Dobry wózek - co, gdzie i jak.

Cz 14 lut, 2008 15:33

Witam Was wszystkich!

Chciałbym zapytać osoby bardziej zorientowane w temacie jaki wózek kupić (gdzie i za ile).
Nie chodzi mi oczywiście o Porshe Carrea tylko o mniejszy, bardziej kameralny - taki do pchania ;)

Ile warto wydać? Czy lepiej kupować w UK czy w Polsce? Na co warto zwracać uwagę? Gdzie w NCL są skelpy z dużym wyborem wózków? lepiej nowy czy używany?

Dzięki za wszelkie sugestie i odpowiedzi :cheer: :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 14 lut, 2008 17:12

Cześć!Ja osobiście kupiłam wózek używany w stanie idealnym,za całkiem przyzwoitą kwotę.Często przed sklepami z używanymi rzeczami wózki są wystawiane.Osobiście nie polecam trzykołowych(bardzo wywrotne).Na Ebayu tez można kupić fajny wózek,nówki są często w lepszych cenach niż w sklepie,a jakbyś chciał używany to wystarczy w opcjach zaznaczyć tylko do jakiej ma być odległości odbiór.Podobne ceny są też w Argosie,a najdrożej jest w ''MOTHERCARE''.Ja kupowałam wózek dla 2 dziecka ,więc nie nastawiałam się ,że koniecznie musi być nówka.Serdecznie pozdrawiam i życzę udanych zakupów :lol:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Cz 14 lut, 2008 17:47

Jak chcesz to mamy sliczny multifunkcyjny wozek, stan idealny :)

http://www.mothercare.com/gp/product/B000IERJPM

w zestawie jest jeszcze gondola, nosidelko, parasolka, plecaczek, pokrowiec zimowy na nogi i cos tam jeszcze....

Wozek jest jasniejszy niz na zdjeciu (czytaj ladniejszy) :)

No i na raczce nie ma takiego "czegos", tylko poleczka z zamykanym schowkiem, wglebieniem na butelke i termometro-zegarkiem...

Jak cos to pisz gg.2670841

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Cz 14 lut, 2008 17:51

Rychu tyle postów juz postawiłes, tylu ludziom pomogłeś, tyle informacji przelałeś na stronke a tu masz....pięta achillesowa to "ojcostwo" :D
Ale dobrze sie stało, ja za 6 miesięcy skieruje to samo pytanie do Ciebie, albo nawet odkupie wózek :) Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Pilot
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Pt 06 paź, 2006 10:41
  • Lokalizacja: Deckham

Pt 15 lut, 2008 14:33

Jako mama 5-cio miesiecznego brzdaca jestem na biezaco w tym temacie, bowiem zakupilam juz dwa wozki w ciagu ostatnich kilku m-cy. Pierwszy sie popsul, oddalam na gwarancji, sprzedawaca zagubil i oddal mi pieniadze, w zwiazku z czym drugi raz musialam przerobic temat zakupu wozka, madrzejsza o kolejne doswiadczenie i bardziej swiadoma tego, na co stawiac przy wyborze kolejnego sprzetu.
Powinniscie sobie odpowiedziec na kilka podstawowych pytan odnosnie tego, co bedzie dla was najwygodniejsze. Przede wszystkim - mieszkacie na pietrze czy na parterze? Wozek bedzie w domu czy raczej w bagazniku samochodu? Ma byc 3in1 czy malutki fotelik moze byc zakupiony osobno? Ma byc na dlugo - dopoki dziecko bedzie go potrzebowalo czy moze dopoki Wam sie nie znudzi? Ma byc wygodny i funkcjonalny czy po prostu ladnie wygladac? Dlaczego o to pytam? Poniewaz odpowiedzi wylonia pelniejszy obraz waszych preferencji w tym temacie. Jesli mieszkacie na pietrze lub czesto podrozujecie (np. podwozenie starszego dziecka do szkoly z malenstwem) to priorytetem bedzie ciezar. Wiadomo, ze ciezki wozek bedzie bardzo uciazliwy przy znoszeniu po schodach, skladaniu, rozkladaniu i pakowaniu do bagaznika. Jezeli chcecie kupic wszystko na raz, zeby nie tracic czasu na ogladanie, kupcie 3in1 czyli wozek z fotelikiem, jednak te wersje sa ciezkie. Jesli nie planujecie uzywac go przez kilka lat, to nie marnujcie pieniedzy na drogi wozek, bo niedlugo bedziecie musieli go sprzedac a inwestycja Wam sie nie zwroci. Bywa ze ladny wozek jest wozkiem funkcjonalnym, nie mniej jednak radze przeanalizowac parametry, zeby potem sie z nim nie meczyc, bo samo patrzenie na sliczny sprzet nie zlagodzi bolu kregoslupa przy znoszeniu 15 kilogramowego kolosa ze schodow.
Ja osobiscie stawialam na funkcjonalnosc i ciezar, gdyz mam starsze dziecko w wieku szkolnym i w zwiazku z tym jestem zmuszona je podwozic z mlodszym do szkoly. Wiec bywa, ze rozkladam, skladam i pakuje wozek do bagaznika kilka razy dziennie. Wybralam wozek Zia Petite Star za smieszna cene 99.99Ł i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona. Wazy jedynie 6,4kg, ma trzy skretne kolka, zajmuje bardzo malo miejsca po zlozeniu, ktore jest bardzo proste, podobnie jak i rozkladanie. Jest to parasolka z calkowicie rozkladanym oparciem, wiec nie bede zmuszona zmieniac wozka w przyszlosci. Jak wspomnialam moj synek ma 5 m-cy i juz teraz jest bardzo ciekawy swiata, wiec moge mu podniesc oparcie, zeby sie porozgladal, a jak sie zmeczy i zasnie, ma wygodna pozycje do spania po rozlozeniu oparcia.
Mam nadzieje, ze moj elaborat pomoze Wam dokonac najtrafniejszego dla was wyboru. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Sonia
Rozkręca się

