Pytanie dotyczace Linii telefonicznej BT

Wt 11 mar, 2008 13:48

Pisze poniewaz mam pytanie dotyczáce linii telefonicznej.
Otóz mam telefon stacjonarny oraz unlimited brodband. Jakis czas temu zalozylismy linie BT. Czytalam kiedys na forum o mozliwosci zlikwidowania linii telefonicznej po trzech miesiacach i pozostawienia tylko internetu. Dzisiaj dzwonilam do BT i poinformowano mnie o tym, ze niestety nie moge z linii zrezygnowac. Nie uzywamy tego telefonu(linia tel konieczna byla do zalozenia internetu). Mamy najnizszy pakiet za telefon (11 Funtów/miesiecznie), ale doszlismy do wniosku, po co placic skoro go nie uzywamy. Prosze o rade.

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 11 mar, 2008 14:02

Jesli uzywasz internetu dostarczanego droga ADSL (czyli BT, Tiscali, AOL i inne) nie ma fizycznej mozliwosci nie posiadania linii telefonicznej, a co idzie rezygnacji z oplat abonamentowych. Jesli masz mozliwosc zalozenia Virgin Media, przesyl DSL - tam jest mozliwosc posiadania samego internetu bez koniecznosci posiadania aktywnej linii telefonicznej.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Wt 11 mar, 2008 19:54

Dzieki za odpowiedz. Moze, kiedy zmienimy mieszkanie pomyslimy wtedy o Virgin, dobrze wiedziec. Pozdro

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 18 mar, 2008 14:40

Hej

Lepiej uwazaj z Virgin ja mailem z nimi problem jakies 3 miechy zrezygnowalem po 2 tyg mailo byc wszytsko oddane na szczescie jakies 30-40 f jestem w plecy z nich ale co najgorsze przez dlugi czas niemialem neta OKROPNA FIRMA !! ( np wmawiali mi ze polski windows nie wspolpracuje z angieslkimi literami , 2 razy byl "spec " wogole niemial pojecia tylko gniazdko mi pospul i tu moglbym jeszcze cala liste ich podejscia pisac ...) ODRADZAM ICH NAJGORSZA MOJA PRZYGODA W ANGLI JAKA MIALEM TO WLASNIE Z TA FIRMA !

Teraz mam linie bt 11 F i TALKTALK 5.65 f chyba mam w tym dzwonienie do polski i ponad 40 krajow za darmo i internet dobry ( film w ok 30 min ) Czekalem chyba 2 tyg pelen profesjonalizm POLACAM

zaplutek
Bywalec

  • Posty: 103
  • Dołączył(a): Cz 28 gru, 2006 22:21

N 23 mar, 2008 01:32

Poczekaj az bedziesz mial jakis problem i bedziesz chcial sie dozwonic do bt biura obslugi klienta. Wtedy to cie dopiero trafi i juz na pewno nie bedziesz
sie o nich rozpisywal w takich superlatywach :) Znam z wlasnego doswiadczenia. Pozdro

kroolik82
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): So 31 mar, 2007 23:52
  • Lokalizacja: Sunderland

Wt 25 mar, 2008 19:34

hehe a po co mam do BT dzwonic ?:) do talk talk latwo sie dodzwonic i zawsze pomagaja

Chyba ze Ci chodizlo o aktywacje bt to chyba z 2 tygodnie probowalem kilakanscie godzin bardzo trudno sie dodzwonic i ludzie bardzo trudni ( raczej ciaapate )

zaplutek
Bywalec

  • Posty: 103
  • Dołączył(a): Cz 28 gru, 2006 22:21

So 05 kwi, 2008 11:58

Zaplutek ma racje, odradzam się pakowanie w umowe z Virgine. Ja sobie ten problem wziąłem na głowe pół miesiaca temu, i teraz zastanawiam się nad zerwaniem umowy. Podobno do pół roku nie ponosi się za to kosztów. :zly:

