Wymiana pol prawa jazdy na angielskie ?

So 04 lip, 2009 15:46

Witam, czy ktoś się orientuje dlaczego lepiej jest wymienić polskie prawo jazdy (Full EU driving licence) na angielskie (Full UK)? Dzwoniłem wczoraj do DVLA gdzie dowiedziałem się, że nie ma obowiązku wymiany, oraz żadnego limitu w latach, po którym trzeba by było to prawko zmienić. Koleś powiedział dosłownie że mogę nawet 10 lat jeździć na Full EU driving licence, a kiedy będę chciał wymienić zależy tylko odemnie (a nie że do roku czasu, jak slyszałem od znajomych). Tak więc jeśli ktoś zna zalety wymiany na Full UK, proszę o info.

solmyr
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pt 19 cze, 2009 21:05

So 04 lip, 2009 16:20

Ja Osobiście bym nie wymienił.
po 1 gdy np policja złapie nas tutaj na PL prawku "wychlanych"
to nie mają prawa zeby zabrać prawo jazdy Polskie i dostanie się tylko
zakaz prowadzenia pojazdów na terenie wielkiej Brytani
a w innych krajach będzie można jeździć
a jak na UK prawku złapią to zabierają prawo jazdy i juz nigdzie nie można jeździc
ja oczywiście jestem za tym że pijakom zabierać prawa jazdy bo jak jezdzą po wódce to głupota.

DortmundEvery6M


So 04 lip, 2009 18:11

ja zamieniłem tylko dlatego, że spadło mi ubezpieczenie o 26F. A musisz do prawka polskiego mieć karte na punkty, więc obojętne czy masz pl czy ang jak zlamiesz przepisy i tak bedziesz ponosic konsekwencje.

Vodun


N 05 lip, 2009 06:43

Zamiana prawka PL na UK jest dobra w opłatach ubezpieczeniowych.

Avatar użytkownika
MOLKA
Weteran

  • Posty: 287
  • Dołączył(a): Śr 26 mar, 2008 14:51
  • Lokalizacja: Sunderland

N 05 lip, 2009 11:22

A po wymianie zabieraja polskie prawko, czy ma się oba w użytkowaniu l???Jak to jest?

solmyr
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pt 19 cze, 2009 21:05

N 05 lip, 2009 11:37

solmyr napisał(a):A po wymianie zabieraja polskie prawko, czy ma się oba w użytkowaniu l???Jak to jest?

Wysyłasz polskie prawko, a oni następnie odsyłają je do wydzialu komunikacji w Polsce

W niektórych ubezpieczalniach nie ma znaczenia w którym kraju wydano prawo jazdy(np. Direct Line) i nie ma to wpływu na wysokość składki.

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

N 05 lip, 2009 11:43

Zastanawiam się też jak ubezpieczalnia jest w stanie sprawdzić ile wyjeżdże mil rocznie, skoro nie podaje im aktualnego stanu licznika. Z kad oni to będą wiedzieć??

solmyr
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pt 19 cze, 2009 21:05

N 05 lip, 2009 12:46

MOT, w razie jakis problemów wejda w baze danych i sprawdza ile miales ostatnio na przegladzzie a ile masz teraz.

Vodun


N 05 lip, 2009 15:04

Jesli mam polskie prawko i przekrocze predkosc i mi fotke przysla to zaplace 120 F i niemam punktow a tak to 60 f i punkty i chyba przez 3 lata trzeba pozniej mocno uwarzac a tak to chyba spokojniej , wiec wydaje mi sie ze lepiej miec polskie ;) Chyba ze cos zle kombinuje

zaplutek
Bywalec

  • Posty: 103
  • Dołączył(a): Cz 28 gru, 2006 22:21

N 05 lip, 2009 16:22

zaplutek napisał(a):Jesli mam polskie prawko i przekrocze predkosc i mi fotke przysla to zaplace 120 F i niemam punktow a tak to 60 f i punkty i chyba przez 3 lata trzeba pozniej mocno uwarzac a tak to chyba spokojniej , wiec wydaje mi sie ze lepiej miec polskie ;) Chyba ze cos zle kombinuje


pewnie, ze zle kombinujesz ... jak dostaniesz mandat to wtedy beda ci kazali wyrobic papierowa czesc prawea jazdy ktore bedziesz uzywal wraz z Twoim polskim prawem jazdy.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

