Spotkanie w sprawie paszportu w Newcastle- informacje

Pn 14 kwi, 2008 16:11

Po skontaktowaniu się z Konsulem w Manchester otrzymaliśmy wiadomość, iż opóźnienia są spowodowane kłopotami w Londynie i czas realizacji dokumentów bardzo się wydłuży

Wspomnieli moze o ile ten czas sie wydluzy?? My tez czekamy an ten paszport, a sprawa jest pilna bo za dwa tyodnie mamy bilety do Polski, pisalismy maila do konsulatu w londynie i probowalismy sie dodzwonic tam, ale bezskutecznie. Jaki numer jest tam do Manchesteru?? Normalnie kpiny sobie robia. ::admin
Co mozemy zrobic w tej sytuacji?? Cenna kazda rada. Dziekujemy z gory .

angelika83
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Śr 06 lut, 2008 22:42

Pn 14 kwi, 2008 16:29

angelika ja też bardzo potrzebowałam paszport, ze względu na plany wyjazdowe. Napisalam do konsula, z którym mieliśmy spotkanie i on odpisał mi z numerami kontaktowymi do działu paszportowego w ambasadzie w Londynie. Zadzwoniłam tam i.... uwaga!

30 dni, o których zapewniono nas podczas spotkania w Newcastle- konsul ma na dostarczenie dokumentów do Londynu, a Londyn ma jeszcze 4-5 tygodni.

Ja skontaktowałam się z działem paszportowym i mój paszport miał być wysłany z Londynu dopiero 29 kwietnia, ale z pomocą personelu- bardzo miłego- paszport dostaliśmy już :)

To jest numer do działu paszportowego w Londynie 0870 77 42 824 lub 0870 77 42 832 - ja dzwoniłam pod pierwszy numer i dodzwoniłam się od razu. Należy wytłumaczyć, że chodzi o spotkanie w Newcastle, pilny wyjazd i podać dane. Ja interweniowałam i paszport już mam- jak się okazało nie ja pierwsza :?

Powodzenia!

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Pn 14 kwi, 2008 18:05

no nie do 29 kwietnia to my nie mozemy czekac, bo 28 mamy lot. A powiedz mi jeszcze ile czekaliscie na ten paszport od czasu zadzwonienia do londynu?? wyrobimy sie w dwa tyg??
Dziekujemy z gory za cenna informacje.

angelika83
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Śr 06 lut, 2008 22:42

Wt 15 kwi, 2008 09:45

angelika83 napisał(a):no nie do 29 kwietnia to my nie mozemy czekac, bo 28 mamy lot. A powiedz mi jeszcze ile czekaliscie na ten paszport od czasu zadzwonienia do londynu?? wyrobimy sie w dwa tyg??
Dziekujemy z gory za cenna informacje.


planowalismy wyjazd na 23, paszport miał być wysłany z Londynu najpóźniej 16 lub tak szybko jak będzie wyrobiony. I w rezultacie czekaliśmy 2 dni :D

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Pt 18 kwi, 2008 14:03

Słuchajcie na te dwa numery nie mogę się dodzwonić do Konsulatu. Może ktoś mi poda jakiś inny ? Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Pt 18 kwi, 2008 17:16

Ja tam dzwonilam co 5 minut na te dwa numery i w trzeciej serii mi sie udalo:) Próbuj do skutku. Nam sie udalo zalatwic wszystko pomyslnie :cheer: Dziekujemy Olkahof :)

angelika83
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Śr 06 lut, 2008 22:42

N 20 kwi, 2008 09:26

angelika83 napisał(a):Ja tam dzwonilam co 5 minut na te dwa numery i w trzeciej serii mi sie udalo:) Próbuj do skutku. Nam sie udalo zalatwic wszystko pomyslnie :cheer: Dziekujemy Olkahof :)


Racja, należy próbować, najlepiej w godzinach rannych i wczesno popołudniowych.
Nie ma za co :D Cieszę się, że załatwiliście wszystko pomyślnie.
Ja jak już dostałam paszport, to mi lot anulowali w wizz air :evil: :evil: :evil: ciągle coś... :zly:

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Cz 15 maja, 2008 11:27

czy ktos tez mial tak, ze paszport mu nie przyszedl poczta do domu, wrocil do Konsulatu w Londynie z adnotacja, ze nie zostal odebrany, czy tylko ja mam takiego pecha :?:
ciekawe jak mial zostac przeze mnie odebrany, jesli nie dostalam ani awiza, ani zadnej innej informacji, ze mam cos na poczcie odebrac...