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

N 06 kwi, 2008 12:34

Każdy ma własne doświadczenia z usługami typu internet,telefon.Ja miałam problem z Orangem.Przez 3 mies.po przeprowadzce nie umieli mi podłączyć neta.Mimo zablokowania direct debit śćiągnęli sobie pieniądze bo podobno sobie je zabezpieczyli.Po setkach rozmów z ciapatymi zerwałam umowę i próbowali mnie obciążyc kosztami.Pomogło mi wygrażanie sądem.dali sobie spokój.Obecnie od 1,5 roku mam telefon i internet Virgin.Jestem bardzo zadowolona,żadnych problemów.Internet śmiga ,aż miło.Ale jak pisałam każdy ma inne doświadczenia z tutejszymi usługami.POzdrawiam :D
P.S.Ja miałam pecha z Orangem,nikomu nie polecam

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 13:35 ]
Z tego co wiem ,jeżeli zerwiesz umowę z twojej winy do 12 miesiąca płacisz 150f,jęsli z ich winy to nie ponosisz kosztów w Virginie,oczywiście

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pn 21 kwi, 2008 17:42

Racja, jesli chodzi o Virgin. Wlasnie mi sie skonczyla umowa i przechodze na BT + o2 :twisted: Pozdroo

Avatar użytkownika
bull3t4u
Bywalec

  • Posty: 186
  • Dołączył(a): Wt 25 kwi, 2006 14:34

Pn 16 cze, 2008 13:49

Ja z BT jestem bardzo zadowolona.Nie naciągają ,Tydzień czekaliśmy na podłączenie po dwóch dostaliśmy modem i ponad rok korzystamy a ich usług bez problemowo ,oby tak dalej ::wales :cheer:

Avatar użytkownika
MOLKA
Weteran

  • Posty: 287
  • Dołączył(a): Śr 26 mar, 2008 14:51
  • Lokalizacja: Sunderland

Wt 29 lip, 2008 12:09

A orientuje sie ktos moze z jakimi kosztami wiaze sie rozwiazanie umowy ze Sky'em i BT przed czasem ?

Avatar użytkownika
banan_85
Rozkręca się

  • Posty: 83
  • Dołączył(a): N 01 cze, 2008 11:51

Wt 29 lip, 2008 14:59

Nie wiem jak ze skajem ,ale jak ja teraz pytałam o rozwiązanie umowy z bt to chcieli ,żeby im zapłacić za cały okres ,który brakuje do końca umowy.Czyli jak kończy ci się za miesiąc to mała kwota,ale jak dłużej to kwota rośnie.......... :shock:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 29 lip, 2008 23:36

Heh... Czyli wychodzi praktycznie na to samo, nie warto zywac przed czasem tylko poczekac do konca umowy.

Avatar użytkownika
banan_85
Rozkręca się

  • Posty: 83
  • Dołączył(a): N 01 cze, 2008 11:51

Śr 03 wrz, 2008 13:20

W pazdzierniku tamtego roku zamowilem linie telefoniczna BT, nie zalozyli mi jej do dzisiaj (ale to juz inna sprawa). Po kilkudziesieciu telefonach, e-mailach i listach poleconych. BT odpowiadalo tak: Ze linia jest juz aktywna i ze mam juz numer telefonu (tylko, ze ten numer telefonu przypisali mi mojego sasiada :shock: i tlumaczac im ten blad oni nie wierzyli mi. Po kilku nastepnych dniach przyslali mi czek ze zwroconymi pieniedzmi, ktore skradli mi z karty. To bylo juz na poczatku grudnia, wiec sie ucieszylem ze bede mial juz spokoj z ta firma. Otoz nie. Firma do dnia dzisiejszego przysyla mi faktury i listy przypominajace, ze mam zaplacic za ta linie telefoniczna. Na dzien dzisiejszy jest do zaplacenia 102,88 funtow :shock: za cos czego nie mam. Nie mam gniazdka telefonicznego w mieszkaniu i nigdy go nie bylo (odkad tutaj mieszkam, a to bylo w polowie czerwca tamtego roku :shock: Poprostu smiech na sali i kpiny, pozostaje mi znowu wysylac maile i listy polecone, w przeciwnym przypadku moze ich postraszyc prawnikiem co? Jak myslicie? :shock: ::admin :shock: ::admin :shock:

Pozdrawiam

P.S

Dlatego stanowczo odradzam zawieranie jakiekolwiek znajomosci z ta firma i podawanie numerow z kart zeby inne firmy pobieraly oplaty z Waszej karty (bo roznie pozniej bywa i mozesz odzyskac pieniadze po jakims czasie, a czasem po bardzo dlugim czasie).

