Problem-Prosze o poradę

N 05 lip, 2009 20:00

W tym miesiącu wyrobi mi się jeden rok zniżek No Claims Bonus. Dowiedzialem sie ze musze do roku czasu wymienić prawko poskie na angielskie. W recenzjach mojego nowego ubezpieczyciela pisali, iż ubezpieczalnia może rządać kopi prawa jazdy, by otrzymać 1 rok No Claim Bonus. Ponieważ za 2 tygodnie wygasa mi ubezpieczenie do wyboru mam dwie opcje:
-wymienić teraz prawko na angielskie, wówczas nawet jak im wyślę kopie to będzie w porządku
-Mogę też liczyć na szczęście, iż ubezpieczalnia nie będzie chciała wysłania kopii prawka, wówczas wykupie ubezpieczenie w innej ubezpieczalni, gdzie wybiorę opcje EC Full i było by również po problemie.

Nie ukrywam, iż wolał bym pozostać przy polskim prawo jazdy, jednak nie jest to aż takie konieczne. Z tąd też wcześniejszy post o wymianie prawka.

Poradźcie proszę jakie by było najlepsze rozwiązanie w tej sprawie.

solmyr
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pt 19 cze, 2009 21:05

N 05 lip, 2009 21:26

Napisz jaka ubezpieczalnia, jesli chcieliby kopie prawka prosiliby o wyslanie na poczatku. Jestes juz klientem wiec nie bedzie problemu.

Vodun


N 05 lip, 2009 21:48

Vodun napisał(a): Jestes juz klientem wiec nie bedzie problemu.


dopóki nie będzie tfuu... tfuu... stłuczki i konfrontacji z ubezpieczalnią a wtedy możesz mieć problemy

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Pn 06 lip, 2009 06:02

Wymien prawko i po bolu...

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Pn 06 lip, 2009 13:41

Nigdy nie slyszalam o tym zeby firma ubezpieczeniowa chciala kopie prawka, mam nadzieje, ze to nieprawda. Z doswiadczenia moge powiedziec, ze w tym kraju rzadko kiedy sprawdzaja takie rzeczy dokladnie, z reguly wierza na slowo, a jesli ich klient nie byl do konca "szczery" to
juz nie ich sprawa, bo jesli to wyjdzie na jaw to klient bedzie mial problem. Jak mialam wypadek to policjant tylko zapytal jakie prawko, mam polskie czy brytyjskie, nie poprosil nawet zebym je pokazala.
Miesiac temu tez wykupowalam ubezpieczenie i dowiedzialam sie,ze jesli wymienisz prawko na
uk, to lata posiadania prawka licza sie od daty wydania tego angielskiego. Troche to nieladnie z ich strony, bo jezdze od 7 lat, a brytyjskie mam 4 lata - te lata bierze sie pod uwage kiedy ustalaja cene. Gdyby liczyli jak powinni pewnie mialabym choc odrobinke taniej;(
Powodzenia zycze.

abcd23
Rozkręca się

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): N 17 sie, 2008 06:55

Wt 21 lip, 2009 02:14

Mozesz zwyczajnie wykupic nowe ubezpieczenie w nowej (innej) firmie. Podajesz wtedy zgodnie z prawda, ze posiadasz prawo jazdy Full EU i jeden rok No Claim Bonus. W tym samym czesie informujesz poprzednia ubezpieczalnie, ze nie odnowisz z nimi umowy a oni wowczas wysylaja Tobie dokumenty, ktore zawieraja opis przebiegu Twojego ubezpieczenia (No Claim Bonus).
Osobiscie zmienilem auto trzy razy w ciagu trzech lat i za kazdym razem korzystalem z innej ubezpieczalni (wychodzilo mi taniej) przy czym zachowalem maksymalne znizki.

perpublicobono
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Pt 13 lut, 2009 00:03

Wt 21 lip, 2009 09:23

Tymot napisał(a):Wymien prawko i po bolu...


jak wymienic prawko na UK i ile to kosztuje?
czy moge na takim prawie jazdy jezdzic w Polsce (urlopy)?

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Wt 21 lip, 2009 15:56

stary napisał(a):
Tymot napisał(a):Wymien prawko i po bolu...


jak wymienic prawko na UK i ile to kosztuje?
czy moge na takim prawie jazdy jezdzic w Polsce (urlopy)?


Idziesz na pocztę,prosisz panią w okienku o forme na zamianę prawka na Angielskie.
Wypełniasz formę,wnosisz na poczcie opłatę (chyba teraz 50F) i wysyłasz wraz ze swoim Polskim prawkiem. Dostaniesz potwierdzenie na którym możesz nadal jeżdzić.
Czas oczekiwania na nowe prawko w extremalnych warunkach 5 tyg. (ja dostałem po 10 dniach o ile dobrze pamiętam).

