Motocykle UK

N 26 cze, 2011 23:48

... nie może,tylko jak ktos bedzie zdecydowany jechac to niech da znac przed piatkiem. :cool:
A dalej wszystko ustalimy co i jak.Powiem wstepnie ze wyjazd bedzie ze Stanley.Chetnie zapraszam wszystkich chetnych.Bilety kolo +/- 15funia od głowy :)

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Pn 27 cze, 2011 21:52

U mnie lipton bo w niedziele jade na urlop

Avatar użytkownika
Maly
Rozkręca się

  • Posty: 41
  • Dołączył(a): N 21 mar, 2010 11:01
  • Lokalizacja: newcastle

Wt 28 cze, 2011 20:15

Niestety sobota zajeta przez komunie ;)

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

Pt 01 lip, 2011 20:13

Wtam ,ostatnio pisalem o zlocie harlejowcow a nie podalem daty :master:
ten zlot byl w zeszly weekend
24-26june2011
::wales

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

Pt 01 lip, 2011 20:29

dzieki dominik....

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Cz 14 lip, 2011 21:50

dobra maszyna jest do sprzedania jak ktos lubi streetfightery kawasaki ninja zx6r 1999 800gbp. wklejam link

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... :MESELX:IT

Avatar użytkownika
niebieski
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): Pt 27 lut, 2009 13:39
  • Lokalizacja: Consett / Koszalin

Pt 15 lip, 2011 18:45

Siemka
Niebieski piszac dobra maszyna miales na mysli ten stojak pod tym rozbitkiem?
Zainwestuj troszke w lampe jakies kierunki sa fajne do streeta acha mot i tax i wtedy moze dostaniesz pozytywa na ebayu :mrgreen:
Jeszcze jedno napisz jaka kategorie dostales po wypadku bo ktos sie pogniewa i zrezygnuje z kupna.

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

Pt 15 lip, 2011 18:56

nie ma kategori i nie byl rozbity,dostalem go w rozliczeniu koles robil street fightera i zdial owiewki i lampe. przyjedz, zobacz z bliska i wtedy komentuj.

Avatar użytkownika
niebieski
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): Pt 27 lut, 2009 13:39
  • Lokalizacja: Consett / Koszalin

Pt 15 lip, 2011 19:13

Spoko niedenerwuj sie ,ja tylko radze co zrobic aby dostac kase i pozytywa ::wales
jak pozbedziesz sie cudenka daj znac chetnie odkupie podstawke (bez mot i tax) hehe :mrgreen:

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

Pt 15 lip, 2011 19:20

spoko, paddock stand-a nie sprzedaje :D

Avatar użytkownika
niebieski
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): Pt 27 lut, 2009 13:39
  • Lokalizacja: Consett / Koszalin

So 16 lip, 2011 08:51

Popros KOLESIA o lampe i plastiki bedzie latwiej jak tylko zdja to poco mu maja zalegac :mrgreen:

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

So 16 lip, 2011 19:20

dziekowa koleszko,sam bym na to nie wpadl.Zaraz do niego zadzwonie :wall: :lol:

Avatar użytkownika
niebieski
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): Pt 27 lut, 2009 13:39
  • Lokalizacja: Consett / Koszalin

So 16 lip, 2011 19:59

zmien nica na czerwony hehe
koleszko

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

So 24 wrz, 2011 17:51

Siemka wszystkim. Jestem nowy na forum... No ale dobra zacznijmy od poczatku. :)

Mam 16 lat i teraz ciezko pracuje i oszczedzam pieniadze na motor, insurance i caly potrzebny sprzet. Mam zamiar niedlugo zdawac CBT i potem (jak skoncze 17 lat) zdac prawo jazdy na motor. Mam pare pytan do was na temat licencji tu w UK i motorach.

Pierwsza rzecz ktura chcial bym wiedziec to czy ktos juz tu zdawal licencje wiem ze po zdaniu przez dwa lata jestem ograniczony do 33bhp. Co to oznacza? Rozumiem ze nie moge jezdzic na karzdym motorze ale troche wiecej szczegulów.

