Brytyjski paszport dla polskiego dziecka - tanio i prosto

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Śr 27 cze, 2012 08:55

hej NICIA
na razie cisza
wyslalam zapytanie jak tam moj paszport, oni odpisali do mnie ze potrzebuja date urodzenia syna
odpisalam im dzisiaj i czekam
poza tym wzieli pieniazki za paszport w piatek 22go (wiec 3 dni po wyslaniu aplikacji), z szefowa moja sie nie kontakotwali, ze mna rowniez nie
czekam dalej
dam znac jak cos nowego:)
powodzenia

NICIA a co wyslalas? moga miec jakie objekcie co do waszej aplikacji? wyslalas wszystkie stosowene papiery?

ALEKSANDRIA2
Rozkręca się

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2012 14:50

Śr 27 cze, 2012 17:44

Wszystko co potrzeba im dałam. Wczoraj mąż dzwonił i facet zdziwiony że tak długo czekamy. Mówił że jeśli nie dostaliśmy żadnego pisma od nich to paszport powinniśmy byli dostać w ciągu 3 tygodni,a tu cisza. Dziś babka z biura paszportowego do nas dzwoniła i mówiła że w przeciągu 4,5 dni powinniśmy dostać paszport. Zobaczymy czy zdania nie zmienią :/ Jutro mąż ma znowu dzwonić.

nicia
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 12 cze, 2012 16:24

N 01 lip, 2012 22:31

Piszecie tu o paszportach dla dzieci,ja mam pytanie odnosnie paszportu dla doroslych.Jestem tu 6 lat caly czas pracuje(od 5 lat w jednej firmie) na pelen etat,nietety nie zarabiam duzo w zwiazku z tym dostaje WTC i na dziecko(poniewaz jest rowniez ze mna).CZy moge starac sie o paszport brytyjski dla siebie?I jak to jest z tymi egzaminami na obywatelstwo?Musimy je zdawac czy nie?Czy egzaminy zdaja tylko obywatele z poza Unii?Czy moze paszport a obywatelstwo to dwie rozne sprawy?I odnosnie dokumentow,jak juz wszystko wypelnie i dolacze potrzebne dokumenty to czy musze dac do sprawdzenia Pani na poczcie,czy poprostu pakuje do koperty i wysylam?Troche duzo tych pytan,ale chce dokladnie wszystko sprawdzic.Olena

Avatar użytkownika
olena
Bywalec

  • Posty: 116
  • Dołączył(a): So 22 kwi, 2006 19:22
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 02 lip, 2012 08:54

[quote="olena"]Piszecie tu o paszportach dla dzieci...


bo jest to temat o paszportach dla dzieci.

Co do paszportow dla doroslych jest mnostwo tematow.
Pierwsze taka osoba musi miec osywatelstwo, a wiec:
6 lat pobyt (udookumentowany)
egzamin - live in the uk
wszelkie oplaty - lacznie ponad £800

nastepnie mozna wystepowac o paszport.

hugevan
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2012 23:24

Pn 02 lip, 2012 11:41

nicia napisał(a):Wszystko co potrzeba im dałam. Wczoraj mąż dzwonił i facet zdziwiony że tak długo czekamy. Mówił że jeśli nie dostaliśmy żadnego pisma od nich to paszport powinniśmy byli dostać w ciągu 3 tygodni,a tu cisza. Dziś babka z biura paszportowego do nas dzwoniła i mówiła że w przeciągu 4,5 dni powinniśmy dostać paszport. Zobaczymy czy zdania nie zmienią :/ Jutro mąż ma znowu dzwonić.


NICIA i jak tam z Waszym paszortem? Dostalas?

ALEKSANDRIA2
Rozkręca się

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2012 14:50

Pn 02 lip, 2012 12:31

Nie jestem pewna ale slyszalam takie informacje,ze jesli chodzi sie do Collegu i ma sie zdane juz Entry 3 to nie trzeba zdawac egzaminow.Czy ktos ma jakas wiedze na ten temat??Olena

Avatar użytkownika
olena
Bywalec

  • Posty: 116
  • Dołączył(a): So 22 kwi, 2006 19:22
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 02 lip, 2012 14:32

Zalezy mi na czasie, mam spotkanie w IPS za dwa tyg. Paszport dostane w tydzien, lacznie trzy tygodnie czekania, oplaca sie? Moze lepiej wyslac podanie poczta i czekac?