Na Brytyjskim prawku poruszać się możesz dokładnie tak samo jak na Polskim

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Wt 21 lip, 2009 16:26

super, dzieki :D

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Wt 21 lip, 2009 16:59

Sorry,zapomniałem jeszcze o zdjęciu i poszporcie lub dowodzie,ktore tez musisz wysłać i powinieneś otrzymac je po kilku dniach

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Wt 21 lip, 2009 18:19

witajcie
zmartwilam sie nieco a i zaciekawiona jestem tym tematem.zastanawiam sie jaka roznica dla ubezpieczyciela miedzy posiadaniem polskiego i angielskiego prawa jazdy....????dzisiaj akurat trzeci rok z rzedu przedluzalam polise ubezpiezeniowa.posiadam od 10 lat polskie prawo jazdy i przy zakupe po raz pierwszy polisy(on-line) przy pyatniu o prawo jazdy do wyboru miala 2 opcje : full uk i provisional-zadnej wiecej......zaznaczylam full uk gdyz moje prawo jazdy z provisional nie ma nic wspolnego.taka informacja zapisana jest zatem u mojego ubezpieczyciela.no i co teraz zrobic??????dodam ze w wiekszoci kwotacji ktore mozna sobie na stronach przeprowadzic przy pytaniu o prawo jazdy ,pojawiaja sie tylko te dwie opcje......zastanawiam sie czy powinnam moze zadzwonic do ubezpieczyciela i poruszyc ten temat-czy naprawde ma znaczene czy posiadamy polskie czy angielskie prawo jazdy?kiedy rok temu dostalam zdjecie z radaru i wpisalam nr polskiego prawa jazdy to musialam tylko w dvla wyrobic tzw counterpart aby mieli mi gdzie wbic punkty karne.

izolda
Rozkręca się

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Śr 09 sty, 2008 21:48
  • Lokalizacja: koszalin/consett

Wt 21 lip, 2009 18:40

nie dzwon do ubezpieczciela. zostaw wpis taki, jak jest, ze masz angielskie prawko.

prowadz autko ostroznie i nie daj sie stuknac, ani sama nie spowoduj wypadku lub wykroczenia. a wszystko bedzie ok. serio.

pozdro

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Wt 21 lip, 2009 18:47

stary napisał(a):nie dzwon do ubezpieczciela. zostaw wpis taki, jak jest, ze masz angielskie prawko.

prowadz autko ostroznie i nie daj sie stuknac, ani sama nie spowoduj wypadku lub wykroczenia. a wszystko bedzie ok. serio.

pozdro


stary, dobra rada, ale chociaz Ty bedziesz jezdzil wolno perfekcyjnie, to i tak ktos Ciebie moze stuknac, uszkodzic Twoje auto na parkingu itp. , a wtedy rowniez mozesz miec klopoty z polisa. niestety takie sa realia :(

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Wt 21 lip, 2009 19:10

Wypełniając aplikację przez internet możesz wpisać co zechcesz żeby mieć niższe ubezpieczenie np. zawyżyć swój wiek, podać inną datę wydania prawa jazdy,napisać że autko ma najlepsze zabezpieczenia, parkujesz w garażu,nikt inny nie używa tego samochodu,autko nie jest po zadnych modyfikacjach itd itp. Pamiętaj tylko że wrazie ubiegania sie o jakiekolwiek odszkodowanie na bank będziesz miała problemy. Wiem bo 1,5 miesiąca temu buchneli mi passka z pod domu i dziękuję .... że podałem prawdę i tylko prawdę.

Swoją droga nie spotkałem jeszcze ubezpieczalni gdzie nie byłoby opcji wpisania prawka typu: international, EEC, lub FULL EUROPEAN.

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Wt 21 lip, 2009 19:34

mareq
ja mialam do wyboru dwie opcje-tak jak napisalam...mimo ze pierwszy raz polise kupowalam 2 lata temu to dokladnie to pamietam bo sama nie wiedzialam co wybrac-przeciez ani jednego ani drugiego nie posiadam.pare tyg temu zanim skonczyla mi sie polisa szukalam tanszego ubezpieczenia i tak jak mowisz faktycznie wybor byl rozszerzony o prawo jazdy eu w wielu ubezpieczalniach,ale i sa takie ktore maja ciagle full uk i provisional.niestety nei pamietam gdzie to widzialam bo troche tych stron przelecialam.....co do mowienia prawdy przy zawieraniu ubezpeiczenia moge sie akurat wypowiedzec ze tej "drugiej" strony.sama sparezdawalam w poslce ubezpieczenia komunikacyjne przez pare ladnych lat i wiem jakie sa konsekwencje,ale w tym przypadku,jesli firam dala mi ograniczony wybor to widze tu swojej winy.......chyba jednak zadzwonie do ubezpieczyciela i niech sie dzieje wola nieba,bo jakby co to kiepsko moze byc....a najlepiej zawsze u zrodla sie dowiedziec czy i jakie ma znaczenie,co wybralismy przy pytaniu o prawo jazdy.

izolda
Rozkręca się

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Śr 09 sty, 2008 21:48
  • Lokalizacja: koszalin/consett

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK