Pytanie do mamusiek odnosnie opieki...

Pn 07 gru, 2009 14:30

Witam wszystkie zapracowane wychowywaniem mamy naszych slodkich pociech, chcialam sie zapytac czy sa tutaj mamy dzieci o malej roznicy wieki, to znaczy chcialabym miec drugie dziecko bo zalezy mi zeby dzieciaczki wychowywaly sie razem wiecie sami tutaj jestesmy a dla dziecka wazna jest wiez nie tylko z rodzenstwem ale takze z rowiesnikami, a ja juz pragne drugiego dzieciaczka tylko strasznie boje sie ze nie poradze sobie roznica wieku miedzy nimi bylaby 2 lata ale i tak boje sie bo z mezem jestesmy tu sami i nie wiem jak to wszystko pogodzilabym...napiszceio jak to u was jest badz bylo, dziekuje za porady, pozdrawiam

ninka2
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Pn 21 kwi, 2008 13:30

Pn 07 gru, 2009 19:32

Mowia ze najlepiej jedno po drugim:)...ale to teoria,w praktyce inaczej :)
Otoz kazde dziecko potrzebuje indywidualnej uwagi od mamusi..swojego czasu ,ze ma tylko mame dla siebie:)osobiscie radzila bym poczekac az Twoja niunia skonczy 3 latka i starac sie o dzidzie,to jest taki wiek gdzie dziecko bardziej rozumie co sie dzieje.
Ja mam dzieci z roznica 4 lat(nie powiem ze pplanowane)ale nigdy ale to nigdy nie bylo problemow,moja starsza corka doskonale rozumiala ze jezeli musialam nakarmic jej braciszka Ona poslusznie czekala,teraz moja crcia ma 9 lat i ma 6 miesieczna siostrzyczke..i jest jeszcze o niebo lepiej:)
Pozdrawiam cieplutko.x

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Pn 07 gru, 2009 20:44

nie kazde dziecko tak chetnie czeka na rodzenstwo, czym starsze moze byc gorzej bo jest cos takiego jak zazdrosc!!! i nikt nie bedzie chcial sie dzielic mamusia, tego nie da sie dziecku wytlumaczyc, ze mama dalej tak samo kocha pierwsze skoro dziecko bylo np 3 czy 4 lata samo i nagle jest to drugie malenstwo, ja jestem zdania im szybciej tym lepiej :)

gabrysia
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 20:47

Pn 07 gru, 2009 22:33

U nas bedzie 18 miesięcy różnicy... A jak to jest, powiem Ci za ponad tydzień, wtedy nam się urodzi druga dzidzia ;)

My bardzo chcielismy mieć dzieci z mała różnica wieku. I się udało ;) I myśle, ze jak bym wyszła z pieluch, to na drugie chyba bym się nie zdecydowała ;) nasz syn jest bardzo rezolutnym i mądrym chłopcem i rozumie, ze za kilka dni pojawi się w domu siostrzyczka. Od samego początku go nastawiamy, ze będzie druga dzidzia. Uczestniczy we wszystkim, co dotyczy malutkiej - zakupy, pranie jej ciuszkow, wieszanie, składanie... Oczywiście po swojemu, ale widzę, ze rozumie ... No i najważniejsze, to rozmowa, plus wspolne gadanie do brzuszka, masowanie... Myśle, ze to bardzo zbliża.

Grunt, to dobre przygotowanie tego starszego na przyjście na świat rodzeństwa. My się specjalnie nie boimy, ze syn będzie zazdrosny, bo jest bardzo pogodnym, radosnym i rozumnym chłopcem. I wiem, ze na mała pomoc z jego strony również będę mogła liczyć ;)

powodzenia życzę!!!

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pn 07 gru, 2009 23:43

a miedzy moimi chlopcami jest roznica 2,5 roku i powiem wam ,ze jak mlodszy sie urodzil i go przywiozlam do domu to musialam miec oczy w dupie lataly zabawki nad lozeczkiem --stawal nad lozeczkiem i krzyczal tak glosno ,ze budzil malucha --sprawialo mu to przyjemnosc ze placze --cieszyl sie z tego--bylam bezradna --teraz jeden ma 4,5 drugi 2 i nadal starszy tlucze mlodszego ---tylko ze ten mlodszy juz sie zcwanil i go gryzie---samoobrona :) niektore rodzenstwa sie razem bawia u moich widze ciagla zazdrosc o to kto usiadzie u mamy na kolankach jako 1szy

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 08 gru, 2009 09:29

Tak jak napisalam pozwyzej niby im szybiej tym lepiej...ale niestety nie kazada mama daje psychicznie rade..,to tak naprawde jak loteria,trzeba sie przekonac samemu.
Pozdrawiam cieplutko mamusie.x