  • Posty: 72
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 12:58

So 16 lut, 2008 10:25

Ja mam 3-miesieczna coreczke. Wozek kupilismy z Polski, tylko dlatego, ze ten model (Implast Volant) spodobal mi sie jak tylko zaczelam interesowac sie tym tematem.
Post mojej poprzedniczki jest bardzo trafny, trzeba ospowiedziec sobie nakilka podstawowych pytan i wtedy dokonac wyboru.
Moge tylko dodac, ze ceny wozkow nowych tutaj i w Polsce sa bardzo zblizone, a do tych z Polski nalezy doliczyc koszty transportu.
Wiele tez zalzy od tego kto glownie bedzie ten wozek uzywal, domniemam, ze mama, a wiec niektore parametry nalezy dostosowac do niej, np regulowana raczka, glebokosc i wilekosc kosza na zakupy. Niby szczegoly, ale bardzo wazne.
Moj wozek jest 3 w 1, uwazam, ze wazne jest, by dziecko kilka pierwszych miesiecy mialo gondole, gdyz wg lekarzy siedzenie w foteliku przez wiecej niz 2 godziny jest niezdrowe. Wiec nawet w podrozy nalezy robic przerwy.
Juz wiem, ze ten wozek, ktory mam sprzedam niebawem, bo jak sie okazalo, rozstaw kol jest dosc szeroki i nie moge wjechac z wozkiem do niektorych sklepow, co stwarza duzy dyskomfort podczas samotnych zakupow.
Wiec radze dobrze sie zastanowic, acz kolwiek pamietac, ze wozki to sprzet, ktory zawsze mozna sprzedac i kupic inny, wygodniejszy lub bardziej dopasowany do naszych i maluszka potrzeb :D

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze pochwalicie sie na jaki model padl wasz wybor :D

A jesli chodzi o sklepy to w Team Valley Retail World jest Mothercare i Mamas & papas obok siebie, wiec mozesz wybierac i przebierac. Z angielskich wozkow poradzilabym modele Graco i Silver Cross.

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

So 16 lut, 2008 19:58

Witam

Jeżeli coś mogę dodać te ten model co zaprezentował Lucky jest bardzo funkcjonalny oraz bardzo wygodny. Mam taki sam identyczny z MotherCare.

Pozdrawiam :cheer: :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

N 17 lut, 2008 09:26

Rychu zajzyj na ta stronke- sa tam czasem naprawde znaczne przeceny - ja wiele rzeczy tam kupilam dla mojego szkraba wiec strona sprawdzona :D
pozdrawiam i udanych zakupow

www.kiddycare.com

Avatar użytkownika
kikka
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Pn 27 sie, 2007 08:24

N 17 lut, 2008 13:20

Niestety podana stronka nie działa :-(

[ Dodano: Nie 17 Lut, 2008 14:13 ]
Myślę,że chodziło ci o tą stronę
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/sto ... 10751&msg=
Pozdrawiam serdecznie!

