ZDJECIA TYGODNIA

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Cz 14 maja, 2009 21:14

stary napisał(a):Serekr - wydaje mi się, że powinieneś wykalibrować monitor pod względem gamma i RGB lub (jeśli stosujesz) dawać mniej nasycenia kolorów podczas obróbki zdjęć, bo niebo na Twoich zdjęciach wpada w turkus, jest ciut za zielone. Ale może się mylę...

pozdro


nie monitor ok, fakt moze i troche z nasyceniem przegialem :P ale na swoje usprawiedliwienie heheh dodam ze tak mi sie podobalo :P
krytyka zawsze sie przyda ;) dzieki

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Cz 14 maja, 2009 22:21

jawik napisał(a):
andy napisał(a): dla mnie 2 starego, połaczenie przeszłosci z przeszłoscia, mam wrazenie ze to połaczenie powstało przypadkiem


Interesująca sprawa z tymi przypadkami. Myślę że i profesjonalista działa w większości przypadków na oślep. Robi wiele ujęć danego obiektu, a następnie selekcjonuje. Jest profesjonalistą bo używa profesjonalnego sprzętu, i ma wiedzę jak go wykorzystać. Chyba mało jest takich zdjęć, które powstały z przemyślenia wszystkich składni fotografowanego obiektu, gdyż jest to raczej niemożliwe.


Jawik nie myśl tylko wstaw cos, napisałem to w pozytywnym sensie, mysle Stary wyjasnił wszystko

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Pt 15 maja, 2009 06:08

andy napisał(a): Jawik nie myśl tylko wstaw cos, napisałem to w pozytywnym sensie, mysle Stary wyjasnił wszystko


Racja Andy, tylko nie mam za bardzo co wstawiać. Robię masę zdjęć swoją kompaktówką SP-55OUZ. Jedne są w miarę drugie mniej, jednak zawsze są jakieś skazy automatycznej roboty. Myślę już od jakiegoś czasu o lustrzance, ale zanim ją kupię chcem poznać zasady fotografowania. Czytam więc o tym w różnych miejscach. Cieszy mnie że na NCLu jest sporo fanatyków ładnych widoczków. Jeszcze się zmierzymy :horse:

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pt 15 maja, 2009 08:31

jawik napisał(a): ale zanim ją kupię chcem poznać zasady fotografowania

Można kupić i ucząc się zasad ćwiczyć na swoim aparacie. :D

Avatar użytkownika
niunia
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): N 10 cze, 2007 11:32

Pt 15 maja, 2009 10:18

Nie przejmuj się Jawik sprzętem, ja wstawiam swoje robione na Fuji F10, który można teraz kupić za 30-40 funtów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 15 maja, 2009 11:24

Jawik - zgadzam się. W plenerze ciężko mieć przecież dokładną kontrole nad kadrem, choć można to i owo, przed naciśnięciem spustu 'ulepszyć' lub dostosować. Z mojego doświadczenia wiem, że na prawdę warto poświęcać czas na znalezienie ciekawego miejsca i odwiedzanie go o różnych porach dnia i roku, aby zobaczyć co dzieje się ze światłem (co się pojawia, a czego nie widać), tłem... i takie tam duperele ;)
Ale też sądzę, że sporo zawodowców pracujących w studio dokładnie planuje kadr (bo jest to możliwe w 100%), więc zdjęcia nie są już tak przypadkowe.
Nie wiem jak dziś (w epoce cyfry), ale kiedyś robiono zdjęcia testowe w studio polarodiem, aby zobaczyć co wyjdzie na zdjęciu i ewentualnie poprawić. Ale to i tak nie dawało pewności. Zawsze coś można spieprzyć :)

Zdarzyło się, że kumpela za czasów anaglogowych spędziła np. kilka godzin w studio na testowaniu różnych ustawień przysłony w granicach -/+ 0,7ev! aby osiagnąć jakiś tam efekt. Niby drobiażdżek, a spać jej nie dawał :)

sorki za takie niemądre historyjki ;)
pozdro

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Pt 15 maja, 2009 11:28

jawik napisał(a): Racja Andy, tylko nie mam za bardzo co wstawiać. Robię masę zdjęć swoją kompaktówką SP-55OUZ. Jedne są w miarę drugie mniej, jednak zawsze są jakieś skazy automatycznej roboty. Myślę już od jakiegoś czasu o lustrzance, ale zanim ją kupię chcem poznać zasady fotografowania. Czytam więc o tym w różnych miejscach. Cieszy mnie że na NCLu jest sporo fanatyków ładnych widoczków. Jeszcze się zmierzymy :horse:


nie przejmuj się sprzętem, to nie on robi zdjęcie :)

ps. wszystkie te fotki cykałem kompaktem, opis i parametry pod fotkami.