N 05 lip, 2009 18:38

a jaka jest ważność angielskiego prawka??polskie jest na całe życie a angielskie??jak wróce do Polski to będe mógł jeździć na angielskim jak na polskim??

solmyr
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pt 19 cze, 2009 21:05

N 05 lip, 2009 19:12

Scofield napisał(a):
zaplutek napisał(a):Jesli mam polskie prawko i przekrocze predkosc i mi fotke przysla to zaplace 120 F i niemam punktow a tak to 60 f i punkty i chyba przez 3 lata trzeba pozniej mocno uwarzac a tak to chyba spokojniej , wiec wydaje mi sie ze lepiej miec polskie ;) Chyba ze cos zle kombinuje


pewnie, ze zle kombinujesz ... jak dostaniesz mandat to wtedy beda ci kazali wyrobic papierowa czesc prawea jazdy ktore bedziesz uzywal wraz z Twoim polskim prawem jazdy.



Ja narazie nie mam zadnych problemow , ale moj znajomy dostal mandat za przekroczenie predkosci 60 F , kazali wyslac prawko wyslal polskie odeslali i napisali ze niemoge dac punktow i sprawa idzie poszła do sądu , dostał 120 f kary i tyle zadnej kartki z punktami wyrabiac nie musial . Wiec idac tym tokiem wywnioskowalem ze chyba mozna to obejsc . Najlepiej jezdzic zgodnie z przepisami . Pijanym zabierac dozywotnio prawko

zaplutek
Bywalec

  • Posty: 103
  • Dołączył(a): Cz 28 gru, 2006 22:21

N 05 lip, 2009 19:41

solmyr napisał(a):jak wróce do Polski to będe mógł jeździć na angielskim jak na polskim??

Jak wrócisz do Polski,to wymienisz PJ na Polskie bo Twoje będzie czekało na Ciebie w Urzędzie Komunikacji w którym zostało wydane.

Jak zamierzasz zostać tu zostac trochę dłużej,proponuję jednak wymienić PJ na angielskie choćby dlatego że legitymowanie się jakimkolwiek brytyjskim dokumentem jest milej widziane.

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Wt 21 lip, 2009 09:39

rowniez mialem mandat. zlapano mnie na gadaniu przez komore w trakcie prowadzenia auta. dostalem w policyjnej suce informacje, ze przysla mi mandat na 60f + 3pkt karne do chaty. nic takiego nie przyszlo... natomiast po ponad miesiacu policja zapukala do drzwi i wreczyla wezwanie do sadu. w pliku kwitow byla informacja, ze nie bylo mozliwosci objecia polskiego prawka normalnym trybem i dlatego ten sad. sprawa wygladala groznie, ale wystarczylo wypelnic zalaczony formularz i wyslac z prawkiem do sadu. niestety zamiast 60f... na kwitach z sadu bylo juz 100f :( wystarczylo zadzwonic na podany, sadowy numer, podac dane karty kredytowej, a oni sami sciagneli kase.
prawko wrocilo w ciagu tygodnia z info ze mam 3 pkt karne (w ich bazie danych), bez zadnych dodatkowych papierowych wkladek do p.j., na naliczanie punktow. chwile pozniej przyslali potwierdzenie dokonania oplaty za mandat.

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Cz 13 maja, 2010 08:10

wymiana ze względu na punkty karne się nie opłaca, w Anglii jest dopuszczalne mniej niż 12 punktów na 3 lata i można dużo łatwiej brytyjskie prawko stracić

iwonas
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 18:23

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do MOTO UK