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

N 17 lut, 2008 15:19

uuuuuuuuups masz racje :mrgreen: sorki za blad a stronke jeszcze raz polecam. pozdr

Avatar użytkownika
kikka
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Pn 27 sie, 2007 08:24

N 17 lut, 2008 20:34

Jesli szukasz wozka 2in1 spacerowka z fotelikiem, jest promocja w sklepie Toys'r'Us kolo Metro Centre, jest tam wozek Graco czarna spacerowka z fotelikiem za 129 f chyba jeden z tanszych jakie widzialam tutaj, a Graco to bardzo dobra marka i funkjonalne produkty.

Pozdrawiam

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Pn 18 lut, 2008 10:23

Dzięki Wszystkim za odpowiedzi!!! :cheer: :cheer: :cheer:

Lucy - już wysłałem PW.
Co ciekawe ten wózek (i ten co poleca annpior), spodobał mi się najbardziej w Mothercare - w wasze posty czytałem dopiero później.

Pozostaje kwestia wielkości - ten i parę innych wózków ma dośc duże kółka, nie wiem jak będzie z funkcjonalnością później - szczególnie w autobusie?
Znajoma Angielka z pracy, poleciła coś żeby to było coś małego i lekkiego dla dziecka powyżej 6 miesięcy i coś tymczasowgo do 6 miesięcy.

Nie wiem jak ze stabilnościa trójkołowek, choć w Metro Centre widziałem takich sporo z dziećmi w różnym wieku (od noworodków do kliku latków).
:roll: :roll: :roll:

p.s. W Argosie znalazłem Jeepa - zawsze mogę powiedzieć kumplom że mam nowy wózek - Jeepa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/Search?storeId=10001&catalogId=1500001001&langId=-1&searchTerms=jeep&x=0&y=0

Obrazek

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 19 lut, 2008 00:40

dostalam - odpowiedzialam :D

Ja mam tez ten wozek co poleca lucky, niestety jeszcze nie testowany poza domem, bo glownego uzytkownika brak :D
wozek kupiony na carboot kolo NCL za kosmiczna cene calych 70funtow (tylko po kolkach widac, ze byl wogole uzywany) :mrgreen:

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 20 lut, 2008 13:11

Ja kupowałam taki wózek bugaboo
Obrazek
Może artykuły dla dzieci Bugaboo nie są najtańsze, ale ja ze swojego wózka jestem zadowolona. Nie każdy sklep dla dzieci sprzedaje bugaboo, mi udało się odkupić używany model od koleżanki.

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2008 17:48 ]
Dla zainteresowanych tematem zostawię jeszcze link do porad jak wybierać takie artykuły dla dzieci jak wózki http://www.4kids.com.pl/porada-19.html. Rady daje sklep dla dzieci, więc od razu można porównać różne modele. Może komuś takie rady się przydadzą. Tu jest fragment:
WYBIERAMY WÓZEK - na co zwracamy uwagę
- atesty - ważne, aby wózek posiadał certyfikat bezpieczeństwa. Inne, takie jak opinia Instytutu Matki i Dziecka, świadczą o jakości wyrobu i tym, że spełnia określone wymagania z punktu widzenia bezpieczeństwa dziecka. Informacje o spełnieniu wymagań innych krajów świadczą na plus.
- wyposażenie dodatkowe zawarte w cenie wózka uatrakcyjnia zakup i przyczynia się do mniejszych późniejszych kosztów. Poręczne i trwałe elementy dodatkowe wózka zwiększają jego funkcjonalność.
- ważny jest okres gwarancji. Najczęściej spotykany rok po zakupie, w którym koszty naprawy pokrywa producent. Najlepiej jest jednak, wybrać wózek na tyle solidny i nie usterkowy, że nie będzie wymagał napraw. Wiedzą coś o tym ci, którzy mieli problemy ze znalezieniem wózka zastępczego na czas naprawy.

magdaa
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): So 29 gru, 2007 11:14

Wt 26 lut, 2008 20:52

jak w temacie wozek co ma lucky rowiez polecam bo tez taki akurat mam, sprawdzony i siwetny, fakt moze pod gorke z zakupami ciezko ale da sie przezyc, bardzo funkcyjny i w kazdej sytuacji sie sprawdza

Avatar użytkownika
asiunia
Rozkręca się

  • Posty: 58
  • Dołączył(a): Pn 27 lis, 2006 11:46
  • Lokalizacja: NE9 6NS, gdansk

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do RODZICE

cron