Council House

Czy łatwo jest dostać Council House mieszkanie od miasta w naszym regionie i w jakich one są stanach?

Łatwo
15
9%
Trudno
22
13%
Nie wiem
29
16%
Długo się czeka
25
14%
Duża biurokracja
8
5%
Mieszkanie w dobrym stanie
7
4%
Mieszkanie w średnim stanie
7
4%
Mieszkanie w złym stanie
17
10%
Wynajmuje prywatnie
46
26%
 
Liczba głosów : 176

Pn 15 wrz, 2008 18:31

Witam serdecznie!
Mam pytanie. Zarejestrowałam się w HomeChoice na mieszkanie socjalne na Gateshead. Otrzymałam ISSUE 109. Co to oznacza i jaki przypuszczalny okres czekania na mieszkanie mam przetrwac :?: I czy te ceny w oferowanych mieszkaniach to jest stawka miesięczna :?: Za pomoc bardzo dziękuję.

agulka
Rozkręca się

  • Posty: 36
  • Dołączył(a): Śr 28 maja, 2008 20:57
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 02 gru, 2008 22:32

Czytam i czytam, ale nie wyczytałam, za to z czytanego domniemałam :P ; czy nie ma przeszkód, żeby złożyć aplikację jednocześnie w dwóch różnych miejscach? albo, czy można zmienić preferowane miejsce zamieszkania w trakcie oczekiwania na mieszkanie?

Avatar użytkownika
LIDA
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Pt 20 lip, 2007 23:58
  • Lokalizacja: NE28

Śr 03 gru, 2008 08:02

witam
stawki podane sa tygodniowo,o ile sie nie myle.mozesz zawsze zmienic zaznaczone area w aplikacji ,lub dodac.jednak nalezy to zrobic w miare szybko.z YCHH mozna sie dogadac ,uwazam ze proponuja wiele rozwiazan.Nawet gdy dostaniesz juz mieszkanie i okolica okaze sie np.niebezpieczna ,mozesz złozyc aplikacje o zamiane dzielnicy ze wzgledu na ta konkretna sytuacje.nie ma zadnych przeszkód ,zeby rejestrowac sie w róznych agencjach.
najlepiej udac sie z pytaniami do biura , a na gateshead masz na pewno rejonowy office :)
pozdrowka i cierpliwosci

Avatar użytkownika
Credo bar
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Pn 11 sie, 2008 22:50
  • Lokalizacja: n c l

Wt 24 lut, 2009 20:33

a jak to wyglada w Middlesbrough???
tak czytam i czytam i mam jeszcze jedno pytanie czy ten domek dostaje sie na wlasnosc ?? jak to wygląda?

kamiludek80
Rozkręca się

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): Pn 16 lut, 2009 10:47
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Wt 24 lut, 2009 22:42

Tego domku nie dostaje sie na własnosć.
Czynsz jest mniejszy niż normalnie od landlorda i mozesz w nim mieszkac jak długo zechcesz bez możliwoście tzw wypowiedzenia wynajmu. W czasach biedy mozesz negocjowac z czynszem.
Mnus jest taki ze sam (sama) musisz je urzadzic jest tzw unfurnished (jedynie kuchnia- meble i lazienka sa wyposarzone).

Mam takie mieszkanie i nie zamienie je na zade inne.
Trzeba sie starac i sie dostanie.

pupui
Rozkręca się

  • Posty: 76
  • Dołączył(a): Śr 07 lis, 2007 15:17

Śr 25 lut, 2009 08:59

chociaz mieszkania na wynajem tez nie sa juz takie drogie jak kiedys ..wystarczy przejsc sie przez miasto i pelno wywieszek ze na wynajem...
No ale fakt warto walczyc o taki domek bo slyszalam ze jesli sie placi regulrnie czynsz....to mozna pozniej wykupic taki domek na wlasność....niewiem czy to prawda...

kamiludek80
Rozkręca się

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): Pn 16 lut, 2009 10:47
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Śr 25 lut, 2009 10:26

kamiludek80 napisał(a):chociaz mieszkania na wynajem tez nie sa juz takie drogie jak kiedys ..wystarczy przejsc sie przez miasto i pelno wywieszek ze na wynajem...
No ale fakt warto walczyc o taki domek bo slyszalam ze jesli sie placi regulrnie czynsz....to mozna pozniej wykupic taki domek na wlasność....niewiem czy to prawda...

Po 5 latach regularnego placenia czynszu mozna wykupic dom/mieszkanie za ok. 70% wartosci.

rebelradiator


Wt 17 mar, 2009 16:59

Staram się o mieszkanie z councila od prawie roku i po 11u miesiącach jak zacząłem się dopytywać czy mam jakieś szanse na znalezienie jakiegoś, okazało się, że nie wprowadzili danych mojej zony i córki do bazy przez co na starcie moje oferty były odrzucane, oto co mi napisali: " it does seem there may have been an error and your wifes details and childs details were not entered.", Czy ktoś miał podobny problem z YCH?

Avatar użytkownika
Milczek
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): Śr 19 mar, 2008 13:45
  • Lokalizacja: NCL / NS

Wt 17 mar, 2009 19:56

rebelradiator napisał(a):
kamiludek80 napisał(a):chociaz mieszkania na wynajem tez nie sa juz takie drogie jak kiedys ..wystarczy przejsc sie przez miasto i pelno wywieszek ze na wynajem...
No ale fakt warto walczyc o taki domek bo slyszalam ze jesli sie placi regulrnie czynsz....to mozna pozniej wykupic taki domek na wlasność....niewiem czy to prawda...

Po 5 latach regularnego placenia czynszu mozna wykupic dom/mieszkanie za ok. 70% wartosci.




Mieszkanie lub dom z councilu mozna juz wykupic po dwoch latach z obnizka 32% za dom i 44% za flat, potem za kazdy rok uzyskujemy dodatkowo 1% za kazdy kolejny rok jesli chcemy wykupic dom i 2% za kazdy kolejny rok jesli chcemy wykupic flat. Maksymalny upust przy wykupie mieszkania lub flatu w okregu SOUTH EAST to 38,000£


i nie ma zadnych innym zasad, zasady ustalil rzad i sa jednakowe dla kazdego councilu .... :blahblah:

Polecam lekture informatora rzadowego, dokladnie opisano co i jak

http://www.southtyneside.info/search/te ... _70485.pdf

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

N 16 maja, 2010 19:41

Witam was,
Mam pytanko, w tym momencie jestem studentką i mam zamiar przyjechać po studiach do UK tylko nie wiem czy będę miała prawo na Council House ale z tego co czytałam cudzoziemcy mają prawo, tylko nie wiem jak to się robi???
Ogólnie nie jestem Polką mój nazeczony pracuję juz od dłuższego czasu w UK.
Z tego co wiem będę miała prawo pracować 20 godzin tygodniowo i rozchodzi się pytanie ja będąc cudzoziemką i mając męża Polaka, czy możemy się ubiegac o Council House??
Jak wiecie dajcie znać jak to się robi i gdzie.
Dzieki wielkie
Życzę wszystkim powodzenia.

nunia
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): N 16 maja, 2010 19:33

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES