Brytyjski paszport dla polskiego dziecka - tanio i prosto

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Cz 07 cze, 2012 15:02

hugevan - dobrze by bylo jesli za te lata gdzie brakuje ci P60 masz payslip z marca bo tam jest ta sama kwota co na P60 za dany rok. Mi tez zaginal jeden P60 i nie wysylalam wszystkich payslipow za ten rok tylko payslip marcowy i bylo ok bo udalo sie z paszportem

minie
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Pt 20 kwi, 2012 17:56

Pt 08 cze, 2012 08:36

dzwonilem na infoline i bardzo mila Pani powiedziala mi, ze nie ma problemu i moge wyslac payslip'y, ale oczywiscie bede musial zainwestowac w wieksza koperte. Powiedziala rowniez, ze w razie jakichkolwiek pytan beda sie ze mna kontaktowac.

zabieram sie za formularz.

dzieki wszystkim za zaj... temat

hugevan
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2012 23:24

Pn 11 cze, 2012 19:23

Hey,
A mi niestety zabrakło dwóch miesięcy do wymaganych 5 lat i niestety paszportu nie dostałyśmy:(

Maja2008
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 11 cze, 2012 19:17

Wt 12 cze, 2012 16:26

A czy ktoś się orientuje ile czeka się teraz na brytyjski paszport dla dziecka? 11 czerwca minęło dwa tygodnie i nadal czekam :?

nicia
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 12 cze, 2012 16:24

Śr 13 cze, 2012 18:56

My dostalismy po 5,5tyg

minie
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Pt 20 kwi, 2012 17:56

Śr 13 cze, 2012 19:55

My czekaliśmy równe 3 tygodnie.Najpierw przyszedł paszport córki,a po dwóch dniach mój i wszystkie dokumenty które wysłałem wraz z formularzem. Jeżeli nie dzwonili do Ciebie to prawdopodobnie wszystko Ok i musisz poczekać jeszcze ok tygodnia.

Avatar użytkownika
Aman_19
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Wt 16 paź, 2007 20:04

Pn 18 cze, 2012 20:13

My tez czekalismy okolo 3 tygodni. Mam pytanko na temat paszportu brytyjskiego dla rodzicow - polakow, dzieki ktorym urodzone dziecko w uk otrzymalo brytyjskie obywatelstwo i paszport. Skoro rzad brytyjski zezwala na wydanie obywatelstwa i paszportu brytyjskiego dziecku z rodziny polskiej to czy rodzice nie moga automatycznie zlozyc wniosku o brytyjski paszport? Skoro udokumentowalismy ponad 5letni pobyt, mamy dziecko z obywatelstwem brytyjskim to chyba jakies tam warunki juz spelnilismy. ciekawe czy nie ma luki w prawie i mozna bez zbednie wydawanych pieniedzy dostac obywatelstwo i paszport brytyjski.

aga_miki
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 18 cze, 2012 19:58

Wt 19 cze, 2012 09:48

witam
ja rowniez wyslalam dzis papiery na brytyjski paszport dla mojego syna urodzonego w kwietniu 2011
maz zjechal do UK w listopadzie 2004, zarejestrowany w HO od stycznia 2005, a ja zjechalam w lutym 2005 zarejestrowana od tego tez miesiace w HO
wyslalam im moj paszport, przeterminowany paszport tymczasowy mojego syna, wszystkie P60 moje i mojego meza oraz brytyjski akt urodzenia i certified copy of birth certificate, wyslalam tez Home Office moje i meza, wiec chyba wszystko co potrzeba... no i oczywiscie dwa zdjecia, jedno podpisane przez moja szefowa ktora jest angielka i ma wyksztalcenie w Accounts....
wszystko to wlozylam do duzej kopert i zaadresowalam, mala koperta przez nich przyslana zdecydowanie zbyt mala

no wiec czekam z nadzieja ze nic nie ominelam, i dam wam znac jak nam poszlo:)