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Wt 08 gru, 2009 10:05

Ja juz jestem zdecydowana na drugiego brzdaca, bo po pierwsze najwazniejsze chce zeby dzieciaczki razem sie wychowywaly wiem ze poczatki beda trudne ale kto powiedzial ze wychowywanie dzieci jest latwe czy bedzie starszy o 4 czy 2 lata to chyba zalezy jakie dziecko jest, boje sie naprzyklad ze ciaze bede zle znosila i jak bede musiala pojechac do szpitala i tam nie daj boze zostac a maz pracuje od pon do piatku to kto zostanie z malym, mialam raz taki przypadek ze bylam w szpitalu na poczatku ciazy bo strasznie wymiotowalam i bylam odwodniona wiec ciekawa jestem jak to u was bylo....albo jak juz bede rodzic to co z malym co zrobilyscie z dzieckiem bo ja tutaj nikogo nie mam...
A tak na marginesie to zamierzam po wychowaniu dzieci isc do pracy czyli za jakies 5 lat bo dzieciaki ida tutaj do szkoly od 4 roku zycia jesli urodzily sie przed koncem wrzesnia

ninka2
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Pn 21 kwi, 2008 13:30

Wt 08 gru, 2009 10:21

Ja mam 3 dzieci i jedno niepelnosprawne,powiem Ci ze moj partner ma tu rodzine wiec jakos przetrwalismy ale Ja rodzilam w nocy wiec wczesnie rano juz do domciu uciekalam..bo z rodzina to sie tylko dobrze na zdjeciu wychodzi:)
jestem sklonna zaoferowac Ci pomoc,wiem jak ciezko jest jak sie nikogo nie ma wpoblizu do pomocy,wiec jak cos to sie nie krepuj:)
Pozdrawiam cieplutko i buziaki.x Obrazek

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Wt 08 gru, 2009 10:50

Ja druga ciaze przeszlam rowniez bardzo zle i bylo naprawde ciezko - do jakiegos 5-6 miesiaca... nasz synek byl jeszcze za malutki na wiele rzeczy i np. noszenie go caly czas bylo dla mnie bardzo ciezkie... caly czas domagal sie, zeby byc na raczkach a ja mialam zabronione dzwiganie. Dodatkowo zmeczenie dawalo mi sie we znaki, a wtedy nasz maluch zaczal zabkowac i w sumie w nocy nie spalismy... w dzien bylam z mlodym caly czas sama a w tym wieku dzieci nie spia juz tak dlugo, caly czas chcial sie bawic, musialam byc przy nim non-stop, nie bylo ani chwili na odpoczynek, wiec chodzilam nieprzytomna kilka miesiecy :) Ale dalismy rade :)

Co do opieki, to my rowniez rodziny tutaj nie mamy, ale wiem, ze mozemy na te kilka godzin liczyc na bliskich znajomych... oswajamy synka z ludzmi, zeby sie nie bal, nie plakal, jak nas nie ma i mysle, ze dobrze reaguje na obcych... na porod mamy zaklepana juz bliska znajoma, ktora jest dyspozycyjna 24/7, wiec jestesmy spokojni. Dostanie klucze do domku i bedzie z synkiem u nas siedziala :)

Co do zazdrosci, to na pewno mala moze sie pojawic, bo Mamusia juz nie bedzie miala tyle czasu na zabawe, ale to tez mozna pogodzic...

Marlena sliczne zdjatko :)

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wt 08 gru, 2009 11:02

Dzieki sliczne Angel :)

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Wt 08 gru, 2009 11:38

zastanawiam sie rowiniez czy wyrobimy sie finansowo bo dwojka dziecki to juz wydatek a maz tylko pracuje i tylko on ma dochody a zeby 4 osobowa rodzine utrzymac to troszke potrzeba i boje sie czy damy pod tym wzgledem rade wiecie nie chce zyc tak jak w polsce od ostatniego do ostatniego i martwic sie czy starczy pieniedzy do k0onca miesiaca...pozdrawiam

ninka2
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Pn 21 kwi, 2008 13:30

Wt 08 gru, 2009 11:48

To zalezy ile maz zarabia...

Na pewno nalezy Ci sie Child Benefit - L33.20 tygodniowo na dwojke dzieci
mozesz sie starac o Sure Start Maternity Grant - L500
oraz o Health in Pregnancy Grant - L190

Co do reszty benefitow, to musisz sama sprawdzic, czy dostaniecie... nam sie nie naleza, ale to dlatego, ze moj maz dobrze zarabia.

Moze Wam sie nalezec WTC, CTB, HB czy CTC...

My po pierwszym dziecku mamy mnostwo rzeczy, ktore druga dzidzia bedzie rowniez uzywac.... typu lozeczko, przewijak, ubranka, zabawki...

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wt 08 gru, 2009 12:07

A od czeg sa te skroty bo pierwszy raz slysze o nich CTB i HB?

ninka2
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Pn 21 kwi, 2008 13:30

Wt 08 gru, 2009 12:13

Housing Benefit, Council Tax Benefit

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wt 08 gru, 2009 12:15

A no tak nie skojarzylam, dzieki

ninka2
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Pn 21 kwi, 2008 13:30

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do RODZICE