czego nie ma w UK dla noworodka?

Wt 24 cze, 2008 14:03

witam wszystkich rodzicow :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mam male pytanko czego nie dostane w UK dla dziecka i a co moze przydac mi sie z Polski?
podzielcie sie swoimi doswiadczeniami :smo: :smo: :smo:

Avatar użytkownika
moniaczek
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Śr 11 cze, 2008 12:33
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 14:08

jest wszystko choć powiem, ze jak dla mnie to Nivea ma najlepsze produkty dla niemowląt , teraz weszła seria z kwasami Omega 6 - polecam seria Nutri Sensitive

szampon nadajacy połysk jest dla mnie najlepszy - starsza corcia ma delikatna skore głowy i łatwo ja podrażniają inne szampony ,Oliatum i Nivea wręcz odwrotnie łagodziły swędzenie

http://esentia.pl/NIVEA_Nivea_Baby_lb122-42.htm

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Wt 24 cze, 2008 14:11

witaminy Cebion Multi.
fiolet do pepuszka lub czysty spirytus.
ja jeszcze pieluchy tetrowe przywiozlam z PL, bo cena tutejszych mnie nadal oslabia...
najzwyklejsza oliwke Bambino (jesli oczywiscie masz zamiar uzywac), bo tutejsze wszystkie chyba uczulaja.
wiecej grzechow nie pamietam :D

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 14:50

Gruszka gumowa do czyszczenia noska!
Jak pytalam w angielskiej aptece o nią, to pani robiła wieeeeeeeeeeelkie oczy na mnie. Podobo w Bootsie jest, ale jakos nie trafiłam.

Moze przyda Ci sie tez witamina D dla dziecka. Slyszalam, ze tu lekarze jej nie przepisują, ale to tylko "zaslyszane".

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Wt 24 cze, 2008 15:06

Gryzipiórek napisał(a):Moze przyda Ci sie tez witamina D dla dziecka. Slyszalam, ze tu lekarze jej nie przepisują, ale to tylko "zaslyszane".


Dlatego napisalam o zestawie witamin Cebion Multi, bo wlasnie tam jest witamina D i wszystkie inne witaminy.
Co do gruszki to faktycznie tu nie ma i trzeba przywiezc.
Mam jeszcze masci LINOMAG i TORMENTIOL, ale juz sama nie pamietam na co mi je dano, zreszta jeszcze sie nie przydaly :)

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 15:07

To prawda nie ma witaminy d,ale za to jest witamina k ktora podajesz,wiec nie wiem czy mozna podawac je razem.Mój syn nie miał wit.d tylko właśnie k.Na własną rękę mu jej nie podawałam a położna każe nie dawać witaminy d.Gruszki do nosa są owszem w bootsie,bo sama kupowałam.Większość rzeczy jest tu dostępna,komplet 5 pieluch tetrowych w asdzie to koszt 3f.Stosowałam oliwkę z bootsa i bylam zadowolona.Jedynie co mi tu nie odpowiada to spiworki do wózka ,torszkę drozszej niz w POlsce.Ale tak to tutaj jest raj dla dzieci........ :D

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 24 cze, 2008 15:22

Jesli chodzi o witamine K, to w szpitalu w Darlington moj synek dostal ta witamine w zastrzyku od razu po urodzeniu i wiecej ani polozna ani healthy visitor nic o tym nie wspominaly, ale jestes juz druga osoba, ktora mowi wlasnie o podawaniu witaminy K codziennie, wiec juz nic nie rozumiem. Zapytam sie GP przy najblizszej okazji.
A jesli chodzi o pieluchy to do ASDY ma dosc daleko, choc wiem, ze akcesoria dla dzieci sa tam tanie.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 15:27

Ja dostałam witaminę K od położnej właśnie,jedynie w szpitalu zapytali mnie czy chcę szczepienie na gruźlicę,bo tutaj jest nie obowiązkowe.Część rzeczy dla dzieci jest tanie w asdzie,część w tesco.Zależy co chcesz kupić,śliniaki tańsze były w asdzie.Jeśli chodzi o ciuszki typu body to najtańsze są w primarku i wcale nie najgorszej jakości.Jedynie nie mogłam na początku kupić tutaj takich malutkich cieniutkich czapeczek wiec załatwiłam sobie z Polski

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 24 cze, 2008 15:35

widac, ze co miasto i co szpital to inne obyczaje :)

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 16:16

Izuncia, zaszczepili Ci dziecko na gruzlice w szpitalu? Mi powiedzieli, ze pierwsza szczepionke dostaniemy w 2 miesacu :?

I tez dostalismy vit. K na 3 miesiace. A o vit. D nikt nie wspominal i tez sie zastanawiam, czy podawac na wlasna reke :? :? :?

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wt 24 cze, 2008 16:19

dzieki dziewczyny,teraz juz wiem z grubsza co maja mi dostarczyc z Polski. wyprawke dla malucha juz cala skompletowalam,jeszcze tylko jakies drobne rzeczy.

co do ubranek to uwazam ,ze najtansze sa w primarku, w asdzie i tesco bylam i cena wcale nie jest taka kuszaca.jedyne co mi sprawilo trudnosc to znalezienie tutaj kaftaników,śpiochów i bodów z długim rekawkiem,poza tym to ubranka sa sliczne!!!!

a czy sol fizjologiczna jest potrzebna-słyszalam ,ze jest dobra do przemywania oczek?
i gdzie moge kupic aspirator do noska zamiast gruszki?

Avatar użytkownika
moniaczek
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Śr 11 cze, 2008 12:33
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 16:22

sol fizjologiczna do oczek? ja slyszalam do noska, ale do oczek nigdy. zreszta sol fizjologiczna gdzies widzialam, jak sobie przypomne gdzie to dam ci znac.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 16:30

lucy wiem na ciebie to moge zawsze liczyc. dzis na wizycie, polozna wspominala o witaminie "K" dla bobasa,ale o witaminie "D" nic nie mowila.

Avatar użytkownika
moniaczek
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Śr 11 cze, 2008 12:33
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 16:57

To tu dziewczyny pod wzgledem witamin jest zupelnie inaczej niz w Polsce. Tam wit. D3 obowiazkowo od 6 tyg. zycia malucha, cebion multi, natomiast pierwsze slysze o wit. K... Co kraj to obyczaj...

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Wt 24 cze, 2008 17:06

A właśnie ------------nie ma tu śpiochów,są pajacyki,ale nie śpiochy no i kaftaników też nie ma .To dostałam z Polski,bo tu nie ma czegoś takiego jak kaftanik oni używają body.Co do szczepienia na gruźlicę -to też troszkę byłam w szoku,że lekarka(bo to ona przyszła) zaproponowała mi to szczepienie.Ja zaraz po porodzie w ogóle o tym nie myślałam.Zgodziłam się i mój syn jest zaszczepiony na gruźlicę.Zapytaj położną ,może ona coś ci powie Aniołku.

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do RODZICE

cron