[ Dodano: Czw 11 Wrz, 2008 13:02 ]
Madusek napisał(a):W pazdzierniku tamtego roku zamowilem linie telefoniczna BT, nie zalozyli mi jej do dzisiaj (ale to juz inna sprawa). Po kilkudziesieciu telefonach, e-mailach i listach poleconych. BT odpowiadalo tak: Ze linia jest juz aktywna i ze mam juz numer telefonu (tylko, ze ten numer telefonu przypisali mi mojego sasiada :shock: i tlumaczac im ten blad oni nie wierzyli mi. Po kilku nastepnych dniach przyslali mi czek ze zwroconymi pieniedzmi, ktore skradli mi z karty. To bylo juz na poczatku grudnia, wiec sie ucieszylem ze bede mial juz spokoj z ta firma. Otoz nie. Firma do dnia dzisiejszego przysyla mi faktury i listy przypominajace, ze mam zaplacic za ta linie telefoniczna. Na dzien dzisiejszy jest do zaplacenia 102,88 funtow :shock: za cos czego nie mam. Nie mam gniazdka telefonicznego w mieszkaniu i nigdy go nie bylo (odkad tutaj mieszkam, a to bylo w polowie czerwca tamtego roku :shock: Poprostu smiech na sali i kpiny, pozostaje mi znowu wysylac maile i listy polecone, w przeciwnym przypadku moze ich postraszyc prawnikiem co? Jak myslicie? :shock: ::admin :shock: ::admin :shock:

Pozdrawiam

P.S

Dlatego stanowczo odradzam zawieranie jakiekolwiek znajomosci z ta firma i podawanie numerow z kart zeby inne firmy pobieraly oplaty z Waszej karty (bo roznie pozniej bywa i mozesz odzyskac pieniadze po jakims czasie, a czasem po bardzo dlugim czasie).


W dniu wczorajszym otrzymalem e-maila z przeprosinami i ze linie mi zamykaja i wszystkie platnosci mi anuluja. To juz cos sie ruszylo, teraz czekam od nich na oficjalne pismo ktore przesla mi do domu. Bo poprosilem oto, zeby w razie czego miec pokwitowanie od nich w takiej formie. I tak tej firmy nie lubie i nikomu dalej nie polecam.

Pozdrawiam Was ::wales ::piwo

Avatar użytkownika
Madusek
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Śr 03 wrz, 2008 12:08
  • Lokalizacja: DARLINGTON

Wt 07 paź, 2008 21:58

zaplutek napisał(a):Hej

Lepiej uwazaj z Virgin ja mailem z nimi problem jakies 3 miechy zrezygnowalem po 2 tyg mailo byc wszytsko oddane na szczescie jakies 30-40 f jestem w plecy z nich ale co najgorsze przez dlugi czas niemialem neta OKROPNA FIRMA !! ( np wmawiali mi ze polski windows nie wspolpracuje z angieslkimi literami , 2 razy byl "spec " wogole niemial pojecia tylko gniazdko mi pospul i tu moglbym jeszcze cala liste ich podejscia pisac ...) ODRADZAM ICH NAJGORSZA MOJA PRZYGODA W ANGLI JAKA MIALEM TO WLASNIE Z TA FIRMA !

Teraz mam linie bt 11 F i TALKTALK 5.65 f chyba mam w tym dzwonienie do polski i ponad 40 krajow za darmo i internet dobry ( film w ok 30 min ) Czekalem chyba 2 tyg pelen profesjonalizm POLACAM





mam pytanie ...czy bt przyslalo Ci kare za to ze sie podlaczyles do talk talk??...nie miales zerwania umowy z bt??...przychodza Ci dwa osobne rachunki??? ...ja tez mam talk talk...ale po przeczytaniu tego co napisales ,to zaczynam sie zloscic czy mnie nei oszukali...dzieki za odpowiedz...jesli mozna wiedziec jak u Ciebie wygladalo podlaczenie sie do talk talk???pozdrawiam

Avatar użytkownika
OoLiViaA
Bywalec

  • Posty: 189
  • Dołączył(a): Wt 29 sty, 2008 13:14

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES