Pytanie do mamusiek odnosnie opieki...

N 13 gru, 2009 09:18

Między moimi chłopcami jest 21 miesięcy różnicy i jest naprawdę świetnie. Początki były trudne starszy synek nie mógł oswoić się z nową sytuacją w domu i był szalenie zazdrosny :? ale z każdym dniem było już tylko lepiej. Trzeba starsze dziecko przygotować na przyjście nowego członka rodziny i pozwalać uczestniczyć przy kąpieli, przewijaniu bądź pielęgnacji niemowlęcia. To naprawdę pomaga :D Podczas ciąży nie miałam żadnych problemów więc jakoś dałam radę. Moim zdaniem mała różnica wieku jest naprawdę fajna. Razem będą się bawić, razem pójdą do szkoły i kto wie może będą bardzo zżyci ze sobą w przyszłości ::wales Powodzenia i pozdrawiam :D

Avatar użytkownika
mamma
Rozkręca się

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): So 22 sie, 2009 10:48

Pt 19 mar, 2010 16:42

Znam wiele mam, które mają dzieci z małą różnicą wieku. Wszystkie mieszkają w UK, są "same" i dają radę. A różnica dwa lata to wcale nie taka mała - 12 - 17 miesięcy to jest wyzwanie ;)

A tak serio, to przez pierwsze miesiące nie jest trudno, schody się zaczynają gdy oby dwa sszkraby wejdą w "bunt dwulatka" :D

Przygotowanie dziecka to też nie taka straszna sprawa, wystarczy zajmować się starszakiem w głównej mierze, żeby przez te pierwsze 5 tygodni czuł się wazniejszy a potem wszytko się poukłada samo.

Powodzenia!

MioMao
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): N 29 lis, 2009 10:27

Pt 19 mar, 2010 23:15

Bardzo ciekawa rada ale dam sobie glowe uciac ze nie u wszystkich zasada " jakos to bedzie" znajdzie zastosowanie... powodzenia... tym ktorzy sprobuja..



Tatu:$

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Powrót do RODZICE