pozdrawiam

ALEKSANDRIA2
Rozkręca się

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2012 14:50

Wt 19 cze, 2012 18:55

Ja mam cichą nadzieję że wreszcie przyjdzie. Mam wykupione bilety na 29 czerwca :/ a czekam juz 3 tygodnie. Mąż jak dzwoni do nich to mówią że cały czas jest w toku bo sprawdzają nas.Ile to można sprawdzać :? Jeden tydzien jestesmy w plecy gdyż wybraliśmy opcję fast track by appointment i czekaliśmy na wizytę ponad tydzień. Jak pojechaliśmy to babka w okienku zdziwiona że nas ktoś umówił na spotkanie jak oni już tą opcje dawno znieśli. I odprawieni z kwitkiem wróciliśmy do domu z niczym :evil:

nicia
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 12 cze, 2012 16:24

Śr 20 cze, 2012 09:12

hej my dostalismy paszport dokladnie po 16dniach w tym byly dwa bank holiday wyslalismy zdjecia forme paszport i ksiazeczke stalego rezydenta...nie rozumie po co wyslacie tyle dokumentow obowiazek posiadania HO zniesiono rok temu po co im mieszacie???im mniej tym lepiej.A im mam dobra wiadomosc jesli nic nie uslyszycie od nich w przeciago 15dni od wyslania to paszport dostaniecie na dniach!!A tu link by sprawdzic gdz\ie jeszt paszport badz na jakim etapie http://www.direct.gov.uk/en/TravelAndTr ... /DG_181663
nie dzwonncie bo to starta czasu!!powodzenia trzymam kciuki

mala mi
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2012 21:51

Śr 20 cze, 2012 09:38

nie kazdy wyrabial ksiazeczke stalego rezydenta - ja takze, bo do niczego nie byla mi potrzebna. Teraz musialem im wyslac prawie 1 kg papieru - 3 x P60 + okolo 200 payslipow - bo pracowalem w 2 miejscach jednoczesnie a nie moge znalesc p60 za te lata.

Tragedia - mam nadzieje, ze to w miare szybko ogarna

PS. Uwazajcie jak wypelniacie aplikacje - wszystkie znaki musza byc w prastokatach - nie moga z nich wystawac - ja niestety wypelnilem e-mail adres malymi literami i pare liter wystawalo - Pan na poczcie powiedzial, ze moga odeslac do mnie i kazac wypelnic jeszcze raz, poniewaz oni nie spisuja danych z aplikacji recznie, tylko robi to maszyna. Ogolnie mily koles - sprawdzil wszystko za free i tylko to mu nie pasowalo, ale mimo to wyslalem.

Zapomnialem zapisac numer aplikacji i teraz nie moge sprawdzic jaki jest progress...

hugevan
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2012 23:24

Cz 21 cze, 2012 07:56

a ja sie zastanawiam, czy zamiast payslipow czy P60 mozna wyslac oficjalny list od pracodawcy. ja, zeby pokryc okres 5 lat, mialam 2 pracodawcow (z czego jeden obecny) i oni sa gotowi napisac mi takie pismo bez problemu, z zaznaczeniem okresu zatrudnienia, wynagrodzenia na firmowym papierze.

paulinah81
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Cz 21 cze, 2012 07:46

Cz 21 cze, 2012 12:28

mala mi a kiedy wysyłałaś ?? bo nam babka tłumaczyła że teraz jest okres wakacyjny i że mają dużo aplikacji :/

nicia
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 12 cze, 2012 16:24

Pt 22 cze, 2012 10:01

30 maja a 15 czerwca dostalismy paszport.nie musicie miec numeru aplikacji wystarczy numer z rachunku ktory dali wam na potczie.Z tego co wiem to ksiazeczka jest dokumentem podroznym wiec warto to wyrobic .Siesze sie ze to mamy bo mala i paszport bez problemu dostala

mala mi
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2012 21:51

Wt 26 cze, 2012 20:13

Hej ALEKSANDRIA2 i jak tam sprawy paszportowe?? bo ja nadal czekam :/

nicia
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 12 cze, 2012 16:24

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do Forum ogólne