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Pt 15 maja, 2009 11:31

Rych

zdjęcie 1

::aplauz ::aplauz ::aplauz ::aplauz ::aplauz
:D

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Pt 15 maja, 2009 12:26

niunia napisał(a): Można kupić i ucząc się zasad ćwiczyć na swoim aparacie. :D


I tu się nie zgodzę. Załóżmy że kupię zarekomendowany aparat, i zacznę się uczyć obsługi. W międzyczasie będę dalej dokształcać się w technice foto, i innych modelach lustrzanek. W pewnym momencie może się okazać że dokładając np 200f miałbym sprzęt, który jest dwa razy lepszy dla moich potrzeb. Dlatego wolę teoretycznie przyjrzeć się różnym modelom i nie polegać do końca na czyiś rekomendacjach, gdyż one zawsze będą subiektywne.

Rychu przyłanczam się do brav za foto nr 1. Jak na kompaktowe zdjęcie nocą - rewelka ::aplauz
Tak z ciekawości, wypłynąłeś na środek Tyne po to ujęcie ? ;)

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pt 15 maja, 2009 12:55

jawik napisał(a):Tak z ciekawości, wypłynąłeś na środek Tyne po to ujęcie ? ;)


Byłem przy samym brzegu i wyciągnełęm zooma. ISO80 + statyw + czas bodajże 2 sekundy. Czekałem na to ujęcie godzinę i co 5 minut robiłem fotke. Chciałem mieć ładny granat nieba i próbowałem... i było za jasne (niebo), za jasne, za jasne, za jasne (przez ok. 40 minut)... nagle ok, ok, ok, i po 3 minutach już niebo było za ciemne (za duży kontrast).

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 15 maja, 2009 14:26

zdjecie nr 1 najlepsze, Ryychu czy ty mieszkasz na gateshead? ;)

ps prosba przyklej do watku instrukcje jak wstawiac zdjecia :idea:

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Pt 15 maja, 2009 15:02

andy napisał(a):zdjecie nr 1 najlepsze, Ryychu czy ty mieszkasz na gateshead? ;)


To zdjęcie jest ze strony Newcastle :P i z tego miejsca co robiłem jest dwa razy bliżej do mojego domu, jak z Opery do twojego :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

andy napisał(a):ps prosba przyklej do watku instrukcje jak wstawiac zdjecia :idea:


Są trzy sposóby:
[1] Album na forum - albo do ktregoś z działu, które już istnieją albo do prywatnej galerii,(tak wstawiłem swoje zdjęcia posty wyżej)

[2] Serwer zewnętrzyny Imageshack.us (tak jak zrobił Andy) - info tutaj (2-gi post):
http://www.pogaduchy.co.uk/mini-faq-czy ... -vt771.htm

[3] Fotosik - najprostszy. Info tutaj:
http://www.pogaduchy.co.uk/przeczytaj-t ... vt3067.htm

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 15 maja, 2009 15:06

Obrazek

Obrazek

Obrazek

LWQ
Rozkręca się

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): Cz 30 mar, 2006 07:38
  • Lokalizacja: Sunderland

Pt 15 maja, 2009 15:08

LWQ - NR3 ::aplauz ::aplauz

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 15 maja, 2009 16:18

to ja tez dodam cos od siebie....

1. Obrazek

2. Obrazek

3. Obrazek

Link do moich zdjec na PLfoto to PLFOTO

Pozdrawiam

krzysiek
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): N 09 lis, 2008 19:16
  • Lokalizacja: Darlington / Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Powrót do HOBBY UK