomoze ci w zalatwieniu wszystkiego. Trzecia opcja - idz do job center i tam moga ci pomuc we wszystkim. Czwarta najlepsza - popros o rozmowe w Concilu i spytaj jak zwiekszyc swoje szanse.

mazi79
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Pt 27 paź, 2006 10:44
  • Lokalizacja: Gateshead / Świnoujście

N 21 sty, 2007 11:39

Dzieki mazi79,sprobuje cos zrobic,mysle ze najpierw cos w council

aleks


N 21 sty, 2007 15:07

Słuchaj jak cosik to bede 31.01.07 juz w Gateshead to moge ci pomuc ze wszystkim, no i mam pytanie - jestes juz zarejestrowana w przychodni ?? Jak nie to zaczął bym od tego, należy ci sie bezplatna opieka lekarska, im predzej zalatwisz sobie numer "leczniczy" tym mniej stresów przed rozwiązaniem, no i jeszcze przed porodem przydzielą ci opiekunkę która bedzie cie odwiedzac przed i po porodzie i pomagac we wszystkim. Z tego co wiem z doswiadczenia to pomoze ci nawet z benefitami, wiec warto...

mazi79
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Pt 27 paź, 2006 10:44
  • Lokalizacja: Gateshead / Świnoujście

N 28 sty, 2007 18:57

Mam kilka pytań- jak długo trwa procedura rozpatrywania złożonych aplikacji? Moje dokumenty dostarczyłam w połowie października i jeszcze do tej pory nie dostałam żadnej odpowiedzi. Ponadto ciekawa jestem czy jesli składa się dokumenty w jednym oddziale YHC to tylko w nim należy kontynuować? Ponieważ tak się dziwnie składa, że oddział, w którym aplikowałam na początku stycznia został zamknięty. Co prawda odsyłają do dwóch biur znajdujących się w sąsiednich dzielnicach, ale zastanawiam się czy jadąc do centrum bedę w stanie uzyskać odpowiedź w jakim punkcie utknęła moja sprawa. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Sonia
Rozkręca się

  • Posty: 72
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 12:58

N 28 sty, 2007 23:34

Sonia napisał(a):Mam kilka pytań- jak długo trwa procedura rozpatrywania złożonych aplikacji? Moje dokumenty dostarczyłam w połowie października i jeszcze do tej pory nie dostałam żadnej odpowiedzi. Ponadto ciekawa jestem czy jesli składa się dokumenty w jednym oddziale YHC to tylko w nim należy kontynuować? Ponieważ tak się dziwnie składa, że oddział, w którym aplikowałam na początku stycznia został zamknięty. Co prawda odsyłają do dwóch biur znajdujących się w sąsiednich dzielnicach, ale zastanawiam się czy jadąc do centrum bedę w stanie uzyskać odpowiedź w jakim punkcie utknęła moja sprawa. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.


Tak naprawde, to glowny punk jest w centrum:
Your Choice Homes
18 Newbridge Street
Newcastle upon Tyne
NE1 8AW

Powinnas do nich pojsc, albo zadzwonic i spytac sie co jst nie tak. Moze sie np. okazac, ze Twoich referencji jeszcze nie dostali, albo nie dostarczylas im potwierdzenia z home office, ze jestes zarejestrowana.

Oni niestety jak cos jest nie tak, to sami z siebie nic w tym kierunku nie zrobia. Musisz isc i sie zapytac.

thesad
Rozkręca się

  • Posty: 55
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 08:48

Pn 29 sty, 2007 08:44

Dziękuję, wybieram się tam dzisiaj. Jesli ktos ma jeszcze jakies sugestie, to są one mile widziane :) Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Sonia
Rozkręca się

  • Posty: 72
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 12:58

Pt 02 lut, 2007 15:56

Hi,Guys may me warn you about this guy who asks for a flat,I know him and I tell you one thing-he is not a trustworthy person,additionaly he is greedy and two-faced .He has halucinations and claims sb. takes his letters and that everybody wants to kill him,he thinks he should be a model-he wears girls" clothes and he is a pedo/homo type.Taking into account his mental and psychicall problems he might be very dangerous-do not approach him and do not talk to him please-beside look how illogical is his message-he can't write in Polish,what a shame.I worked with him and I know persons who know him better.

Michael Angelo
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pt 02 lut, 2007 15:47

Pt 02 lut, 2007 16:45

że tak zapytam, o kim ta opowieść ?? bo nie łapię wątku a dostać takie referencje to chyba trzeba sobie solidnie zasłużyć ::wales

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Śr 11 kwi, 2007 21:54

Zlozylismy z zona wniosek-jeszcze nie dostalismy nawet referense number a juz dzwonili do nas ze maja dla nas mieszkanie-niestety tylko 1 bedroom ale jest ok. teraz tylko malowanie i przeprowadzka.

rafal007
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Pt 17 mar, 2006 18:00

Śr 04 lip, 2007 22:48

Decyzje o przeznaczeniu dodatkowych 200 tys.mieszkan dla imigrantow(piec razy wiecej niz w zeszlym roku),gdyz jak dotad stanowili oni 1% wsrod otrzymujacych takowe.Zawsze byli w drugiej kolejnosci za Brytyjczykami,ktorych czeka na takie mieszkanie 1,5 tys.
Jest szansa dla tych,ktorych nie stac,a ktorzy chcieliby np.mniej placic za wynajem.
Pozdro :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES