SWIETO ZMARLYCH

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Wt 06 lis, 2007 23:00

Widzę, że nam rozgorzała dyskusja. Skąd takie antyklerykalne podejście? A mieliśmy tylko zadumać się na chwilę. Chyba spalisz mnie Elfie na stosie, ale apropos Wikingów, wyczytałam, że wcale nie przegrali z podstępnym i okrutnym Kolumbem, a klimatem. Wybrali Grenlandię jako miejsce bardziej dla nich przyjazne (!). Co do danych personalnych odkrywcy-Wikinga istnieje więcej osób,którym można przypisać to odkrycie, jak np. w 985r. Bjarni Herjólfsson czy w 1000r. Leif Eriksson.

skrzyppolny
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): N 22 kwi, 2007 20:10

Śr 07 lis, 2007 00:03

Zle mnie chyba odczytujesz z tym paleniem na stosie,a jesli chodzi o wikingow to wiele jest wersji,ale jedno jest pewne,ze oni byli tam pierwsi i osiedli na Islandii.
Pozdrawiam serdecznie.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Cz 08 lis, 2007 17:35

Pozdrawiam równiez. Miło się gawędziło:)

skrzyppolny
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): N 22 kwi, 2007 20:10

Cz 08 lis, 2007 23:23

::wales nie narzekam.
Pozdrawiam. :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pt 09 lis, 2007 07:39

Tak na marginesie dyskusji o roli kościoła w czasach o których sobie popisaliśmy. Polecam trylogię "Narrenturm" Sapkowskiego. Zadziwiające interpretacje i spostrzeżenia. Posiadam na miejscu i chętnie użyczę. Jeszcze chętniej wezmę coś na wymianę...
Pozdro

behemoth


So 10 lis, 2007 15:01

Uwielbiam Sapkowskiego za jego styl literacki, upodobanie do średniowiecza, nieskończone możliwości interpretacji, nawiązania do współczesności, bogactwo treści (ksiązki jego czytamy w dużej mierze między wierszami). Chetnie zapisałabym się w kolejce do wypożyczenia... Jednak na wymianę mam niewiele: ino publikację regionalnego militarysty-historyka nt. zdarzeń w 1945 w okolicach Lubania i Żar (nie wiem, czy zajdzie się miłośnik ziemi dolnośląskiej:)) albo Stephena Kinga w oryginale....

skrzyppolny
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): N 22 kwi, 2007 20:10

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do POGADUCHY