Motocykle UK

N 25 wrz, 2011 13:13

Dzieki za szybka odpowiedz.

Z tego co piszesz to chyba najlepiej bedzie jak sie dobrze dowiem na temat tych zasad od nich (to DVLA daje licencje tak? bo nie jestem pewien), bo jezeli musialbym czekac do 21 lat to juz wole kupic slabszy motor i go nie ograniczac jako ze z tego co muwisz ograniczenie moglo by uszkodzic silnik. Ale jezeli po dwuch latach muglbym jezdzic na kazdym motorze to wole zaryzykowac uszkodzenie silnika (prawdopodobnie bede zalowal, wiem o tym).

Także chcialbym wiedziec, bo podobaja mi sie "Street Fighter'y" czy zdjecie obudowy z motoru i wymiana swiatel ma duzy wplyw na insurance?

Juz sciagam firefox'a i plugina do polskiego wiec nastepne posty beda z o wiele lepsza gramatyka :)

gamerkid
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): So 24 wrz, 2011 17:30
  • Lokalizacja: Cleckheaton

N 25 wrz, 2011 14:12

Podejrzewam, że osoba w Twoim wieku będzie miała strasznie wysoką stawkę, także wszelkie zmiany raczej nie będą miały dużego wpływu na cenę całkowitą. Pamiętaj ze warto poświęcić kilka godzin i obdzwonić wielu ubezpieczycieli, tudzież wypełnić kwestionariuszy na internecie, bo niekiedy różnica w cenie może nieźle zaskoczyć.
Kiedyś załatwiałem swoje w polskiej firmie zajmującej się wyszukiwaniem dobrych ofert ubezpieczeń w UK, nie pamiętam czy motocyklami też się zajmują ale pewnie warto zadzwonić i dopytać, numer: 07812586646.

Milczus
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:59

N 25 wrz, 2011 17:11

Wielkie dzięki Milczus na pewno zobaczę, ogółem średnio koszt ubezpieczenia wychodził mi około tysiąca rocznie (third party only) co nie jest aż taka ogromna stawka biorąc pod uwagę mój wiek.

Jeżeli chciałbym jeździć samochodem o, o wiele mniejszej mocy (i wartości) płaciłbym co najmniej trzy tysiące (jeden z powodów dlaczego zdecydowałem się na motor).

Ogółem planuje podzwonić po ubezpieczycielach dopiero jak będę miał wystarczająco pieniędzy żeby kupić motor, wtedy zobaczę parę ofert które by mnie interesowały i porównać koszty ubezpieczenia tych motorów i kupić ten który oferuje najlepsze osiągi, wygląd itp. za pieniądze które by mnie kosztował plus ubezpieczenie. Wydaje mi się ze to najlepszy wybór jako ze za rok ceny będą zupełnie inne.

A tak z ciekawości jak wam się tutaj jeździ? Jako ze często pada co używacie żeby się chronić od deszczu i zimna słyszałem ze skóra nie za dobrze działa i ze lepsze są rzeczy z materiałów syntetycznych ale one dają mniej ochrony w razie wypadku.

gamerkid
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): So 24 wrz, 2011 17:30
  • Lokalizacja: Cleckheaton

N 25 wrz, 2011 17:32

Na to pytanie, miejmy nadzieje, odpowiedzą Tobie osoby które częściej zasiadają na dwóch kółkach ode mnie, ja jestem zbyt leniwy i wolę wygodną jazdę samochodem. Z tego co mi znajomi mówili, masz to za co płacisz, czyli jak kupisz kombinezon w Lidlu to raczej nie możesz się spodziewać dużego komfortu i ochrony.

wiatru we włosach życzę.

Milczus
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:59

N 25 wrz, 2011 18:18

Nie sadze ze bym ubrał na siebie coś o tak słabej jakości jak kombinezon z Lidla ;) (czy oni w ogóle maja takie rzeczy xD) Ale rozumiem o co ci chodzi ;) na pewno kupie najlepszy kombinezon i kask na jaki będzie mnie stać, po prostu chce się jak najwięcej dowiedzieć. Jako ze to będzie mój największy zakup trochę mnie to przerasta, dotychczas najdroższe co kopiłem to laptop ale to nie było aż takie drogie, plus wiem bardzo dużo o komputerach ale moja wiedza na temat motorów jest znikoma.

Osobiście miałem okazje poprowadzić samochód i pojeździć trochę na motorze jako pasażer (suzuki hayabusa gsx1300 chyba z 2003 roku) i emocje podczas jazdy jako pasażer na motocyklu były o wiele lepsze niż prowadzenie samochodu (a nie prowadziłem go wolno). Nie miałem niestety okazji poprowadzić nic lepszego niż 250cc skuter po wiejskiej drodze.

gamerkid
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): So 24 wrz, 2011 17:30
  • Lokalizacja: Cleckheaton

N 25 wrz, 2011 18:25

I tak wiem ze 600cc jako pierwszy motor bez dużego doświadczenia to zły pomysł. Ale po prostu bardzo mnie pociąga to ze jest większy, potężniejszy i mniej ludzi w moim wieku na takich jeździ (nie lubię się popisywać ale lubię się wyróżniać). Plus ubezpieczenie jest prawie takie same dla mnie za 600cc jak i za 250cc.

gamerkid
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): So 24 wrz, 2011 17:30
  • Lokalizacja: Cleckheaton

N 25 wrz, 2011 18:32

gamerkid napisał(a): średnio koszt ubezpieczenia wychodził mi około tysiąca rocznie (third party only)


czasami fully comp taniej wychodzi niz third part przynajmniej w moim przypadku tak bylo...

Avatar użytkownika
rafal20ncl
Weteran

  • Posty: 496
  • Dołączył(a): Śr 01 lis, 2006 13:51
  • Lokalizacja: Washingon

N 25 wrz, 2011 18:48

rafal20ncl napisał(a):czasami fully comp taniej wychodzi niz third part przynajmniej w moim przypadku tak bylo...

Dzięki warto wiedzieć będę musiał zobaczyć

gamerkid
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): So 24 wrz, 2011 17:30
  • Lokalizacja: Cleckheaton

Pn 26 wrz, 2011 09:04

tu znajdziesz ubezpieczalnie http://quotes.thebikeinsurer.co.uk/quote/

Avatar użytkownika
MaciekGEO
Rozkręca się

  • Posty: 53
  • Dołączył(a): Śr 15 mar, 2006 14:27
  • Lokalizacja: Wałbrzych, Washington

So 01 paź, 2011 12:51

Czy ktos jeszcze jezdzi tu na bajku :D

Avatar użytkownika
Maly
Rozkręca się

  • Posty: 41
  • Dołączył(a): N 21 mar, 2010 11:01
  • Lokalizacja: newcastle

So 01 paź, 2011 14:20

Owszem, od czasu do czasu :D

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

So 01 paź, 2011 14:30

Ja tez, ale jak na razie dookola estate :)

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

So 01 paź, 2011 20:46

Ja jak kolega wyżej też do okoła estate ;)

Pozdrawiam

oxik
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Pt 08 maja, 2009 15:27

N 02 paź, 2011 17:34

To trzeba zorganizowac jakis trip jak sie pogoda poprawi i pozdzierac troche opony po bokach :D :horse:

Avatar użytkownika
Maly
Rozkręca się

  • Posty: 41
  • Dołączył(a): N 21 mar, 2010 11:01
  • Lokalizacja: newcastle

N 02 paź, 2011 19:21

Chcesz miec lepsza pogode niz w zeszlym tygodniu?? To tutaj mozesz czekac ze 100 lat:)

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do MOTO UK