Agata2909
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 02 lip, 2012 14:27

Pn 02 lip, 2012 15:36

jezeli zalezy ci na czasie to zdecydowanie biuro IPS bo tam masz paszport pewny, a przez poczte moze to trwac o wiele dluzej, ja juz czekam 2 tygodnie a pewnie jeszcze raz tyle poczekam...

ALEKSANDRIA2
Rozkręca się

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2012 14:50

Wt 03 lip, 2012 05:24

hej ja czekalam na malej paszport ponad 3 miesiace,wiec dziewczyny uzbrojcie sie w cierpliwosc :P podobno nie otrzymali w biurze odpowiedzi na list os.ktora podpisywala mi aplikacje

monika2305
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 02 lip, 2012 17:33

Wt 03 lip, 2012 07:52

monika a dlaczego nie dzwonilas do nich wczesniej? sprawdzalas czy osoba ktora podpisala wyslala ten list? troche wiecej szczegolow prosimy.,..

MALY UPDATE
wlasnie dzwonilam na infolinie i dwoiedzialam sie ze aplikacja czeka w kolejce do egzaminatora, czyli jest tam gdzie w2 tygodnie po wyslaniu powinna sie znajdowac, jesli beda jakiekolwiek problemy to sie wowczas ze mna skontaktuja, jak narazie wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem
za tydzien znow tam zadzwonie i napisze wam jak sprawa wyglada

aa i poinformowal mnie mily pan iz czas oczekiwania to teraz 3-4 tygodnie

ALEKSANDRIA2
Rozkręca się

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2012 14:50

Wt 03 lip, 2012 18:38

Oczywiscie ze wydzwanialam po dwa razy w tyg i kontaktowalam sie z osba ktora podpisala aplikacje,pierwszy list do osby widniejacej na aplikacji wyslali na adres pracy bo taki podala wypisuja aplikacje a nastepny list na adres domowy przeslali z urzedu paszportowego.Naprawde nie mam pojecia jaki w tym caly sens ale moj czas oczekiwania na paszport to ponad 3mies,ale wkoncu dostalismy,powodzenia dziewczyny i cierpliwosci :)

monika2305
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 02 lip, 2012 17:33

Wt 03 lip, 2012 19:32

Witam wszystkich i liczę na Waszą pomoc...
Czy wypełnijąc formularz na ang. paszport uwzględniacie polskie litery w imieniu, nazwisku, bądź podając miejsce urodzenia?? Pytam się bo na angielskim akcie urodzenia dziecko moje ma uwzględnione polską pisownie a tutaj generalnie to już nie wiem jak to wypełnić... Na forum jest bardzo dużo informacji, ale na ten temat nic nie znalazłam...
Z góry dziękuje za informacje

paula1
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 03 lip, 2012 17:59

Śr 04 lip, 2012 04:23

miejsce urodzenia raczej nie moze w nazwie posiadac poslkich liter, bo dziecko musialo urodzic sie w UK, aby starac sie o paszport.
co do imienia i nazwiska - ja wpisalem z poskimi znakami - tak jak mam na brytyjskim akcie urodzenia.
pozdrawiam

hugevan
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2012 23:24

Śr 04 lip, 2012 04:47

Chodziło mi raczej o miejsce urodzenia rodziców czy także należy uwzglęnić polskie litery? Miejsce urodzenia dziecka rzeczywiście nie posiada polskich znaków, także tu problemu nie ma.

paula1
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 03 lip, 2012 17:59

Śr 04 lip, 2012 05:15

hej,ja wpisywalam pol litery i dolancalam swoj akt urodzenia

monika2305
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 02 lip, 2012 17:33

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do Forum ogólne