Po drugie jak zdam chcial bym kupic jakis "wiekszy" motor niz 125cc (zebym puzniej nie musial kupowac nowego po dwuch latach). Jakie sa wasze mysli o motorach (uzywanych) do tak £1500 i ok 600cc (podoba mi sie osobiscie kawasaki ninja i honda cbr) z tego co rozumiem musial bym taki motor ograniczyc jako ze posiada wiecej niz 33bhp.

I tu przypada moje trzecie pytanie: Czy takie ograniczenie na motorze zle na niego wplynie (nie chodzi o to ze bedzie slabszy tylko czy jakies obrazenia moze zadac silnikowi) jako ze jestem nadal uczniem w college'u i staram sie robic jak najwiecej prac parttime'owych nie stac mnie zabardzo na czeste naprawy. Osobiscie nie znam sie za bardzo na motorach i wiekszosc przegladów itp. bede musial isc do warsztatu.

P.s. Chcial bym uzywac motoru do dojazdów do college'u ale takze robic duzo przejazdzek i jezdzic na zloty itp. jaki bylby muj "annual milage" zakladajac ze mieszkam okolo 8 mil od college'u i 3 razy w tygodniu jade na jakies przejazdzki (po pewnym czasie z pasarzerem ale to dopiero jak sie naucze doskonale jezdzic) n.p. leeds do scarborough

Z gury przepraszam za moja gramatyke mieszkam w uk juz ponad 4 lata wiec nawet nie mialem szansy sie dobrze nauczyc. Mam nadzieje ze muj mlody wiek nie bedzie przeszkoda.

gamerkid
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): So 24 wrz, 2011 17:30
  • Lokalizacja: Cleckheaton

N 25 wrz, 2011 09:28

Chyba to nie jest takie proste, z tego co się orientuję to osoba która ukończyła 21lat lub osoba która kończy 21lat w okresie dwóch lat ograniczenia jazdy motocyklem do 33 koni, może zdawać dodatkowy egzamin na motocyklu o min. 47koni aby dostać pozwolenie na jazdę każdym typem motocyklu. Co to oznacza dla Ciebie? Mianowicie, że jakbyś nie czarował, to nie pozwolą Ci jechać legalnie czymś z mocą większą niż 33konie dopóki nie ukończysz 21lat (no chyba, że coś przeoczyłem).

Nie wiem czy ograniczenie mocy jest wystarczające byś mógł legalnie jeździć np Hondą CBR po drogach, DVLA poza mocą silnika pisze o dużych i średnich motocyklach, poza tym należy się zastanowić czy warto, masa tego motorku z kierowca to grubo ponad 200kg do tego chcesz go ograniczyć z ponad 100 koni do 33, nie jestem zwolennikiem wiązania pęcin i wątpię aby wygodnie się czymś takim jeździło, lepiej będzie kupić coś mniejszego co spełnia wymagania stawiane przez DVLA a na pewno unikniesz nieprzyjemnych spotkań z tutejszymi funkcjonariuszami (na ile to możliwe) a za kilka latek kupisz sobie prawdziwego konia :)

Zmniejszenie mocy silnika musi negatywnie na niego wpłynąć, moc silnika jest dobrana do masy pojazdu, podobnie jak też zakres optymalnych obrotów pracy, zmniejszenie mocy wiąże się z tym, iż cale obliczenia japońskich inżynierów szlak trafi. Można by sadzić, ze niższe obroty nie mogą szkodzić silnikowi, nic bardziej mylnego, cały układ smarowania, pompa oleju, jak też i sama zasada działania łożysk ślizgowych (także sposób smarowania pierścieni na tłokach), wymaga optymalnych obrotów do poprawnej pracy.

Na pewno inni forumowicze dodadzą coś od siebie :)

P.S. Nie przepraszaj za gramatykę a ściągnij sobie jakiś dobry słownik online i używaj, polecam firefoxa i dodatek polski słownik pisowni. Szczególnie w Twoim poście braki "ó" rażą w oczy.

Milczus
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:59

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do MOTO UK