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 15 maja, 2008 18:33

Dla wszystkich zainteresowanych ja bylem dzis z malenstwem w konsulacie w Edenburgu i zadnych koleiek, bez umawiania, bez problemow i na dodatek bardzo mila obsluga! Po co jechac do Londynu jak tu 2 razy blizej! pozdro dla wszystkich

pawe(TSZ)
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Cz 22 mar, 2007 17:00
  • Lokalizacja: Gateshead

Cz 15 maja, 2008 18:54

Lucy napisał(a):czy ktos tez mial tak, ze paszport mu nie przyszedl poczta do domu, wrocil do Konsulatu w Londynie z adnotacja, ze nie zostal odebrany, czy tylko ja mam takiego pecha :?:
ciekawe jak mial zostac przeze mnie odebrany, jesli nie dostalam ani awiza, ani zadnej innej informacji, ze mam cos na poczcie odebrac...


Ja na twoim miejscu zadzwoniłabym do konsulatu- numery do działu paszportowego są podane powyżej, i wyjaśniła sprawę, być może poprostu policzą ci jeszcze raz za przesyłkę, ale obsługa jest bardzo miła, więc napewno się dogadasz.

Pozdrowionka

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Cz 15 maja, 2008 20:48

Juz rozmawialam z konsulem, u ktorego skladalam wniosek, bo to od niego sie dowiedzialam dlaczego nadal paszport do mnie nie dotarl. Musze napisac maila do Konsulatu z wyjasnieniami i prosba o ponowne przeslanie mi paszportu dziecka, bo jechac tam nie mam zamiaru.Wscieklam sie poprostu, ze tak to wyglada i ze poczta stwierdila, ze ja nie odebralam tej przesylki, tylko ze awiza nie ma i nie bylo :!: Poza tym gdybym dowiedziala sie o tym np. w zeszlym tygodniu, to bym juz ten paszport miala, bo moj mezczyzna byl przez tydzien sluzbowo w Londynie i mogl poprostu podjechac do Konsulatu, ale tam sie dodzwonic i czegos dowiedziec to jak zgarnac szostke w totka...

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 28 maja, 2008 08:00

Z tego wiem w Edynburgu załatwiają paszport rodzice miszkający w Szkocji.Jakoś mi się wierzyć nie chce ,że tam też można.

kinga1101
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2008 11:45
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Śr 28 maja, 2008 21:03

Uwież mi mozna! Skladala moja zona poniewaz byla zmiana nazwiska i od razu skladalismy dla malej dwa tygodnie temu! Odbior mamy na 12 czerwca osobisty poniewaz zony paszportu nie mozna inaczej a dziecka podobno moga przeslac ale nie pytalem! Ja pierw im wyslalem meila czy moge to zalatwic u nich a nie w Londynie ! Napisali mi zebym i przyjechal i pojechalem bez ustalania terminu :) Nie bylo zadnych problemow i kolejek :)

pawe(TSZ)
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Cz 22 mar, 2007 17:00
  • Lokalizacja: Gateshead

Cz 29 maja, 2008 04:03

Dziwne mi się wydaje ,że mogłeś to załatwić w Edynburgu a jesteś z Gateshead a ja jestem z Newcastle i dzwoniłam tam i powiedzieli,że nalezymy pod Londyn i tam mamy załatwić,że możemy przyjechać do Edynburga ale nie powiedziane ,że nam załatwią,dlatego sorry ale coś tu nie gra,albo ty walisz ściemę,albo tam każdemu co innego gadają.Pozdro 600 :blahblah:

Avatar użytkownika
maja84
Rozkręca się

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): N 30 wrz, 2007 11:01
  • Lokalizacja: Newcastle/woj.śląskie

Cz 29 maja, 2008 10:43

Nie wiem czy kazdemu co innego mowia! Ja im napisalem meila i pojechalem! Nie wale sciemy bo niby po co :) Po prostu do Edenburga mamy duzo blizej to po co meczyc 2 tygodniowego bobasa na dwa razy dluzsza podroz do Londynu!

pawe(TSZ)
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Cz 22 mar, 2007 17:00
  • Lokalizacja: Gateshead

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do RODZICE